Pieredze

Mednieku organizāciju jaunumi. “Minhauzens” būs un 912 medījumu gaļas konservu0


Mednieku festivālā.
Mednieku festivālā.
Foto: Indulis Burka

Latvijas Mednieku asociācijas jaunumi (maija)

“Svarīgākais notikums maijā bija gatavošanās CIC ģenerālajai asamblejai, kas jūnijā notiks Rīgā. Latvijai ir ekskluzīva iespēja savi parādīt, un mūs apmeklēs teju vai 80 valstu pārstāvji. Visiem ir iespēja sekot līdzi un piereģistrēties uz plašākai publikai domātajiem pasākumiem,” skaidro Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks.

“Protams, piedalīties asamblejas darbā plašai publikai nav iespējams. Vajag iepazīties ar pasākuma programmu, un iespējas dzīvot līdzi ir.
Beidzot ir noticis brīnums, un Zemkopības ministrija ir apstiprinājusi Medību saimniecības attīstības fonda finansējumu. Nezinām iemeslu, kāpēc tik ilga kavēšanās bija gan pagājušajā gadā, gan šogad. Puse no plānotajiem darbiem jau sen bija jādara, taču bija bažas, vai finansējums būs vispār. Plāni jau tā bija ļoti pieticīgi, taču pat tie ir vēl pamatīgi apgraizīti.

Vienlaikus tas ir apstiprinājums tam, ka festivāls Minhauzens notiks! Notiek intensīvs darbs, meklējot sadarbības partnerus, un aicinām pieteikties ikvienu, kurš vēlas un spēj palīdzēt. Visi laipni gaidīti un tāpat aicināti aktīvi piedalīties pašā festivālā, organizēt komandas. Divus gadus kovida pandēmija mums nedeva šādu iespēju. Cerams, ka nebūs citu šķēršļu, kas varētu festivāla rīkošanu izjaukt, apturēt tradīciju, kas bija turpinājusies vairāk nekā divdesmit gadus.

Plānots, ka festivāls augusta pirmajā nedēļas nogalē notiks ļoti skaistā vietā Kurzemes jūrmalā. Domāta ir Jūrkalne, taču vēl notiek saskaņošana un pārrunas ar pašvaldību un zemes īpašniekiem. Simtprocentīga apstiprinājuma vēl nav. Tas būs zināms tuvāko nedēļu laikā. Tiklīdz būs pilnīga skaidrība par vietu, mēs sniegsim papildu informāciju visos iespējamajos kanālos. Parasti šajā laikā bija jābūt disciplīnu sarakstam un skaidriem visiem spēles noteikumiem, taču kavēšanās bija tāpēc, ka nebija apstiprinājuma pat par to nelielo naudas daļiņu, ko saņemsim no Medību saimniecības attīstības fonda. Tā šajos apstākļos ir ļoti būtiska. Nu nāksies darboties krietni straujākā tempā.

Visiem ne pūkas, ne spalvas buku sezonas atklāšanā! Šogad pirmo reizi mēs varēsim šos dzīvniekus medīt kā nelimitētos. Taču nedrīkst aizmirst par sezonālajiem ierobežojumiem, kas attiecas uz dzimumiem un vecumu. Saimniekosim prātīgi! No tā, kā mēs to darīsim, būs atkarīgas stirnu medības nākotnē un arī medību saimniecības attīstība. Šī ir liela uzticēšanās medniekiem, paļaušanās uz viņu godaprātu, racionālu un saimniecisku pieeju.

Lietuvā šis solis jau sen ir sperts, un nekas ļauns tur nav noticis. Šādai sistēmai ir savu plusi, savi mīnusi. Latvijā būs ļoti līdzīgi – viss būs atkarīgs tieši no pašiem medniekiem, platību apsaimniekotājiem. Vai nu platības būs bagātas ar dzīvniekiem, vai arī dzīvnieki tajās būs retumis, kad iemaldīsies no kaimiņiem.”
Indulis Burka

Latvijas Mednieku savienības jaunumi

11. maijā notika LR aizsardzības ministra Arta Pabrika tikšanās ar Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētāju Jāni Baumani un valdes locekli Jāni Zandbergu, lai pārrunātu turpmāko sadarbību visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanā un atbalsta sniegšanā Ukrainai. A. Pabriks un J. Baumanis apsprieda aizsardzības nozares un Latvijas mednieku sadarbības iespējas, tostarp medniekiem pievienojoties Zemessardzei vai piedaloties rezervistu apmācībā, kā arī citos veidos brīvprātīgi iesaistoties valsts aizsardzības spēju stiprināšanā. Tika pārrunāta arī medību šaušanas sporta un lietišķās šaušanas attīstība, sadarbojoties Latvijas Mednieku savienībai un Zemessardzei. Tāpat tika apspriesta LMS organizētās ziedojuma akcijas Latvijas mednieki Ukrainas aizsardzībai rezultātā iegādātā aprīkojuma nogādāšana Ukrainas aizstāvjiem.

Latvijas Mednieku savienība atgādina, ka mednieki var brīvprātīgi iesaistīties valsts aizsardzības spēju stiprināšanā. Lai to darītu, medniekiem ir jāaizpilda vienkārša informatīvā anketa un tā jānosūta Zemessardzei. Anketu ikviens interesents var atrast LMS mājaslapā www.lms.org.lv.

Kopš 21. aprīļa ikvienam, kurš vēlas palīdzēt Ukrainas aizstāvjiem, ir iespēja ziedojumu portālā Ziedot.lv veikt ziedojumu projektā Latvijas mednieki Ukrainas aizsardzībai. Nepilna mēneša laikā šajā ziedojumu akcijā jau saziedoti gandrīz 65 000 eiro. Par saziedoto summu tiek iegādāti un Ukrainas aizstāvjiem nosūtīti augstas precizitātes šaujamieroči, kas nokomplektēti ar tiem nepieciešamo aprīkojumu – trokšņa slāpētājiem, taktiskajām atbalsta kājiņām, optiskajiem un termālajiem tēmēkļiem, rezerves aptverēm, munīciju un citu nepieciešamo aprīkojumu. Aicinām visus Latvijas medniekus, kā arī ikvienu iedzīvotāju, kurš vēlas palīdzēt Ukrainai tās cīņā pret Krievijas agresiju, pievienoties ar savu ziedojumu!

7. maijā Ulbrokā kultūras centrā Pērle pēc divu gadu pārtraukuma klātienē norisinājās LMS biedru pilnsapulce. Sanāksmes laikā LMS Nacionālā padome un valde informēja biedrus par iepriekšējā gadā paveikto, kā arī prezentēja iepriekšējā gada finanšu pārskatu un šī gada budžeta projektu. LMS ir apkopojusi 2021./2022. gada sezonas rezultātus medījuma gaļas konservu ziedošanas akcijā. Turpinām 2019. gadā iesākto tradīciju, bet, ņemot vērā PVD norādījumus, atbilstoši normatīvo aktu prasībām ziedojot nu jau vienīgi pie atzītiem ražotājiem izgatavotus medījuma gaļas konservus. Salīdzinot ar 2019. gadu, saņēmēju loks paplašinās. Konservi nogādāti ne tikai labdarības iniciatīvai Paēdušai Latvijai, bet arī trīs Varakļānu novada sociālās aprūpes centros un ar NBS starpniecību arī Ukrainas aizstāvjiem.
Divpadsmit kastes jeb 576 kārbas medījuma gaļas konservu nogādātas trijos Varakļānu novada aprūpes centros. Paldies par ziedojumu mednieku kolektīvam Murmastiene un Dainim Tučam personīgi!

Deviņpadsmit kastes jeb 912 kārbas medījuma gaļas konservu ar NBS starpniecību nogādātas Ukrainas aizstāvjiem. Desmit kastes jeb 480 kārbas medījuma gaļas konservu nogādātas organizācijai Paēdušai Latvijai; 40 kastes jeb aptuveni 2000 kārbas ar NBS starpniecību nogādātas Ukrainas aizstāvjiem. Paldies m. k. Prauliena!

Latvijas Mednieku savienība pilnīgi noteikti turpinās šo iesākto tradīciju arī šajā medību sezonā un aicina pievienoties arī tos mednieku klubus un individuālus medniekus, kuri to līdz šim vēl nav darījuši. Labais vairo labo!

Par ētiku, jauno mednieku iesaistīšanu un sadarbību starp LATMA un LMS. “Šauj garām!” #106 epizode

Par vecuma noteikšanu pēc zobiem, ieroču atņemšanu nelojāliem pilsoņiem. “Šauj garām!” #130 epizode

Par aļņu un citu medījamo dzīvnieku apstrādi lasi pielikumā “Medījumu gaļa”

Saistītie raksti

MEDĪBAS + PIELIKUMI = 6 žurnāli + 2 pielikumi

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

ME
Medības
Pieredze
Nikna aļņu govs ar teļiem šķērso ezeru! Aicinām tādās situācijās dzīvniekiem netuvoties
Speciālreportāža 6 stundas
Kate Šterna
Pieredze
Kur tieši jāurbj caurums nomedītās trofejas galvaskausā, lai to piestiprinātu pie dēlīša?
Speciālreportāža 7 stundas
Indulis Burka
Pieredze
Iekurt ugunskuru mežā? Medniekam ir par vienu iespēju vairāk!
Ekskluzīvi 1 diena
Emīlija Mariševa
Pieredze
Pasākums, kurā laimēt Benelli Lupo – Purnavu muižas kauss
Speciālreportāža 2 dienas
Linda Dombrovska
Aprīkojums
Kas ir mednieka somā? Pirmie iespaidi par Kahles un Swarovski tM35
Speciālreportāža 2 dienas
ME
Medības
Pieredze
Lācis emigrants palicis Baltijā. Žogu izbūve uz valstu robežām maina dzīvnieku migrācijas paradumus
Speciālreportāža 3 dienas
ME
Medības
Pieredze
Mīts vai fakts. Rej tikai stirnāži – kā ir patiesībā?
Ekskluzīvi 4 dienas
ME
Medības
Klausies!
Vai bīstamu slimību ir vairāk, veiksmēm un neveiksmēm mežacūku medībās. “Šauj garām!” #133 epizode
Ekskluzīvi 4 dienas
Linda Dombrovska
Aprīkojums
Piecu svingeru orģija pie darvas koka jeb Mežacūku saiets
Speciālreportāža 5 dienas
Linda Dombrovska
Pieredze
Ir tādas reizes, kad it kā viss ir pareizi – bet neizdodas atrast! Mežacūku medības
Ekskluzīvi 6 dienas
Kate Šterna
Pieredze
Eksperiments. Barotavā graudi + melase
Nedēļa
Linda Dombrovska
Pieredze
Aculiecinieka video. Kad šakālis uzglūn stirnai
Speciālreportāža 25. jūnijs, 2022
ME
Medības
Pieredze
Mežakuiļi savu dzīvi pavada vienatnē, atšķirti no savas mātes bara
Ekskluzīvi 23. jūnijs, 2022
ME
Medības
Klausies!
Ar pistoli pret lāci, vai aizliegts medīt ar pieiešanu, receptes svētkiem? Šauj garām! #132. epizode
Ekskluzīvi 22. jūnijs, 2022
ME
Medības
Aprīkojums
Testējam lēto Bresser meža kameru no Lidl. Pārsteidzošā kārtā filmē!
Ekskluzīvi 21. jūnijs, 2022
ME
Medības
Pieredze
Stirnāžu selekcija. Vecuma noteikšana pēc ārējām pazīmēm
Ekskluzīvi 21. jūnijs, 2022
ME
Medības
Aprīkojums
Kad brieži satiek mežaruksi! Kuram nervi stiprāki? Pulsar Helion 2 XQ38F tests
Ekskluzīvi 20. jūnijs, 2022
ME
Medības
Pieredze
Unikāli kadri. Kur lapsa saviem mazuļiem dabūja zivis?
Ekskluzīvi 20. jūnijs, 2022
ME
Medības
Aprīkojums
Atlaižu dienas veikalos Huberts 17. un 18. jūnijā
Ekskluzīvi 17. jūnijs, 2022
ME
Medības
Klausies!
Vai lāču dēļ aizliegs medības, Latvijas mednieki pasaulē un lenteņi. “Šauj garām!” #131 epizode
Ekskluzīvi 15. jūnijs, 2022
ME
Medības
Pieredze
Brīnumainā kārtā “stromnā” sajūta nebija! Lācis dažu metru attālumā no medību torņa Naukšēnos
Ekskluzīvi 12. jūnijs, 2022
ME
Medības
Klausies!
Par vecuma noteikšanu pēc zobiem, ieroču atņemšanu nelojāliem pilsoņiem. “Šauj garām!” #130 epizode
Ekskluzīvi 8. jūnijs, 2022
EP
Egils Paņēvics
Pieredze
STOP – bīstami, uz ceļa dzīvnieki! Ko darīt, ja notriekts meža dzīvnieks?
Ekskluzīvi 6. jūnijs, 2022
Indulis Burka
Pieredze
Padoms medniekam. Pieslienamas metāla trepes ar grozāmu sēdekli
14. oktobris, 2018
Kate Šterna
Aprīkojums
Tests. Mans pirmais klusinātājs. Piešaušana, kāda ir skaņa, kā to kopj
Ekskluzīvi 6. jūnijs, 2022
ME
Medības
Pieredze
Recepte. Treknā mežacūkas gabaliņa cepetis
Ekskluzīvi 4. jūnijs, 2022
MK
Mārtiņš Kalaus
Aprīkojums
Pielādē instinktu… BRX1 pirmā karabīne no Beretta
Speciālreportāža 3. jūnijs, 2022
ME
Medības
Pieredze
Video. Kā ievainota sivēnmāte nosargā sivēnus pret vilka uzbrukumu
Ekskluzīvi 2. jūnijs, 2022
ME
Medības
Klausies!
Individuālo medību nosacījumi, pareizām medībām un selekciju. “Šauj garām!” #129 epizode
Ekskluzīvi 1. jūnijs, 2022
ME
Medības
Pieredze
Aivars Bundzens: “Mednieku spēki nosedz katru Latvijas kvardrātmetru”. Video ekstra #33
Ekskluzīvi 31. maijs, 2022

Lasītākie