Aprīkojums

Kādus revolucionārus jaunumus Pulsar piedāvāja izstādē IWA Outdoor Classics 2023?0


Pulsar Merger LRF XP50 pēc apveidiem, masas un vispārējām izjūtām atgādina pierasto optisko binokli.
Pulsar Merger LRF XP50 pēc apveidiem, masas un vispārējām izjūtām atgādina pierasto optisko binokli.
Foto: Ilgvars Zihmanis

Arvien augošās mednieku prasības un vēlmes apmierināt ir grūti, taču Pulsar nemainīgi saglabā vadošo pozīciju un šī gada izstādē IWA Outdoor Classics atkal pārsteidza apmeklētājus ar revolucionāru tehnoloģiju iemiesojumu jaunākajos produktos un pārsteidzošiem pazīstamo ierīču uzlabojumiem.

Pilnīgs jaunums! Pirmais atjaunināmais un uzlabojamais termo monokulārs Telos

Tā ir pilnīgi jauna koncepcija, ko Pulsar ilgi turēja noslēpumā un atklāja plašākai publikai tikai pavasara izstādēs Shot Show un IWA.
Ražotnes ziņojumā teikts, ka pirmais parādīsies Telos LRF XP50, kam sekos tas pats modelis bez iebūvēta lāzera tālmēra un vairākas versijas ar dažādiem sensoriem.

Pulsar

Šī ir pirmā termiskās attēlveidošanas ierīču līnija tirgū, kas nodrošina tehnisko atjauninājumu iespēju. Iegādājoties Telos, jūs nopirksiet būtībā mūžīgu ierīci, kuru varēsiet nākotnē uzlabot, pielāgojot savām vajadzībām, tai pat laikā netērējot daudz naudas.
Ražotājs uzsver: “Šāds risinājums, mūsuprāt, simbolizē ārkārtīgi augstu kvalitāti un mūžīgus risinājumus. Pirmais līnijas modelis Telos LRF XP50 ir bruņots ar Eiropā ražotu Lynred sensoru ar 640×480 izšķirtspēju un pikseļu izmēru 17 µm.”

Ierīce ir ar lielu jutību, kas ļauj identificēt objektus labāk nekā iepriekš. NETD vērtība ir mazāka par 18 mikrokelviniem. Sensora kvalitāte nodrošina vienkārši neticamas termiskās attēlveidošanas iespējas un bildes kvalitāti pat vissliktākajos laika pstākļos.

Jaunāko nakts un termiskās redzamības inovāciju savienojums

Ja jums ir ērtāk pētīt apkārtni ar abām acīm, tad jums viennozīmīgi ir jāizmēģina Pulsar paplašinātās termobinokļu līnijas Merger viens no produktiem. Ar Merger LRF XP50 sabiedrība pirmo reizi tika iepazīstināta 2022. gada IWA izstādē. Šogad Pulsar piedāvā uzlaboto modeli. Jaunais Merger LRF XP50 pārgājis augstākās valitātes HD termiskās attēlveidošanas ierīču rangā un ir aprīkots ar pavisam jaunu un jaudīgu 1024×768 pikseļu izšķirtspējas XL sensoru. Klasiskā Merger dizaina binokļi garantē izcilu un detalizētu HD attēla kvalitāti, precīzu trofeju atpazīšanu un ainavas mazāko detaļu attēlojumu.

Kad negaidīti satiec mežacūku baru! Pulsar Merger LRF XP 50 tests

Vērtējot termokameras, būtiskākais klupšanas akmens, kas rada izaicinājumus ražotājiem, ir attēla kvalitātes saglabāšana, veicot tālummaiņu. Proti, pietuvinot attēlu, kvalitāte zūd. Daudzas ierīces rāda tikai izplūdušus plankumus silto objektu vietā un neskaidras līnijas, atainojot celtnes un citus cilvēku infrastruktūras objektus.

“Ar lepnumu varam teikt, ka jaunie Merger LRF XL50 ir neticami daudzpusīgi. Plašais skata lauks apkārtnes skenēšanai un mērķa noteikšanai, kā arī augsta attēla kvalitāte un detaļas tiek saglabātas visā tālummaiņas diapazonā – no 2,5x līdz 20x, vienlaikus saglabājot uzlabotu detalizāciju, skaidrību un kontrastu,” skaidro ražotāja pārstāvji.

Šo ierīču līniju papildina vēl divas ierīces. Kompaktā un vieglā binokļa versija ar iebūvētu precīzu lāzera tālmēru Merger LRF XQ35 ir aprīkota ar augstas jutības 384×288 pikseļu izšķirtspējas un 17 µm mikronu sensoru ar NETD <25 mikrokelviniem. Apvienojumā ar ātrās diafragmas F35/1.0 germānija objektīvu binoklis nodrošina skaidru, detalizētu termisko attēlu un lieliskas objekta noteikšanas iespējas – pat ātri pārlaižot skatu apkārtnei iespējams ieraudzīt nelielu dzīvnieku. Vēl viens jaunums ir Merger Duo NXP50, kurā ir apvienotas termiskās un nakts redzamības attēlveidošanas iespējas. Pateicoties šim inovatīvajam risinājumam, ierīce nodrošina izcilas kvalitātes attēlu. Tik labu, ka medniekam, kurš izmantos šo ierīci medībās, praktiski jebkādos laika apstākļos un no liela attāluma būs iespēja ne tikai izšķirt dzīvnieka sugu un, varbūt, pat dzimumu, bet arī novērtēt briežu dzimtas dzīvnieku trofejas no lielāk attāluma. Krypton 2: kompaktāks un daudzpusīgāks

Izstādes IWA dalībnieki un apmeklētāji tika iepazīstināti ar ievērojami atjaunināto optiskā tēmēkļa uzliku Krypton 2. Tagad tas kļuvis kompaktāks un vieglāks. Tam ir uzlabota attēla kvalitāte, kas atspoguļota Full-HD krāsu režīmā, un augstas kvalitātes, Eiropā ražots Lynred termiskās attēlveidošanas sensors, kas nodrošina īpaši skaidru, asu un kontrastainu attēlu jebkuros laika apstākļos.
Sērijas flagmanim Krypton 2 FXG50 ir augsta sensora izšķirtspēja: 640×480 pikseļi (12 µm), jaudīgs un ātrs F50/1.0 objektīvs, kas garantē neticamas dzīvnieka konstatēšanas iespējas. Standarta 1,8 m augstu objektu pilnīgā tumsā ar šo ierīci varēs saskatīt neticami lielā – pat 2300 metru attālumā. Savukārt, kompaktākā un vieglākā Krypton 2 FXQ35 sensora izšķirtspēja ir 384×288 pikseļi (17 µm) un NETD, kas ir mazāks par 25 mikrokelviniem.

Pulsar Krypton XG50 termālā uzlika – gandrīz divi vienā

Thermion Duo DXP50: mūsdienīgs medību veids

Pirmais multispektrālais tēmēklis Thermion Duo DXP50 ar iespaidīgajām termiskās attēlveidošanas iespējām un maģisko pilnkrāsu dienas režīmu atvēris jaunu nodaļu Pulsar zīmola vēsturē. Jaunais Thermion Duo DXP50 ir veidots uz Thermion 2 XP50 Pro bāzes, taču tā galvenā priekšrocība un jauninājums ir 4K krāsu attēlveidošanas kanāls dienas medībām. Ražotājs uzver, ka šis unikālais dienas/nakts tēmēklis ļaus konstatēt dzīvniekus un noteikt to trofejas īpašības jebkuros laikapstākļos – lietū, miglā vai lielā aukstumā. Režīmu pārslēgšana ir ātra un vienkārša. Nospiežot vienu pogu, var baudīt īpaši asu termisko attēlu vai digitālo dienas režīmu spilgtās krāsu izpausmēs.

Paplašināta XQ līnija: uzlabota jutība
Uz izstādi ražotājs atveda arī jaunākos populārās termomonokļu un tēlmeru līnijas aparātus ar XQ sensoriem. Axion 2 LRF XQ35 Pro un Axion 2 XQ35 Pro ir pilnveidoti tā, lai ziemā, sevišķi aukstos laika apstākļos joprojām spētu nodrošināt maksimāli labu attēla kvalitāti. Jaunajiem Axioniem ir Eiropā ražoti Lynred sensori ar izšķirtspēju 384×288 pikseļi ar pikseļu izmēru 17 µm (iepriekšējai Axion 2 XQ paaudzei bija 12 mikroni).

Ar pagarinātu akumulatora darbības laiku un pilnu WiFi savienojumu, jaunie monokļi rada augstākās klases Eiropas dizaina sajūtu un nodrošina savā klasē labāko attāluma mērīšanas precizitāti. Lieki atgādināt, ka šīs sērijas aparātu cenas ir vairāk nekā demokrātiskas.
Arī Talion līnijas termotēmēkļi ir piedzīvojuši atdzimšanu. Talion XQ35 Pro tagad ir paaugstināta sensora jutība, tā NETD ir mazāks par 25 mikrokelviniem, un šai ierīcei arī ir atjauninātais F35/1.0 ātras diafragmas germānija objektīvu. Tagad šim tēmēklim komplektā nāk arī papildus uzlādējamais akumulators, kas nodrošina vēl deviņas stundas nepārtraukta darba.

Paplašināta XG līnija: klasiskas izvēles iespējas
XG termotēmēkļu līnija arī piedzīvojusi izmaiņas, jo tai pievienojās jaunie Thermion 2 LRF XG50 un Talion XG35.
Abi tēmēkļi ir lieliski, taču katrs ir vairāk piemērots vienam vai citam medību tipam un individuālām mednieka vajadzībām.
Tiem, kuriem patīk dinamiskas medības, labāk derēs kompaktais un ergonomiskais Talion XG35. Tam ir 640×480 pikseļu izšķirtspēja ar 12 mikronu sensoru kompaktā Talion korpusā. Klasiska dizaina un plašu iespēju piekritējiem, kas meklē tēmēkli ar 30 mm gredzeniem, augstāku bāzes tālummaiņu un iebūvētu tālmēru, labāk derēs Thermion 2 LRF XG50.

12 µm pikseļu sensora 640×480 pikseļu izšķirtspēja un 50 mm objektīva kombinācija rada lielāko atšķirību starp šo modeli un Thermion 2 LRF XP50. Jaunajam ir augstāka bāzes tālummaiņa un tas ļauj konstatēt standarta izmēra objektu ( 180 cm) 2300 metru attālumā. Tā ir labākā izvēle medniekiem, kuri iecienījuši mazo plēsēju un citu nelielu dzīvnieku medības lielākos attālumos.

Kādas termo un nakts redzamības iekārtas izvēlēties? Atskats uz izstādi Outdoor Riga 2023

Jaunais žurnāla Medības numurs jau ir klāt!

Saistītie raksti

Abonē žurnālu Medības 2023. gadam

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

ME
Medības
Pieredze
Izgatavo caunu lamatu kastīti pats! Praktiskais seminārs #36
Ekskluzīvi 21 stundas
ME
Medības
Pieredze
Jauno mednieku eksaminācijas trauma. Tiešraide dalībniekiem #42
Ekskluzīvi 4 dienas
ME
Medības
Pieredze
Mīti un patiesība: Vai tikko nomedīta dzīvnieka gaļa ir bīstama sunim? Sarunas par suņiem #15
Ekskluzīvi 5 dienas
ME
Medības
Pieredze
Ko darīt, ja suns atsakās nest medījumu vai mantu? Medību suņu apmācība
Ekskluzīvi 4 dienas
ME
Medības
Klausies!
403 drošības pārkāpumi un 29 nelaimes gadījumi…. “Šauj garām!” #218 epizode
Ekskluzīvi 6 dienas
ME
Medības
Klausies!
Kad likumdevējs tiek maldināts, bet sabiedrībai ir vienalga. “Šauj garām!” #217 epizode
Ekskluzīvi 7. februāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Rīgā grasās rīkot dzinējmedības? Kā ir patiesībā? Diskusija
Ekskluzīvi 5. februāris, 2024
LD
Linda Dombrovska
Aprīkojums
Nakts uzlika, tēmēklis un monoklis. PARD FD1 LRF tests reālos apstākļos
Ekskluzīvi 5. februāris, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
Jagd und Hund 2024! Latvietis, kas būvē medību torņus vāciešiem
Ekskluzīvi 31. janvāris, 2024
ME
Medības
Klausies!
Mērķis aizliegt putnu medības. Grozījumi Medību noteikumos. “Šauj garām!” #216 epizode
Ekskluzīvi 31. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Divas metodes, kā sezonas beigās individuāli medīt briežus. Video bloga #73 epizode
Ekskluzīvi 29. janvāris, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
VIDEO! Viens bullis, divi dažādi attēli – nakts redzamība pret termokameru: PARD un Pulsar
Ekskluzīvi 28. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Kā pareizi nogatavināt meža gaļu un ko nedarīt ar mežacūku? Praktiskais seminārs #35
Ekskluzīvi 27. janvāris, 2024
ME
Medības
Klausies!
Viss sākas ar lodi. Tai jābūt perfektai. Dmitrijs Kļešņins. “Šauj garām!” #215 epizode
Ekskluzīvi 24. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
VIDEO! Viens lūsis, divi lūši, trīs lūši? Skaņkalnes pagastā nofilmēta liela lūšu ģimene
Ekskluzīvi 21. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Vai korgidors der medībām. Sarunas par suņiem #13
Ekskluzīvi 19. janvāris, 2024
Kate Šterna
Pieredze
VIDEO! Strīpaini sivēni sniegā? Mērķtiecīgi samazinot populāciju, šādu gadījumu būs vairāk
Ekskluzīvi 17. janvāris, 2024
ME
Medības
Klausies!
Dzīvnieki un augi doti cilvēkam, lai tos lietotu – Gints Polis. “Šauj garām!” #214 epizode
Ekskluzīvi 17. janvāris, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
Kameras, kas palīdzēs treniņiem? Jaunumi no SIA Ieroči
Ekskluzīvi 15. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Kokneses novadā nofilmē 10 vilku baru. Vilki siro un nokož arī mājas suni. Aculiecinieku video
Speciālreportāža 13. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Medību sunim nesalst. Suņu labturība un mīti. Sarunas par suņiem #12
Ekskluzīvi 11. janvāris, 2024
ME
Medības
Klausies!
Visgrūtāk ir sameklēt to medījumu, kam nav trāpīts. Justs Dzedons. “Šauj garām!” #213 epizode
Ekskluzīvi 10. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
VIDEO. Mīts. Lūsis ēd tikai svaigu gaļu. Kā ir patiesībā?
Ekskluzīvi 9. janvāris, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
VIDEO. Zināt, kur un ko dara medību suns. Garmin Alpha 300i
Ekskluzīvi 8. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
VIDEO. Valters Lūsis: “Sankcijas iestāsies tad, ja pārkāpumi tiek slēpti”
Speciālreportāža 7. janvāris, 2024
Linda Dombrovska
Aprīkojums
VIDEO. Nakts medībās ar Pard. Trīs vienā – ķīķeris, uzlika un tēmēklis
Ekskluzīvi 5. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Viltus ziņa! Netālu no Rēzeknes lācis no ceļa novilcis ievainotu staltbriedi. Skaties video!
4. janvāris, 2024
ME
Medības
Klausies!
Par to, kas maina dzīvi, un mežacūku medībām. “Šauj garām!” #212 epizode
Ekskluzīvi 4. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Latvija ir lāčplēšu tauta! Cik Latvijā ir lāču un cik tie var būt bīstami?
Ekskluzīvi 3. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Uzmanību! MAKE A BREAK 3. posms Kuldīgas šautuvē pārcelts uz 12. janvāri
Ekskluzīvi 1. janvāris, 2024

Lasītākie