Aprīkojums

Tests. Der lietū un sniegā: InfiRay Clip NV CD35 no GPSPRO.lv0

Žurnālam Medības bija iespēja izmēģināt digitālo nakts uzliku InfiRay Clip NV CD35. Uzlika paredzēta novietošanai dienas optikas priekšā. Testam ierīci piedāvāja veikals GPSPRO.lv.

Svars un attēla kvalitāte

Lai arī šķiet, ka optiskajam tēmēklim priekšā novietotā uzlika spēj būtiski ietekmēt optikas stiprinājumus un pašu optisko tēmēkli, nolēmu izmēģināt tieši šo uzliku, kas ir samērā viegla un kompakta. Turklāt manam ierocim ir klusinātājs, kas būtiski samazina ieroča atsitienu šāviena brīdī, tādējādi arī slodze uz optiku un tās stiprinājumiem būtiski samazinās. Arī uzlikas tehniskie parametri liecināja par to, ka attēls, ko varēšu vērot tēmēklī, arī diennakts tumšajā laikā būs gana kvalitatīvs.

Uzlikas komplektā ir viss nepieciešamais, lai to piestiprinātu optiskajam tēmēklim – gan pārejas, lai ierīci droši savienotu ar visām populārāko izmēru optikām, gan pats stiprinājums, kas ļauj ātri un ērti fiksēt uzliku uz optikas. Lai ierīci fiksētu, starp ieroci un tēmēkli nepieciešama vien aptuveni piecu milimetru atstarpe. Komplektā tāpat ir 940 nm piegaismotājs, tiesa, tam atsevišķi jāiegādājas lādējamais akumulators, vads pieslēgšanai pie ārējā barošanas avota, piemēram, bateriju bankas, atslēdziņu komplekts, mikrošķiedras lupatiņa optikas slaucīšanai un bateriju nodalījuma vāciņš lielākas ietilpības baterijām. Tāpat atsevišķi jāiegādājas barošanas elementi pašai uzlikai.

InfiRay Clip NV CD35

Sākotnēji ierīcē paredzēts ievietot divas CR123 markas 3V baterijas. Taču ierīces enerģijas patēriņš ir visai liels un pāris šādu bateriju pietiks tikai vienai medību reizei. Ņemot vērā augsto baterijas cenu – divas šādas baterijas nopērkamas par aptuveni astoņiem eiro –, tas ir visai dārgs prieks. Tāpēc prātīgāk izvēlēties lādējamus akumulatorus vai bateriju banku.

Der lietu un sniegā. Nakts redzamības uzlika InfiRay Clip NV CD35. Video bloga #60 epizode

Ja gaismas pietiek, attēls būs krāsains

Uzlikai ir augstas jutības HD sensors, un tā dienas režīmā spēj attēlot krāsainu attēlu, atsevišķs režīms paredzēts lietošanai mēness gaismā un atsevišķs lietošanai zvaigžņu gaismā jeb respektīvi pilnīgā tumsā. Tai ir videoieraksta funkcija, iespēja fotografēt, turklāt tas iespējams arī videoieraksta laikā.

Abonē žurnālu Medības 2023. gadam

Ierīces komplektā nebija lietošanas instrukcijas, kas sagādāja zināmas problēmas, taču lielāko daļu ierīces funkciju var saprast intuitīvi.

Uzlika ir jākalibrē

Šo uzliku, kad tā savienota ar optiku, nepieciešams nokalibrēt attiecībā pret optisko tēmēkli. Citu ierīces funkciju darbināšana bez lietošanas instrukcijas nesagādāja raizes, toties to nevarēja teikt par kalibrēšanu. Uzliekot uzliku un raidot šāvienu mērķī 100 metros, trāpījums, tēmējot centrā, bija A4 lapas apakšā un mazliet pa labi. Nebija iespējas ieslēgt jel kādu atzīmi, kas iezīmētu pašas ierīces optisko asi un to varētu savienot ar dienas optikas tēmēšanas tīkliņa centru. Bija vien iespēja mainīt X un Y koordinātas, taču nebija skaidrs, kādas skaitļu vērtības jāievada.

Taču pateicoties veikala GPSPRO, kas ir InfiRay oficiālais pārstāvis Latvijā, darbinieku pūlēm, vajadzīgo informāciju izdevās iegūt. Izrādās, lai veiktu kalibrēšanu, ieroča optikai jāuzliek uzlika un jāraida šāviens mērķī. Ierocis jāfiksē nekustīgi tā, lai optikas krustiņa centrs ir tajā pašā vietā, kur šāviena brīdī.

Izvēlnē jāizvēlas sadaļa, kurā iespējams mainīt koordinātas, un, mainot skaitliskās vērtības, varēs redzēt, kā dienas optikas krustiņa centrs pārvietojas. Koordinātas jāmaina tikmēr, kamēr tēmēšanas tīkliņa centrs sakrīt ar trāpījuma vietu. Pašā optikā nekas nav jāregulē! Veicot tēmēšanu no jauna, trāpījums bija mērķa centrā. Arī pēc uzlikas noņemšanas un novietošanas atpakaļ uz ieroča trāpījuma vieta būtiski nemainījās.

100 metru – par tālu

Vienīgi kalibrēšana jāveic nevis 100 metru, bet 50 metru distancē. Lai uzlikā būtu pēc iespējas kvalitatīvāks attēls, optikas palielinājumam jābūt no trīs līdz četri. Šādā attālumā un palielinājumā saskatīt lodes trāpījuma vietu mērķī ir neiespējami. Tāpat vēlams lodes trāpījuma vietu iezīmēt ar kādas kontrastējošas krāsas uzlīmi. Izvēloties lielāku optikas palielinājumu, attēlā var saskatīt uzlikas sensora pikseļus – attēls sastāv it kā no sīkām šūniņām, kas ir traucējoši, un attēls vairs nešķiet skaidrs.

Pēc nostiprināšanas uz optikas uzlikas vadības pogas ir visai tālu un grūtāk sasniedzamas. Tāpēc ražotājs piedāvā pulti, ko ar uzliku saslēdz Bluetooth savienojums. Pulti pie ieroča medniekam ērtā vietā piestiprina ar komplektā pievienoto lipīgo savienojumu. Savukārt uzņemtās bildes un video no uzlikas var lejuplādēt ar lietotni InfiRayOutdoor, ko instalē viedtālrunī. Savienojumu ar uzliku izveido ar Wi-Fi tīklu.

Der arī sniegā un lietū

Izmēģināju ierīci gan bezsniega, gan sniega apstākļos. Sākumā bija mazliet jāpierod pie papildu puskilogramu lielā svara uz ieroča un tā, ka nevar izmantot ierastos palielinājumus no pieci līdz astoņi. Tomēr attēla kvalitāte mani pilnībā apmierināja. Izmēģināju uzliku gan dienas režīmā, gan naktī, bezsniega un sniega apstākļos. Regulējot piegaismotāja gaismas stiprumu bezsniega apstākļos, uz absolūti melna lauka vairāk nekā 70 metru attālumā varēja labi izšķirt atsevišķus nopļautās kukurūzas stublājus. Tas ir pietiekami, lai šajā attālumā varētu izdarīt arī precīzu šāvienu. Savukārt sniega apstākļos tos pašus stublājus varēja skaidri saskatīt ap 100 metru attālumā arī bez piegaismotāja.

Turklāt tajā vakarā sniga smalks sniedziņš, kas piegaismotāja izmantošanu padarīja nelietderīgu – galu galā arī mūsu acīm neredzamā gaisma atstarojas no sniegpārslām, tāpat kā siltākā laikā no lietus lāsēm, un sensors šo atstaroto gaismu uztver, attēlojot spilgtas līnijas.

InfiRay Clip NV CD35

Bez piegaismotāja attēls pat šādos apstākļos ļāva izšķirt lielākus kukuržņus aptuveni 150 metru attālumā. Respektīvi arī nelielu sivēnu vai jenotsuni uz gaišā fona varētu labi saskatīt un izdarīt šāvienu, par lielāku ruksi nemaz nerunājot.

Šo ierīci vērts izmēģināt lietošanas ērtuma un attēla kvalitātes dēļ. Arī cena, par ko to šobrīd piedāvā, ir budžeta klasē. Turklāt, izvēloties uzliku, nav nepieciešams domāt par ātrajiem kronšteiniem, lai atkarībā no medību veida mainītu tēmēkļus. Šādu stiprinājumu iegāde var izmaksāt ap pussimts eiro un vairāk atkarībā no ieroča un izvēlēto stiprinājumu veida. Brīdī, kad izlika nepieciešama, to atliek vien piestiprināt tēmēklim. Protams, nedrīkst aizmirst, ka jāizpilda medību pārskats un ar šo ierīci diennakts tumšajā laikā drīkst medīt mežacūkas, lapsas un jenotsuņus.

Plusi un mīnusi

Plusi
* Ātra montāža
* Viegli saprotama saskarsme
* Labs attēls
* Budžeta klases cena

Mīnusi
* Bateriju pietiek vienai medību reizei
* Jālieto bateriju banka
* Mazliet traucē vads, kas uzliku savieno ar bateriju banku
* Komplektā nebija lietošanas instrukcijas

Tehniskā informācija
Ekrāns: 1024×768 OLED
Objektīvs: 35 mm
Pamata palielinājums: 1 x
USB-C
Digitālā tālummaiņa: nav
Citas īpašības: bezvadu vadība ar Bluetooth, kalibrēšana, gaidīšanas režīms
Barošanas avots: 2 x CR123 vai 2 x 16650
Ierakstīšanas failu formāti: .jpg 1024×768, .mp4 1024×768 25 kadri sekundē
IR viļņa garums: 940 nm
IR attālums: 200 m
Ekrāna krāsu režīmi: krāsains dienasgaismas un melnbalts nakts režīms
Sensors: 1920×1080 HD
Svars (g): 501
Darbības laiks: 4–7 stundas
Ūdensizturība: IP66
Piedāvā veikals GPSPRO.lv Lielirbes ielā 27

Jaunais žurnāla Medības numurs jau ir klāt!

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

ME
Medības
Pieredze
Izgatavo caunu lamatu kastīti pats! Praktiskais seminārs #36
Ekskluzīvi 21 stundas
ME
Medības
Pieredze
Jauno mednieku eksaminācijas trauma. Tiešraide dalībniekiem #42
Ekskluzīvi 4 dienas
ME
Medības
Pieredze
Mīti un patiesība: Vai tikko nomedīta dzīvnieka gaļa ir bīstama sunim? Sarunas par suņiem #15
Ekskluzīvi 5 dienas
ME
Medības
Pieredze
Ko darīt, ja suns atsakās nest medījumu vai mantu? Medību suņu apmācība
Ekskluzīvi 4 dienas
ME
Medības
Klausies!
403 drošības pārkāpumi un 29 nelaimes gadījumi…. “Šauj garām!” #218 epizode
Ekskluzīvi 6 dienas
ME
Medības
Klausies!
Kad likumdevējs tiek maldināts, bet sabiedrībai ir vienalga. “Šauj garām!” #217 epizode
Ekskluzīvi 7. februāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Rīgā grasās rīkot dzinējmedības? Kā ir patiesībā? Diskusija
Ekskluzīvi 5. februāris, 2024
LD
Linda Dombrovska
Aprīkojums
Nakts uzlika, tēmēklis un monoklis. PARD FD1 LRF tests reālos apstākļos
Ekskluzīvi 5. februāris, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
Jagd und Hund 2024! Latvietis, kas būvē medību torņus vāciešiem
Ekskluzīvi 31. janvāris, 2024
ME
Medības
Klausies!
Mērķis aizliegt putnu medības. Grozījumi Medību noteikumos. “Šauj garām!” #216 epizode
Ekskluzīvi 31. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Divas metodes, kā sezonas beigās individuāli medīt briežus. Video bloga #73 epizode
Ekskluzīvi 29. janvāris, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
VIDEO! Viens bullis, divi dažādi attēli – nakts redzamība pret termokameru: PARD un Pulsar
Ekskluzīvi 28. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Kā pareizi nogatavināt meža gaļu un ko nedarīt ar mežacūku? Praktiskais seminārs #35
Ekskluzīvi 27. janvāris, 2024
ME
Medības
Klausies!
Viss sākas ar lodi. Tai jābūt perfektai. Dmitrijs Kļešņins. “Šauj garām!” #215 epizode
Ekskluzīvi 24. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
VIDEO! Viens lūsis, divi lūši, trīs lūši? Skaņkalnes pagastā nofilmēta liela lūšu ģimene
Ekskluzīvi 21. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Vai korgidors der medībām. Sarunas par suņiem #13
Ekskluzīvi 19. janvāris, 2024
Kate Šterna
Pieredze
VIDEO! Strīpaini sivēni sniegā? Mērķtiecīgi samazinot populāciju, šādu gadījumu būs vairāk
Ekskluzīvi 17. janvāris, 2024
ME
Medības
Klausies!
Dzīvnieki un augi doti cilvēkam, lai tos lietotu – Gints Polis. “Šauj garām!” #214 epizode
Ekskluzīvi 17. janvāris, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
Kameras, kas palīdzēs treniņiem? Jaunumi no SIA Ieroči
Ekskluzīvi 15. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Kokneses novadā nofilmē 10 vilku baru. Vilki siro un nokož arī mājas suni. Aculiecinieku video
Speciālreportāža 13. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Medību sunim nesalst. Suņu labturība un mīti. Sarunas par suņiem #12
Ekskluzīvi 11. janvāris, 2024
ME
Medības
Klausies!
Visgrūtāk ir sameklēt to medījumu, kam nav trāpīts. Justs Dzedons. “Šauj garām!” #213 epizode
Ekskluzīvi 10. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
VIDEO. Mīts. Lūsis ēd tikai svaigu gaļu. Kā ir patiesībā?
Ekskluzīvi 9. janvāris, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
VIDEO. Zināt, kur un ko dara medību suns. Garmin Alpha 300i
Ekskluzīvi 8. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
VIDEO. Valters Lūsis: “Sankcijas iestāsies tad, ja pārkāpumi tiek slēpti”
Speciālreportāža 7. janvāris, 2024
Linda Dombrovska
Aprīkojums
VIDEO. Nakts medībās ar Pard. Trīs vienā – ķīķeris, uzlika un tēmēklis
Ekskluzīvi 5. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Viltus ziņa! Netālu no Rēzeknes lācis no ceļa novilcis ievainotu staltbriedi. Skaties video!
4. janvāris, 2024
ME
Medības
Klausies!
Par to, kas maina dzīvi, un mežacūku medībām. “Šauj garām!” #212 epizode
Ekskluzīvi 4. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Latvija ir lāčplēšu tauta! Cik Latvijā ir lāču un cik tie var būt bīstami?
Ekskluzīvi 3. janvāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Uzmanību! MAKE A BREAK 3. posms Kuldīgas šautuvē pārcelts uz 12. janvāri
Ekskluzīvi 1. janvāris, 2024

Lasītākie