Aprīkojums

Mednieka auto. Leģendārais Mitsubishi L2000


Mitsubishi L200
Mitsubishi L200
Foto: Linda Dombrovska

Testē!

Gatis Panavs
Mednieks kopš 1997. gada
Latvijas autosporta meistars
Specialitāte – auto inženieris
Motofavorīts vadītājs
Lidmašīnu kapteinis/instruktors

Katram medniekam ekipējums ir svarīgs. Ierocis, munīcija, optiskais tēmēklis, aksesuāri un, protams, auto, ar ko aizbraukt uz medību iecirkni, izvest medījumu, atvest suņus. Šo iemeslu dēļ ir vajadzīgs pilnīgi uzticams transporta līdzeklis, lai izbrauktu meža ceļus un stigas, kuras var būt neizbraucamas ar parastu ielas auto. Tāpēc jaunās rubrikas ietvaros testēsim auto, kas medniekiem un makšķerniekiem zināms jau kopš 1978. gada. Jāsaka, ka teju gandrīz katrā klubā kāds mednieks izmanto modeli Mitsubishi L200.
Šis 2021. gada modelis jau ir sestajā paaudzē ražots un šobrīd viens no populārākajiem pikapa klasē. Konkrētais auto ir vispilnākā pieejamā INSTYLE modeļa versija, aprīkots ar jaunu 2,2 litru, četru cilindru un 16 vārstu DOHC DI-D motoru, kas var lepoties ar 150 zirgspēkiem. Tāpat uzmanības vērta ir Super Select 4WD-II pilnpiedziņas sistēma un sešpakāpju automātiskā ātrumkārba.
Saņēmu auto testam no Skandi Motors un devos uz Ziemeļkurzemi, protams, medībās. Izmantoju iespēju notestēt auto arī ar piekabi, jo bija nepieciešamība to aizgādāt uz laukiem. Tā kā jau ir bijusi pieredze ar 2007. gada L200 un šobrīd braucu ar Fiat Fullback (tas pats L200) 2018. gada versiju, tad varēju salīdzināt iepriekšējās divas paaudzes ar šo jaunāko brāli.

Gatis Panavs ar L200 medībās.
Foto: Linda Dombrovska

L200 veiktspēja

Pirmais iespaids ļoti pozitīvs. Iepriekšējam modelim ar 146 zirgspēkiem vilkt piekabi, kam ir tents, ne visai patika, toties jaunajam L200 nebija problēmu ieskrieties vai apdzīt lēnākus auto. Ātrumkārba strādā nemanāmi, kas jaunajiem auto ir gana reta parādība. Auto pašmasa ir 2035 kg un pilna masa 3110 kg, kas nozīmē, ka auto kravnesība ir apmēram viena tonna.
Auto salons un panelis ir moderns, labi saprotams, nolasāms un pārskatāms. Savukārt sēdekļi ir pietiekami ērti, lai brauktu arī garākus gabalus. Patīkami ir tas, ka degvielas patēriņš ar piekabi ir 10,5 litri uz 100 km, bet bez piekabes tie ir astoņi litri, kas ir par diviem litriem mazāk nekā 2019. modelim ar 2,4 litru motoru. Ar 75 litru bāku iespējams nobraukt ap 800 km ar vidējo patēriņu 9 l/100 km.

Viegli nolasāms un saprotams.
Foto: Linda Dombrovska

Dizains un aprīkojums

Agresīvs dizains kā jebkurai japāņu ražojuma mašīnai – izteiktas, asas, sportiskas līnijas. Pārskatāms un neuzbāzīgs, moderns mērinstrumentu panelis. Īpaši jāizceļ multiinfomatīvais displejs, kurā perfekti strādā Apple Carplay vai Android Auto sistēma, kas savienojas ar viedtālruni. Ietilpīgs salons, tagad vēl vairāk vietas pasažieriem aizmugurē. Super Select pilnpiedziņas regulēšanas sistēma piedāvā trīs režīmus – grants, dubļi/sniegs, smiltis. Tas uzlabo auto veiktspēju smagos apstākļos, pielāgojot motora jaudu, transmisiju un bremžu iestatījumus.
Šim auto ir klasē vadošais apgriešanās rādiuss – tikai 5,9 m. Kas, salīdzinot ar citiem līdzīgiem auto, ir krietni vien mazāks un ko iespējams novērtēt uz maziem meža ceļiem, līdz ar to arī manevrēšanas iespējas ir krietni vien labākas. Kā jau kravas pikapam uzreiz ievēroju samēra cieto piekari, proti, lielās bedres iespējams pārvarēt komfortabli, toties mazās bedres stipri jūtamas salonā.

Inteliģentās drošības sistēmas

Auto aprīkots ar daudzām modernām inteliģentās drošības sistēmām. Piemēram, frontālās sadursmes novēršanas bremžu sistēma. Tas nozīmē: ja auto priekšā parādās kāds objekts – cilvēks, siena, alnis u. tml. – šoferim nereaģējot, auto brīdina un sāk arī bremzēt. Manā praksē ir bijis gadījums, gan ar citu auto, kad, pateicoties šai sistēmai, tika novērsta iebraukšana priekšā stāvošā transporta līdzeklī.
Salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli šis pārsteidza ar virkni dažādu citu drošības sistēmu – aklās zonas brīdinājuma sistēma, joslu šķērsošanas brīdinājuma sistēma, automātiskās tālās gaismas, brīdinājums par satiksmi aizmugurē, izbraucot no stāvvietas. Ļoti interesanta sistēmā ir nejaušas akselerācijas novēršanas sistēma. Tajā brīdī, kad sāk strādāt parking sensori, nav iespējams nejauši nospiest gāzes pedāli pārāk daudz, jo auto samazina motora apgriezienus.
Manuprāt, šīs drošības sistēmas netraucē braukt medībās vai iebraukt dziļi dubļos, jo visas šīs sistēmas iespējams atslēgt, ja kādam patiesi gribas, lai šī mašīna pārvēršas par parastu bobiku.

Moderni drošības risinājumi

Auto virsbūvē ir iestrādāti speciāli elementi, kas izkliedē trieciena enerģiju sadursmes gadījumā. Septiņi gaisa drošības spilveni, ieskaitot šofera ceļgalu gaisa spilvenu. Auto var lepoties ar drošības jostu spriegotājiem, proti, sadursmes gadījumā josta tiek nospriegota.
Uzmanības vērta ir piekabes stabilitātes kontroles sistēma. Šī sistēma ievērojami uzlabo auto stabilitāti, velkot piekabi. To novērtēs visi tie, kas uz mežu piekabē ved līdzi, piemēram, kvadriciklu. Ja tiek konstatēta automobiļa šūpošanās, sistēma automātiski pielāgo dzinēja jaudu un bremzēšanas spēku katram ritenim atsevišķi. Šīs visas sistēmas ir paredzētas vienam – nodrošināt braucēju drošību.
Protams, auto ir aprīkots ar daudzām un dažādām drošības sistēmām – ABS, kalnā braukšanas uzsākšanas sistēma, pretbuksēšana. Visas šeit nav iespējams uzskaitīt un iztirzāt.

Foto: Linda Dombrovska
18” riteņi

Secinājumi

Šis L200 ļoti uzrunāja, ko šajā gadījumā patiesībā negaidīju. Tas bija kā gaidīta kravas pikapa vietā saņemt auto ar principā luksusa klases aprīkojumu. Ļoti patika auto dinamika. Braucot gan pa piesnigušu ceļu, gan šoseju, bija iespējams ātri reaģēt, gan ieskrienoties nepieciešamības gadījumā, gan arī apstājoties.
Braucot medībās uz vairākām dienām, līdzi parasti ir ļoti daudz mantu – sākot ar ieroci, beidzot ar vairākiem pāriem zābaku un motorzāģi. Tādēļ ir svarīga auto ietilpība – gan salonā, gan arī kravas kastē. Šajā gadījumā atzīšu – auto nelika vilties. Nedaudz gan nepatika kravas kastes paceļamais vāks, kas uzlikts autosalonā kā papildu ekstra. Šis vāks traucē ērti iekraut medījumu. Nācās vilties agri no rīta, kad ārā bija mīnus 20 grādi un kravas kastes vāka slēdzene pamatīgi aizsalusi – ne uz priekšu, ne atpakaļ. Labi, ka līdzi bija ieroču eļļa Brunox, kas šajā situācijā palīdzēja.
Šī auto pilnpiedziņas sistēma darbojas nevainojami dziļās sniega kupenās. Medību laikā bija nepieciešamība piekabi atpakaļgaitā uzstumt kalnā 30 cm biezā sniegā. Saslēdzot pareizos pilnpiedziņas režīmus, tas izdevās gana viegli, bez aizķeršanās.
Zinu, ka ir mednieki, kuriem patīk robusti, bez īpašas elektronikas aprīkoti auto, kas tiek uzskatīti par daudz uzticamākiem, drošākiem, jo tiem nav vajadzīga sarežģīta diagnostika un apkope. Šiem medniekiem šis auto šajā ziņā sagādās vilšanos, bet es iesaku pamēģināt, jo man šīs ekstras ne tikai netraucēja, bet gluži otrādi – patika. To it īpaši var novērtēt, ja agrā rīta stundā ir uz medībām jāmēro garš ceļš pa asfaltētu ceļu, bet tad ir jānobrauc no šosejas. Tas ir kā divi auto vienā!
Saņēmis auto testam nedēļas nogalē, devos medībās, cerot pilnīgi izbaudīt šī auto priekšrocības reālos medību apstākļos. Bet medībās kā jau medībās, šoreiz iztikām bez medījuma, līdz ar to izpalika kravas kastes mazgāšana, bet gandarījums bija par testa rezultātu. Patiesībā pašlaik apsveru iespēju nomainīt iepriekšējās paaudzes Mitsubishi L200 pret šo jaunāko modeli, bet līdz tam vēl ir jānotestē vairāki citu marku jaunākie pikapu modeļi.
Tie, kam radusies interese, droši var pieteikties Skandi Motors mājaslapā, lai šo auto notestētu pašrocīgi.

Plusi

– Dizains
– Motora, automātiskās ātrumkārbas, pilnpiedziņas veiktspēja
– Multimediju sistēmas darbība
– Tuvās gaismas

Mīnusi

– Tālās gaismas
– Ikdienas braukšanai pārāk cieta piekare
– Motora troksnis lielu slodžu gadījumā
– Kravas kastes vāka slēdzene

Kravas kastes vāka slēdzene pievīla – vienkārši aizsala.
Foto: Linda Dombrovska

Testētais auto ar pilnāko pieejamo versiju: 37 490 eiro
L200 cena sākas no 27 890 eiro

Specifikācijas

Piedziņa: Super Select 4WD II
Virsbūve: Double cab
Transmisija: 6AT
Aprīkojums: Instyle
Riteņi: 18”
Pašmasa: 2035 kg
Pilna masa: 3110 kg
Sēdvietu skaits: 5
Minimālais apgriešanās rādiuss: 5,9 m
Vilktspēja ar bremzēm: 3100 kg
Vilktspēja bez bremzēm: 750 kg
Dzinēja tips: 2,2 l, 4 cilindru, 16 vārstu DOHC DI-D ar turbīnu un starpdzesētāju
Maksimālā jauda: 110 kW (150 ZS)/3500 apgr./min
Maksimālais griezes moments: 400 Nm/1750–2250 apgr./min
Degvielas tips: dīzelis
Degvielas padeves sistēma: Electronic Common Rail Direct Injection
Degvielas tvertnes tilpums: 75 l

Video bloga #24 epizode. Mednieka auto tests – Mitsubishi L200

Lasi un abonē žurnālu Medības!

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

ME
Medības
Klausies!
Seifu lobijs, tārpainas pīles un mīlestība, kas iet caur vēderu. “Šauj garām!” #181 epizode.
Ekskluzīvi 11 stundas
ME
Medības
Klausies!
Joki un aizkadri #7. Kad nezini, ka Indulis jau filmē…
Ekskluzīvi 1 diena
Sintija Dozberga
Pieredze
Pulsar ražots Latvijā! Daugavpilī tiek attīstītas zaļās tehnoloģijas ierīču ražošanā
Ekskluzīvi 1 diena
ME
Medības
Pieredze
Mārcis Saklaurs: “Liela loma medību saimniecībā ir iedota staltbriedim, bet alnis ir aizmirsts”
Ekskluzīvi 1 diena
ME
Medības
Klausies!
Kur mežā pat elpot nedrīkst? Gita Strode par medībām un dabas aizsardzību. “Šauj garām!” #180 epizode
Ekskluzīvi Nedēļa
ME
Medības
Pieredze
Kad lāči pat no signalizācijas nebaidās. Valmieras novads, Brenguļu pagasts
Speciālreportāža 21. maijs, 2023
ME
Medības
Klausies!
Likums ir, bet neviens nezina, ko tagad darīt. “Šauj garām!” #179 epizode
Ekskluzīvi 17. maijs, 2023
ME
Medības
Pieredze
Situācija ar alni – kritiska. Haralda Barvika, Jāņa Baumaņa un Artura Surmoviča viedoklis
Ekskluzīvi 12. maijs, 2023
Indulis Burka
Pieredze
Alnis. Interešu sadrusme startp medniekiem un mežsaimniekiem. Vai vajadzīgs aizsardzības plāns?
Ekskluzīvi 10. maijs, 2023
ME
Medības
Klausies!
Par ložu sijāšanu, sagrozītiem faktiem un gobelēniem. “Šauj garām!” #177 epizode
Ekskluzīvi 3. maijs, 2023
ME
Medības
Aprīkojums
VIDEO! Kad negaidīti satiec mežacūku baru! Pulsar Merger LRF XP 50 tests
27. aprīlis, 2023
ME
Medības
Virtuve
VIDEO! Recepte. Ķīnas kāposta un brieža gaļas tīteņi
26. aprīlis, 2023
ME
Medības
Klausies!
Kad beigsies čakarāšanās ar mežacūkām? “Šauj garām!” #176 epizode
Ekskluzīvi 26. aprīlis, 2023
ME
Medības
Klausies!
Kā samazināt Latvijas mednieku skaitu trīs reizes? “Šauj garām!” #175 epizode
Ekskluzīvi 19. aprīlis, 2023
ME
Medības
Pieredze
FOTO un VIDEO! Stendu apskats un jaunumi. Izstāde Outdoor Riga 2023
Ekskluzīvi 15. aprīlis, 2023
LL
Lielais Loms
Pieredze
VIDEO! Informatīvais seminārs klubu vadītājiem par lietotnes “Mednis” ieviešanu. II daļa
Ekskluzīvi 13. aprīlis, 2023
ME
Medības
Klausies!
Mednieks vienkāršais – Oskars Lauciņš. “Šauj garām!” #174 epizode
Ekskluzīvi 12. aprīlis, 2023
ME
Medības
Pieredze
Šaušanas skola #5. Ieroča un munīcijas izvēle
Ekskluzīvi 6. aprīlis, 2023
ME
Medības
Klausies!
Medības naktī ar pieiešanu. Kāpēc tas nav droši? Reģistrācijas žurnāls. “Šauj garām!” #173 epizode
Ekskluzīvi 5. aprīlis, 2023
ME
Medības
Klausies!
Slazds līdz pusei ūdenī un šaušana šaušanas pēc! “Šauj garām!” #172 epizode
Ekskluzīvi 29. marts, 2023
ME
Medības
Klausies!
Ragu drudzis, kriminālpārkāpumi un maksa par rācijām. “Šauj garām!” #171 epizode
Ekskluzīvi 22. marts, 2023
ME
Medības
Klausies!
Sezonas kartes, bebru piebarošana un kad katastrofa nav nekas īpašs. Šauj garām!” #170 epizode
Ekskluzīvi 15. marts, 2023
ME
Medības
Pieredze
Informatīvais seminārs klubu vadītājiem par lietotnes “Mednis” ieviešanu
Speciālreportāža 14. marts, 2023
ME
Medības
Pieredze
Šaušanas skola #2. Ieplecošana – trīs pozīcijas
Ekskluzīvi 14. marts, 2023
ME
Medības
Klausies!
“Mednis” ir izdējis trešo olu! Mežacūkām nebūs savilcēju. “Šauj garām!” #169 epizode
Ekskluzīvi 8. marts, 2023
ME
Medības
Pieredze
Ja nomedī nepareizi, tad aprok! Dobeles trofeju izstādes secinājumi. “Šauj garām!” ekstra #38
Ekskluzīvi 7. marts, 2023
Sintija Dozberga
Aprīkojums
Bore Snake – rīks medniekiem, kam patīk kopt ieroča stobru
Ekskluzīvi 3. marts, 2023
ME
Medības
Klausies!
Šauj garām! dalībniekiem #32. Juris Lazdiņš par dažādām problēmām – ekskluzīva informācija par Medni
Ekskluzīvi 2. marts, 2023
ME
Medības
Klausies!
Vai policija medniekus padara par pārkāpējiem? “Šauj garām!” #168 epizode
Ekskluzīvi 1. marts, 2023
LL
Lielais Loms
Pieredze
Bez uzraudzības atstāti klaiņojoši suņi iedzen jūrā briežu teļu! Aculiecinieka video
25. februāris, 2023

Lasītākie