Pieredze

Mednieku organizāciju jaunumi. “Minhauzens” būs un 912 medījumu gaļas konservu0


Mednieku festivālā.
Mednieku festivālā.
Foto: Indulis Burka

Latvijas Mednieku asociācijas jaunumi (maija)

“Svarīgākais notikums maijā bija gatavošanās CIC ģenerālajai asamblejai, kas jūnijā notiks Rīgā. Latvijai ir ekskluzīva iespēja savi parādīt, un mūs apmeklēs teju vai 80 valstu pārstāvji. Visiem ir iespēja sekot līdzi un piereģistrēties uz plašākai publikai domātajiem pasākumiem,” skaidro Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks.

“Protams, piedalīties asamblejas darbā plašai publikai nav iespējams. Vajag iepazīties ar pasākuma programmu, un iespējas dzīvot līdzi ir.
Beidzot ir noticis brīnums, un Zemkopības ministrija ir apstiprinājusi Medību saimniecības attīstības fonda finansējumu. Nezinām iemeslu, kāpēc tik ilga kavēšanās bija gan pagājušajā gadā, gan šogad. Puse no plānotajiem darbiem jau sen bija jādara, taču bija bažas, vai finansējums būs vispār. Plāni jau tā bija ļoti pieticīgi, taču pat tie ir vēl pamatīgi apgraizīti.

Vienlaikus tas ir apstiprinājums tam, ka festivāls Minhauzens notiks! Notiek intensīvs darbs, meklējot sadarbības partnerus, un aicinām pieteikties ikvienu, kurš vēlas un spēj palīdzēt. Visi laipni gaidīti un tāpat aicināti aktīvi piedalīties pašā festivālā, organizēt komandas. Divus gadus kovida pandēmija mums nedeva šādu iespēju. Cerams, ka nebūs citu šķēršļu, kas varētu festivāla rīkošanu izjaukt, apturēt tradīciju, kas bija turpinājusies vairāk nekā divdesmit gadus.

Plānots, ka festivāls augusta pirmajā nedēļas nogalē notiks ļoti skaistā vietā Kurzemes jūrmalā. Domāta ir Jūrkalne, taču vēl notiek saskaņošana un pārrunas ar pašvaldību un zemes īpašniekiem. Simtprocentīga apstiprinājuma vēl nav. Tas būs zināms tuvāko nedēļu laikā. Tiklīdz būs pilnīga skaidrība par vietu, mēs sniegsim papildu informāciju visos iespējamajos kanālos. Parasti šajā laikā bija jābūt disciplīnu sarakstam un skaidriem visiem spēles noteikumiem, taču kavēšanās bija tāpēc, ka nebija apstiprinājuma pat par to nelielo naudas daļiņu, ko saņemsim no Medību saimniecības attīstības fonda. Tā šajos apstākļos ir ļoti būtiska. Nu nāksies darboties krietni straujākā tempā.

Visiem ne pūkas, ne spalvas buku sezonas atklāšanā! Šogad pirmo reizi mēs varēsim šos dzīvniekus medīt kā nelimitētos. Taču nedrīkst aizmirst par sezonālajiem ierobežojumiem, kas attiecas uz dzimumiem un vecumu. Saimniekosim prātīgi! No tā, kā mēs to darīsim, būs atkarīgas stirnu medības nākotnē un arī medību saimniecības attīstība. Šī ir liela uzticēšanās medniekiem, paļaušanās uz viņu godaprātu, racionālu un saimniecisku pieeju.

Lietuvā šis solis jau sen ir sperts, un nekas ļauns tur nav noticis. Šādai sistēmai ir savu plusi, savi mīnusi. Latvijā būs ļoti līdzīgi – viss būs atkarīgs tieši no pašiem medniekiem, platību apsaimniekotājiem. Vai nu platības būs bagātas ar dzīvniekiem, vai arī dzīvnieki tajās būs retumis, kad iemaldīsies no kaimiņiem.”
Indulis Burka

Latvijas Mednieku savienības jaunumi

11. maijā notika LR aizsardzības ministra Arta Pabrika tikšanās ar Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētāju Jāni Baumani un valdes locekli Jāni Zandbergu, lai pārrunātu turpmāko sadarbību visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanā un atbalsta sniegšanā Ukrainai. A. Pabriks un J. Baumanis apsprieda aizsardzības nozares un Latvijas mednieku sadarbības iespējas, tostarp medniekiem pievienojoties Zemessardzei vai piedaloties rezervistu apmācībā, kā arī citos veidos brīvprātīgi iesaistoties valsts aizsardzības spēju stiprināšanā. Tika pārrunāta arī medību šaušanas sporta un lietišķās šaušanas attīstība, sadarbojoties Latvijas Mednieku savienībai un Zemessardzei. Tāpat tika apspriesta LMS organizētās ziedojuma akcijas Latvijas mednieki Ukrainas aizsardzībai rezultātā iegādātā aprīkojuma nogādāšana Ukrainas aizstāvjiem.

Latvijas Mednieku savienība atgādina, ka mednieki var brīvprātīgi iesaistīties valsts aizsardzības spēju stiprināšanā. Lai to darītu, medniekiem ir jāaizpilda vienkārša informatīvā anketa un tā jānosūta Zemessardzei. Anketu ikviens interesents var atrast LMS mājaslapā www.lms.org.lv.

Kopš 21. aprīļa ikvienam, kurš vēlas palīdzēt Ukrainas aizstāvjiem, ir iespēja ziedojumu portālā Ziedot.lv veikt ziedojumu projektā Latvijas mednieki Ukrainas aizsardzībai. Nepilna mēneša laikā šajā ziedojumu akcijā jau saziedoti gandrīz 65 000 eiro. Par saziedoto summu tiek iegādāti un Ukrainas aizstāvjiem nosūtīti augstas precizitātes šaujamieroči, kas nokomplektēti ar tiem nepieciešamo aprīkojumu – trokšņa slāpētājiem, taktiskajām atbalsta kājiņām, optiskajiem un termālajiem tēmēkļiem, rezerves aptverēm, munīciju un citu nepieciešamo aprīkojumu. Aicinām visus Latvijas medniekus, kā arī ikvienu iedzīvotāju, kurš vēlas palīdzēt Ukrainai tās cīņā pret Krievijas agresiju, pievienoties ar savu ziedojumu!

7. maijā Ulbrokā kultūras centrā Pērle pēc divu gadu pārtraukuma klātienē norisinājās LMS biedru pilnsapulce. Sanāksmes laikā LMS Nacionālā padome un valde informēja biedrus par iepriekšējā gadā paveikto, kā arī prezentēja iepriekšējā gada finanšu pārskatu un šī gada budžeta projektu. LMS ir apkopojusi 2021./2022. gada sezonas rezultātus medījuma gaļas konservu ziedošanas akcijā. Turpinām 2019. gadā iesākto tradīciju, bet, ņemot vērā PVD norādījumus, atbilstoši normatīvo aktu prasībām ziedojot nu jau vienīgi pie atzītiem ražotājiem izgatavotus medījuma gaļas konservus. Salīdzinot ar 2019. gadu, saņēmēju loks paplašinās. Konservi nogādāti ne tikai labdarības iniciatīvai Paēdušai Latvijai, bet arī trīs Varakļānu novada sociālās aprūpes centros un ar NBS starpniecību arī Ukrainas aizstāvjiem.
Divpadsmit kastes jeb 576 kārbas medījuma gaļas konservu nogādātas trijos Varakļānu novada aprūpes centros. Paldies par ziedojumu mednieku kolektīvam Murmastiene un Dainim Tučam personīgi!

Deviņpadsmit kastes jeb 912 kārbas medījuma gaļas konservu ar NBS starpniecību nogādātas Ukrainas aizstāvjiem. Desmit kastes jeb 480 kārbas medījuma gaļas konservu nogādātas organizācijai Paēdušai Latvijai; 40 kastes jeb aptuveni 2000 kārbas ar NBS starpniecību nogādātas Ukrainas aizstāvjiem. Paldies m. k. Prauliena!

Latvijas Mednieku savienība pilnīgi noteikti turpinās šo iesākto tradīciju arī šajā medību sezonā un aicina pievienoties arī tos mednieku klubus un individuālus medniekus, kuri to līdz šim vēl nav darījuši. Labais vairo labo!

Par ētiku, jauno mednieku iesaistīšanu un sadarbību starp LATMA un LMS. “Šauj garām!” #106 epizode

Par vecuma noteikšanu pēc zobiem, ieroču atņemšanu nelojāliem pilsoņiem. “Šauj garām!” #130 epizode

Par aļņu un citu medījamo dzīvnieku apstrādi lasi pielikumā “Medījumu gaļa”

Saistītie raksti

MEDĪBAS + PIELIKUMI = 6 žurnāli + 2 pielikumi

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

ME
Medības
Klausies!
Dubļi, sūdi, asinis! Par pīlēm saruna ar Andri Stīpnieku “Šauj garām!” #139 epizode!
Ekskluzīvi 1 diena
Oskars Treilihs
Pieredze
FOTO un VIDEO. Noskaidrotas labākās staltbriežu piebaurotāju balsis
Ekskluzīvi 2 dienas
ME
Medības
Pieredze
Huntloc plusi un mīnusi. Kā vienmēr kontrolēt, kur atrodas suns?
Ekskluzīvi 3 dienas
ME
Medības
Pieredze
Cīņa ar Āfrikas cūku mēri turpinās arī Ventspils novadā. Par beigtu atrastu mežacūku ziņo 29394696
Ekskluzīvi 6 dienas
ME
Medības
Klausies!
Vilku postījumi? Kā pasargāt saimniecību – problēmas un risinājumi. “Šauj garām!” diskutē
Ekskluzīvi 29. jūlijs, 2022
ME
Medības
Klausies!
Kā tiek izlietota mednieku nauda? Šauj garām #138 epizode
Ekskluzīvi 3. augusts, 2022
ME
Medības
Aprīkojums
Zābaku tests: Chiruca Alaska, Han Wag Banks un Härkila Wildwood. Video bloga #54 epizode
Ekskluzīvi 1. augusts, 2022
Linda Dombrovska
Aprīkojums
Strādā vai nestrādā mežacūku taure Nordik Boar? Praktisks padoms
Ekskluzīvi 28. jūlijs, 2022
ME
Medības
Pieredze
Ziņo par atrastu nobeigušos mežacūku un saņem samaksu
Ekskluzīvi 4. decembris, 2020
ME
Medības
Klausies!
Vai ieroci var dot citam, copes trofejas un svina izmantošanas aizliegums. Šauj garām # 137 epizode
Ekskluzīvi 27. jūlijs, 2022
Kate Šterna
Pieredze
“Kaut kādi dzīvnieki iebrūk manā pagalmā!” Aculiecinieka video!
Ekskluzīvi 26. jūlijs, 2022
ME
Medības
Pieredze
Tiešraide dalībniekiem #22. Par to kā uzasināt nazi, ja nav asināmā
Ekskluzīvi 25. jūlijs, 2022
ME
Medības
Pieredze
Nepieļauj šo kļūmi, kad būvē medību torni! Mežacūku medības
Speciālreportāža 24. jūlijs, 2022
Kate Šterna
Virtuve
Stirnas karbonāde uz grila! Vienkārša un ātra recepte
Ekskluzīvi 23. jūlijs, 2022
ME
Medības
Klausies!
Kur neglabāt ieročus, vilku sadalīšana reizinātājos un gaļas glabāšanu. “Šauj garām!” # 136 epizode
Ekskluzīvi 20. jūlijs, 2022
Indulis Burka
Pieredze
Nofilmē kā lūsis “spēlējas” ar kazlēnu. Kā jau kaķis ar peli
Ekskluzīvi 18. jūlijs, 2022
Indulis Burka
Pieredze
Kāpēc ar stobru zīmēt ķiņķēziņus? Stāsta mēneša personība Kristaps Didže. Praktiski padomi šaušanā
Intervija 17. jūlijs, 2022
ME
Medības
Klausies!
Vilku medības visu gadu, kā arī trakie piedzīvojumi mežacūku medībās. “Šauj garām!” # 135 epizode
Ekskluzīvi 13. jūlijs, 2022
ME
Medības
Klausies!
Par trofeju piesavināšanos, trihinellām konservos un fermentizāciju. “Šauj garām!” # 134 epizode
Ekskluzīvi 6. jūlijs, 2022
Linda Dombrovska
Pieredze
Vai stirnāži jau nāk uz svilpi? Reportāža no torņa
Speciālreportāža 5. jūlijs, 2022
ME
Medības
Aprīkojums
Praktisks padoms. Kas notiek, ja nekopj gludstbora ieroča maināmos čokus?
Ekskluzīvi 4. jūlijs, 2022
ME
Medības
Pieredze
Nikna aļņu govs ar teļiem šķērso ezeru! Aicinām tādās situācijās dzīvniekiem netuvoties
Speciālreportāža 3. jūlijs, 2022
Kate Šterna
Pieredze
Kur tieši jāurbj caurums nomedītās trofejas galvaskausā, lai to piestiprinātu pie dēlīša?
Speciālreportāža 3. jūlijs, 2022
Indulis Burka
Pieredze
Iekurt ugunskuru mežā? Medniekam ir par vienu iespēju vairāk!
Ekskluzīvi 2. jūlijs, 2022
Emīlija Mariševa
Pieredze
Pasākums, kurā laimēt Benelli Lupo – Purnavu muižas kauss
Speciālreportāža 1. jūlijs, 2022
Linda Dombrovska
Aprīkojums
Kas ir mednieka somā? Pirmie iespaidi par Kahles un Swarovski tM35
Speciālreportāža 30. jūnijs, 2022
ME
Medības
Pieredze
Lācis emigrants palicis Baltijā. Žogu izbūve uz valstu robežām maina dzīvnieku migrācijas paradumus
Speciālreportāža 30. jūnijs, 2022
ME
Medības
Pieredze
Mīts vai fakts. Rej tikai stirnāži – kā ir patiesībā?
Ekskluzīvi 29. jūnijs, 2022
ME
Medības
Klausies!
Vai bīstamu slimību ir vairāk, veiksmēm un neveiksmēm mežacūku medībās. “Šauj garām!” #133 epizode
Ekskluzīvi 29. jūnijs, 2022
Linda Dombrovska
Aprīkojums
Piecu svingeru orģija pie darvas koka jeb Mežacūku saiets
Speciālreportāža 28. jūnijs, 2022

Lasītākie