Jūrės miestiņā iedzīvotāji fiksējuši neparastu skatu. Apdzīvotā vietā pa ielu ar pagalma suņiem skraidīja dzīvnieks, kas no pirmā acu uzmetiena izskatījās kā jauna mežacūka. Sociālajos tīklos ātri vien parādījās minējumi par izsalkušu savvaļas sivēnu, iespējams, palikušu bez mātes un atnākušu no sniega klātiem mežiem.
VIDEO PIEEJAMS ŠEIT!
Tomēr šajā gadījumā nav vajadzīgas ne interpretācijas, ne romantizētas versijas. Video skaidri redzams, ka tā nav mežacūka, bet gan vjetnamiešu mājas cūka. Ķermeņa uzbūve, īsāks un strupāks purns, ausu forma, kā arī pilnīgi mierīga uzvedība cilvēku un suņu tuvumā neatbilst mežacūkai raksturīgajām pazīmēm.
Mežacūka apdzīvotā vietā parasti uzvedas piesardzīgi vai — pretēji — aizsargājoties var kļūt agresīva. Draudzīga skraidīšana kopā ar pagalma suņiem un pilnīga vienaldzība pret cilvēkiem daudz vairāk raksturīga mājdzīvniekam, kas pieradis pie cilvēka klātbūtnes.
Tas nav pirmais gadījums Lietuvā, kad no privātām saimniecībām izbēg vjetnamiešu cūkas. Daļa šādu dzīvnieku kādu laiku klaiņo brīvībā, bet atsevišķos gadījumos pat pielāgojas dzīvei savvaļā. Šādās situācijās runa nav par fenomenu, bet gan par iespējamu problēmu dzīvnieku turēšanā un uzraudzībā.
Turklāt izbēgušas mājas cūkas var radīt papildu riskus. Tās var nonākt kontaktā ar mežacūku baru, izplatīt slimības un sarežģīt populācijas regulēšanu. Tāpēc ir svarīgi dzīvnieku precīzi identificēt un neradīt maldinošu priekšstatu par savvaļas medījamo dzīvnieku uzvedību apdzīvotās vietās.
Šoreiz Jūrē pie cilvēkiem neatnāca mežacūka. Kamera vienkārši iemūžināja izbēgušu vjetnamiešu cūku, un šis stāsts atgādina, cik viegli sensācija var aizēnot reālus faktus.
Šokējoši dati! Medībām sagatavots šaujamierocis – nepielādēts! “Šauj garām!” #324 epizode

👉 Abonē 10 mēnešiem bez pielikumiem.
👉 Abonē 10 mēnešiem ar 3 pielikumiem.
Žurnāla Medības februāra numurs ir klāt! Iegādājies to šeit




