Aprīkojums

Maz pazīstamais un nenovērtētais Isuzu D-Max. Video bloga #48 epizode0

Testa norise

Laiks: trīs dienas maijā
Vieta: Rīga–Ģibzde–Birzgale–Rīga
Nobraukti: 500 km
Laika apstākļi: lietains, apmācies, saulains
Reālais patēriņš: 8 l/100 km
Testa apstākļi: asfalts/ grants/ meža ceļi/ mototrase

Parasta, lietaina pavasara beigu diena. No Andremotors saņēmām izbraucienam jauno Isuzu D-Max pikapu un devāmies uz Ziemeļkurzemi, kur brauciena laikā 80% ceļa seguma bija asfalts, bet 20% – grants ceļš. Tad mūsu ceļi veda uz Brizgali – šautuvi Mežirbes. Kopumā nedēļas nogalē nobraucām 500 km, pa ceļam vēl iebraucot smilšainā mototrasē, lai būtu jautrāk.

Zīmols

Daudzi jautās – kas ir Isuzu? Arī man šis nosaukums sākumā asociējās ar kaut kādu Austrumu zīmolu, kam līdz japāņu zīmoliem ir ļoti tāls ceļš ejam. Tomēr pēc 500 km, kas nobraukti ar D-Max, mans viedoklis ir kardināli mainījies. Godi sakot, biju šokā. Pozitīvā nozīmē! Tādēļ saku, ka šis auto nav novērtēts.
Isuzu ir japāņu zīmols, 30% uzņēmuma akciju pieder Toyota, kas nozīmē, ka kvalitātei jābūt tuvu šī labi pazīstamā zīmola kvalitātei. Auto tiek ražots Taizemē, tā pamata tirgus 2002. gadā bija Austrālija. Arī šobrīd Austrālijā šis zīmols ir daudz populārāks salīdzinājumā ar Eiropu. Interesanti, ka šo platformu izmanto arī Mazda savā pikapā BT50.
Dažos testos, ko gadījās noskatīties YouTube vietnē, šis auto tika iekļauts Top3 starp konkurentiem. Šis D-Max ir tikai trešās paaudzes modelis, kuru ražo vien nepilnus divdesmit gadus. Salīdzinājumā ar iepriekšējās paaudzes modeli, kuru pirms vairākiem gadiem arī aplūkojām žurnālā, jaunākā versija ir kardināli atšķirīga.

Motors

Auto ir aprīkots ar 1,9 litru četru cilindru turbo dīzeļdzinēju, kas attīsta 163 ZS un 360 Nm. Dzinējs ir mazākais pikapu klasē. Iespējams, ka šī dzinēja tilpums ir tik neliels, lai ievērotu EURO 6 izmešu līmeni. Motora jauda ir pietiekama, lai brauktu pa bezceļiem, arī šoseju līdz 100 km/h un vilktu piekabi vai pārvietotu kravu. Motora jauda, paātrinoties no 80 līdz 110 km/h, nav pietiekami dinamiska. 163 zirgspēku nav nemaz tik maz, bet motora griezes moments ir nepietiekams kravas automašīnai. Šo aspektu var pieskaitīt pie mīnusiem.

Piekare un transmisija

Laikam šoreiz auto piekare pārsteidza visvairāk, jo tā ir pietiekami cieta, lai pārvadātu kravu, bet vienlaikus komfortabla, lai ikdienā pārvietotos bez kravas. Viennozīmīgi var apgalvot, ka D-Max piekare, manuprāt, ir viena no labākajām pikapu klasē. Patīk tas, cik viegli griežas stūre, kā arī auto vadāmība bedrainā un līkumainā ceļā. Arī bez kravas auto ļoti labi kopē ceļu, proti, auto aizmugurējais tilts nezaudē saķeri ar ceļa virsmu pretēji dažiem citiem pikapiem.
Vēl jāpiemin tas, ka šis auto aprīkots ar sešpakāpju automātisko pārnesuma kārbu, kas ļoti patīkami un precīzi pārslēdz ātrumus. Braucot gaitā, ir iespējams saslēgt 4×4 jeb pilnpiedziņu, kas saslēdzas zibenīgi. Šim auto arī nav starpasu diferenciāļa, tādēļ ikdienā nav ieteicams visu laiku braukt pilnpiedziņas režīmā. Saslēdzot pilnpiedziņu, ir arī iespēja ieslēgt pazemināto pārnesumu, kā arī bloķēt aizmugurējo diferenciāli. Kā praksē pārliecinājāmies, smilšainā mototrasē ar parastām šosejas riepām neizdevās šo auto nogremdēt smiltīs, forsējot arī ļoti stāvu pakalnu. Bez lielas piepūles auto pārvarēja visu šķēršļus. Pēc personiskās pieredzes varu teikt, ka šī auto veiktspēja ne par matu nav sliktāka par lielajiem zīmoliem.
D-Max ir ļoti laba bremžu sistēma, kas ir pietiekama, braucot ar kravu vai velkot piekabi. Apgriešanās diametrs ir 12,5 metri, kas nav mazākais klasē, bet pietiekams.
Auto pašmasa ir 2100 kilogramu, kravnesība – atkarībā no modeļa, bet vidēji viena tonna, un iespēja vilkt līdz 3500 kilogramu smagu piekabi.

Dizains

Mani ļoti uzrunāja auto agresīvais dizains, kas tipiski japāņu autobūvniekiem. Visvairāk patīk auto priekšējā reste un lukturu izvietojums. 10 no 10 lieku par instrumentu paneli un multimediju sistēmu. Ļoti patīk askētiskais noformējums, īpaši melnbaltais stils gan multimediju sistēmai, gan klimatkontroles vadībai. Tāpat lielisks pogu izvietojums un noformējums panelī, līdzīgi kā tas ir lidmašīnām vai luksusa klases mersedesiem.
Sēdpozīcija ir pietiekami ērta arī neliela auguma cilvēkiem. Sēdekļu ērtums varētu būt nedaudz labāks. Aizmugurējiem pasažieriem ir pietiekami daudz vietas un arī iespēja regulēt ventilācijas gaisa plūsmu, lādēt telefonu ar USB ligzda.
Dizains kopumā ir ļoti pārdomāts un atbilstošs japāņu filozofijai. Nekas nav izvietots haotiski, nesaprotami. Viss ir aizsniedzams un skaidri saprotams.
Runājot par multimediju sistēmu, šim modelim ir viens no lielākajiem – 9 collu – vadības skārienjutīgajiem ekrāniem. Jāuzsver, ka klimatkontrole strādāja perfekti – bez aizķeršanās. Salīdzinājumā ar citiem modeļiem salona skaņas izolācija ir klusa, arī braucot pa grants ceļu, un uz šosejas nav dzirdama par riepu šņākoņa.

Drošība

Kā jau visi modernie auto, arī šis ir aprīkots ar visām iespējamām drošības sistēmām. Piemēram, ABS, pretbuksēšanas, sānslīdes novēršanas sistēmas, kā arī piekabes šūpošanās novēršanas sistēma, kalnā braukšanas un no kalna lejā braukšanas palīgsistēmas. Protams, vēl virkne citu sistēmu, ko šeit nenosauksim.
Ievērības cienīga ir Airbag drošības spilvenu sistēma – ne tikai pasargās ceļgalus un tradicionāli ir izvietota sānos un priekšā, bet arī ierīkots papildu drošības spilvens starp vadītāju un pasažieri, kas sānu trieciena gadījumā neļauj sasisties vienam pret otru.
Auto arī aprīkots ar aizmugures šķērsvirziena satiksmes brīdinājuma sistēmu, kas palīdz izbraukt no stāvvietas. Tā brīdina, ja tuvojas kāds transporta līdzeklis. Tāpat arī noderīga ir prettriecienu sistēma, kas atpazīst gājējus un riteņbraucēju. Tā reaģē arī tad, ja piebrauc tuvāk jebkuram šķērslim un priekšā braucošai automašīnai. Tā veic arī piespiedu bremzēšanu, ja vadītājs nereaģē uz skaņas un gaismas signāliem, kas atspīd priekšējā vējstiklā. Šī sistēma gan man lika nedaudz vilties, jo, manuprāt, tā ir pārāk jutīga, jo pāris epizodēs auto pats sāka bremzēt tādā vietā un laikā, kad es kā auto vadītājs to noteikti nedarītu. Toties ļoti patika adaptīvā kruīza kontrole, kas ne tikai saglabā ātrumu un seko priekšējās automašīnas ātrumam, bet arī īslaicīgi notur savu braukšanas joslu, proti, ja uz ceļa ir horizontālie marķējumi un kamera fiksē, ka auto tuvojas līnijai vai to šķērso, tā neuzbāzīgi sākumā novibrē stūri un, ja vadītājs nereaģē, auto pats novirzās atpakaļ savā braukšanas joslā.
Protams, šis nav pilnvērtīgs autopilots, piemēram, kā tas ir Teslai, bet kā papildu drošības rīks viennozīmīgi tas ir noderīgs, tāpat kā medībās – drošība vienmēr pirmajā vietā.
Pieminēšu vēl vienu palīgu vadītājam – ceļa zīmju atpazīšanas sistēma. Tas nav nekas jauns, bet šim auto tas gana labi parādīja sevi. Auto atpazīst ātruma ierobežojumus, ar signālu to paziņojot instrumentu panelī, kas, manuprāt, ir ļoti noderīgi.
Personiski nepatika bezkontakta auto atslēgšanas un aizslēgšanas sistēma, kas katru reizi aizslēdza auto, ja atslēga aiznesta piecus metrus no automašīnas. Katru reizi, atkāpjoties no auto, tas bija jāslēdz vaļā. Medību laikā tas varētu būt apgrūtinoši.

Secinājumi

Kā iepriekš minēju, auto ir nedaudz nenovērtēts, jo neredzu lielu starpību starp mums zināmiem lielajiem zīmoliem. Nemācēšu gan pateikt, kāda būtu auto lietojamība ilgtermiņā, jo šis jaunais Isuzu tiek ražots tikai kopš 2021. gada, bet mana pieredze liecina, ka tas varētu būt ļoti ilgspēlējošs konkurents pikapu klasē. Konkrētais auto ir vispilnīgākā pieejamā versija cenā ap 40 tūkstošiem eiro, bet ir pieejami modeļi arī no 25 500 eiro. Šis modelis darba vajadzībām nebūs sliktāks par pilno versiju. Protams, nebūs tik daudz ekstru, bet, izmantojot saimniecībai vai braucot mežā, ne vienmēr šīs papildu iespējas ir nepieciešamas. Medību vajadzībām D-Max sevi labi parādīs jebkuros apstākļos. Mani kā mednieku, kuram jāveic samērā garš ceļš uz medību platībām un pārvietojoties medību iecirknī, šis auto uzrunā.
Visi, kam ir vēlme izmēģināt šo auto, droši piesakieties Andremotors.lv un pārbaudiet paši!

Plusi

Piekare un tās veiktspēja
Panelis un multimediju sistēma
Bremžu sistēma
Salona skaņas izolācija

Mīnusi

Pārāk jutīgā sadursmes novēršanas sistēma
Bezkontakta auto atslēgšanas un aizslēgšanas sistēma
Motora dinamika apdzenot
Konkrētās komplektācijas kravaskastes vāka sistēma

Specifikācijas

Dzinēja tips: RZ4E-HI
Cilindru skaits: 4 rindā
Dīzeļdegviela
Bremzes priekšā: ventilējamās disku bremzes
Bremzes aizmugurē: trumuļu tipa bremzes
Klīrenss: 240 mm
Automātiska dubultā klimata kontroles sistēma ar putekšņu filtru
9 collu skārienjutīgs ekrāns + CD/DVD/RDS/DAB + radio + atpakaļskata kamera
Garantija 5 gadi/100 000 km
Garantija pret koroziju 12 gadi bez kilometrāžas ierobežojuma

Maz pazīstamais un nenovērtētais Isuzu D-Max. Video bloga #48 epizode

Medības + pielikumi!

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

ME
Medības
Aprīkojums
Reāls piecu binokļu tests. Pirmais iespaids un komentāri
Ekskluzīvi 3 dienas
LD
Linda Dombrovska
Aprīkojums
Mednieka soma. Vai kamera attaisno cerības? Zeiss Secacam 7
Ekskluzīvi 3 dienas
ME
Medības
Klausies!
Zaļais kurss atgādina komunismu! Juris Lazdiņš “Šauj garām!” #223 epizode
Ekskluzīvi 20. marts, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
Bebru lamatas, nažu komplekts un munīcija! SIA Ieroči jaunumi martā
Ekskluzīvi 18. marts, 2024
ME
Medības
Pieredze
Nodarbības suņa prātam? Intelektuālā slodze un apmācība. Sarunas par suņiem #16
Ekskluzīvi 14. marts, 2024
Emīlija Mariševa
Aprīkojums
Saskatīt stirnāža siltās paduses. Testējam Pulsar Thermion 2 LRF XL50
Ekskluzīvi 14. marts, 2024
ME
Medības
Klausies!
Kad esi izaudzis mednieku veikalā uz letes. “Šauj garām!” #222 epizode
Ekskluzīvi 13. marts, 2024
ME
Medības
Pieredze
Kāda ir pirmā komanda, kas jāiemāca sunim? Kontakts
Ekskluzīvi 12. marts, 2024
Indulis Burka
Aprīkojums
Aprīkojums medniekiem. Visa pasaule smilšu graudiņā (pulkstenī)
Ekskluzīvi 11. marts, 2024
ME
Medības
Pieredze
Video! Kā uzmontēt sarkanā punkta tēmēkli uz bises: uzmontēšana, piešaušana, treniņi
Ekskluzīvi 9. marts, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
VIDEO. Attālajā Vaiņodē InfiRay prezentē jaunāko produkciju!
Ekskluzīvi 8. marts, 2024
ME
Medības
Klausies!
Ja čaulītes kabatā nevis seifā – visticamāk, esi pārkāpējs! “Šauj garam!” #221 epizode
Ekskluzīvi 6. marts, 2024
ME
Medības
Uncategorized
VIDEO. Lauksaimnieki un mežsaimnieki sagaida Siliņu pie Ministru kabineta
5. marts, 2024
LD
Linda Dombrovska
Pieredze
Kad ej pa suņa atstātajām asinspēdām jeb Neskrieniet uzreiz pakaļ medījumam!
Ekskluzīvi 5. marts, 2024
Emīlija Mariševa
Aprīkojums
Top pieci Vector Optics tēmēkļi lapsu medībām. Iesaka Juris Kušķis
Ekskluzīvi 4. marts, 2024
Emīlija Mariševa
Aprīkojums
Ģērbjam lapsu mednieku no galvas līdz kājām. Kā saģērbties medībām ziemā? Iesaka Armands Reķis
Ekskluzīvi 4. marts, 2024
ME
Medības
Pieredze
Stirna, glābjoties no vilkiem, ieskrien pagalmā. Bet tas nav šķērslis plēsējiem! Aculiecinieka video
Ekskluzīvi 1. marts, 2024
ME
Medības
Pieredze
Lielākā nozares izstāde pasaulē Shot Show! Arvida Baumaņa un Dāvja Zaubes iespaidi
Ekskluzīvi 1. marts, 2024
ME
Medības
Klausies!
129 lāči un saudzējamie šakāļi! Kā sevi pasargāt mežā? “Šauj garām!” #220 epizode
Ekskluzīvi 28. februāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Četri veidi, kā ielikt bebru lamatas. Praktiskais seminārs #37
Ekskluzīvi 26. februāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
VIDEO! Lapsu riesta dejas kameras priekšā. Savvaļas dzīvnieki
24. februāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
SKATIES! Neliels ieskats medību un makšķerēšanas izstādē Zalcburgā
Ekskluzīvi 23. februāris, 2024
ME
Medības
Klausies!
Mednieku skaits samazinās! Cik viegli kļūt par mednieku?! “Šauj garām!” #219 epizode
Ekskluzīvi 21. februāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Izgatavo caunu lamatu kastīti pats! Praktiskais seminārs #36
Ekskluzīvi 20. februāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Jauno mednieku eksaminācijas trauma. Tiešraide dalībniekiem #42
Ekskluzīvi 16. februāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Mīti un patiesība: Vai tikko nomedīta dzīvnieka gaļa ir bīstama sunim? Sarunas par suņiem #15
Ekskluzīvi 15. februāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Ko darīt, ja suns atsakās nest medījumu vai mantu? Medību suņu apmācība
Ekskluzīvi 16. februāris, 2024
ME
Medības
Klausies!
403 drošības pārkāpumi un 29 nelaimes gadījumi…. “Šauj garām!” #218 epizode
Ekskluzīvi 14. februāris, 2024
ME
Medības
Klausies!
Kad likumdevējs tiek maldināts, bet sabiedrībai ir vienalga. “Šauj garām!” #217 epizode
Ekskluzīvi 7. februāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Rīgā grasās rīkot dzinējmedības? Kā ir patiesībā? Diskusija
Ekskluzīvi 5. februāris, 2024

Lasītākie