Aprīkojums

Tests. Der lietū un sniegā: InfiRay Clip NV CD35 no GPSPRO.lv0

Žurnālam Medības bija iespēja izmēģināt digitālo nakts uzliku InfiRay Clip NV CD35. Uzlika paredzēta novietošanai dienas optikas priekšā. Testam ierīci piedāvāja veikals GPSPRO.lv.

Svars un attēla kvalitāte

Lai arī šķiet, ka optiskajam tēmēklim priekšā novietotā uzlika spēj būtiski ietekmēt optikas stiprinājumus un pašu optisko tēmēkli, nolēmu izmēģināt tieši šo uzliku, kas ir samērā viegla un kompakta. Turklāt manam ierocim ir klusinātājs, kas būtiski samazina ieroča atsitienu šāviena brīdī, tādējādi arī slodze uz optiku un tās stiprinājumiem būtiski samazinās. Arī uzlikas tehniskie parametri liecināja par to, ka attēls, ko varēšu vērot tēmēklī, arī diennakts tumšajā laikā būs gana kvalitatīvs.

Uzlikas komplektā ir viss nepieciešamais, lai to piestiprinātu optiskajam tēmēklim – gan pārejas, lai ierīci droši savienotu ar visām populārāko izmēru optikām, gan pats stiprinājums, kas ļauj ātri un ērti fiksēt uzliku uz optikas. Lai ierīci fiksētu, starp ieroci un tēmēkli nepieciešama vien aptuveni piecu milimetru atstarpe. Komplektā tāpat ir 940 nm piegaismotājs, tiesa, tam atsevišķi jāiegādājas lādējamais akumulators, vads pieslēgšanai pie ārējā barošanas avota, piemēram, bateriju bankas, atslēdziņu komplekts, mikrošķiedras lupatiņa optikas slaucīšanai un bateriju nodalījuma vāciņš lielākas ietilpības baterijām. Tāpat atsevišķi jāiegādājas barošanas elementi pašai uzlikai.

InfiRay Clip NV CD35

Sākotnēji ierīcē paredzēts ievietot divas CR123 markas 3V baterijas. Taču ierīces enerģijas patēriņš ir visai liels un pāris šādu bateriju pietiks tikai vienai medību reizei. Ņemot vērā augsto baterijas cenu – divas šādas baterijas nopērkamas par aptuveni astoņiem eiro –, tas ir visai dārgs prieks. Tāpēc prātīgāk izvēlēties lādējamus akumulatorus vai bateriju banku.

Der lietu un sniegā. Nakts redzamības uzlika InfiRay Clip NV CD35. Video bloga #60 epizode

Ja gaismas pietiek, attēls būs krāsains

Uzlikai ir augstas jutības HD sensors, un tā dienas režīmā spēj attēlot krāsainu attēlu, atsevišķs režīms paredzēts lietošanai mēness gaismā un atsevišķs lietošanai zvaigžņu gaismā jeb respektīvi pilnīgā tumsā. Tai ir videoieraksta funkcija, iespēja fotografēt, turklāt tas iespējams arī videoieraksta laikā.

Abonē žurnālu Medības 2023. gadam

Ierīces komplektā nebija lietošanas instrukcijas, kas sagādāja zināmas problēmas, taču lielāko daļu ierīces funkciju var saprast intuitīvi.

Uzlika ir jākalibrē

Šo uzliku, kad tā savienota ar optiku, nepieciešams nokalibrēt attiecībā pret optisko tēmēkli. Citu ierīces funkciju darbināšana bez lietošanas instrukcijas nesagādāja raizes, toties to nevarēja teikt par kalibrēšanu. Uzliekot uzliku un raidot šāvienu mērķī 100 metros, trāpījums, tēmējot centrā, bija A4 lapas apakšā un mazliet pa labi. Nebija iespējas ieslēgt jel kādu atzīmi, kas iezīmētu pašas ierīces optisko asi un to varētu savienot ar dienas optikas tēmēšanas tīkliņa centru. Bija vien iespēja mainīt X un Y koordinātas, taču nebija skaidrs, kādas skaitļu vērtības jāievada.

Taču pateicoties veikala GPSPRO, kas ir InfiRay oficiālais pārstāvis Latvijā, darbinieku pūlēm, vajadzīgo informāciju izdevās iegūt. Izrādās, lai veiktu kalibrēšanu, ieroča optikai jāuzliek uzlika un jāraida šāviens mērķī. Ierocis jāfiksē nekustīgi tā, lai optikas krustiņa centrs ir tajā pašā vietā, kur šāviena brīdī.

Izvēlnē jāizvēlas sadaļa, kurā iespējams mainīt koordinātas, un, mainot skaitliskās vērtības, varēs redzēt, kā dienas optikas krustiņa centrs pārvietojas. Koordinātas jāmaina tikmēr, kamēr tēmēšanas tīkliņa centrs sakrīt ar trāpījuma vietu. Pašā optikā nekas nav jāregulē! Veicot tēmēšanu no jauna, trāpījums bija mērķa centrā. Arī pēc uzlikas noņemšanas un novietošanas atpakaļ uz ieroča trāpījuma vieta būtiski nemainījās.

100 metru – par tālu

Vienīgi kalibrēšana jāveic nevis 100 metru, bet 50 metru distancē. Lai uzlikā būtu pēc iespējas kvalitatīvāks attēls, optikas palielinājumam jābūt no trīs līdz četri. Šādā attālumā un palielinājumā saskatīt lodes trāpījuma vietu mērķī ir neiespējami. Tāpat vēlams lodes trāpījuma vietu iezīmēt ar kādas kontrastējošas krāsas uzlīmi. Izvēloties lielāku optikas palielinājumu, attēlā var saskatīt uzlikas sensora pikseļus – attēls sastāv it kā no sīkām šūniņām, kas ir traucējoši, un attēls vairs nešķiet skaidrs.

Pēc nostiprināšanas uz optikas uzlikas vadības pogas ir visai tālu un grūtāk sasniedzamas. Tāpēc ražotājs piedāvā pulti, ko ar uzliku saslēdz Bluetooth savienojums. Pulti pie ieroča medniekam ērtā vietā piestiprina ar komplektā pievienoto lipīgo savienojumu. Savukārt uzņemtās bildes un video no uzlikas var lejuplādēt ar lietotni InfiRayOutdoor, ko instalē viedtālrunī. Savienojumu ar uzliku izveido ar Wi-Fi tīklu.

Der arī sniegā un lietū

Izmēģināju ierīci gan bezsniega, gan sniega apstākļos. Sākumā bija mazliet jāpierod pie papildu puskilogramu lielā svara uz ieroča un tā, ka nevar izmantot ierastos palielinājumus no pieci līdz astoņi. Tomēr attēla kvalitāte mani pilnībā apmierināja. Izmēģināju uzliku gan dienas režīmā, gan naktī, bezsniega un sniega apstākļos. Regulējot piegaismotāja gaismas stiprumu bezsniega apstākļos, uz absolūti melna lauka vairāk nekā 70 metru attālumā varēja labi izšķirt atsevišķus nopļautās kukurūzas stublājus. Tas ir pietiekami, lai šajā attālumā varētu izdarīt arī precīzu šāvienu. Savukārt sniega apstākļos tos pašus stublājus varēja skaidri saskatīt ap 100 metru attālumā arī bez piegaismotāja.

Turklāt tajā vakarā sniga smalks sniedziņš, kas piegaismotāja izmantošanu padarīja nelietderīgu – galu galā arī mūsu acīm neredzamā gaisma atstarojas no sniegpārslām, tāpat kā siltākā laikā no lietus lāsēm, un sensors šo atstaroto gaismu uztver, attēlojot spilgtas līnijas.

InfiRay Clip NV CD35

Bez piegaismotāja attēls pat šādos apstākļos ļāva izšķirt lielākus kukuržņus aptuveni 150 metru attālumā. Respektīvi arī nelielu sivēnu vai jenotsuni uz gaišā fona varētu labi saskatīt un izdarīt šāvienu, par lielāku ruksi nemaz nerunājot.

Šo ierīci vērts izmēģināt lietošanas ērtuma un attēla kvalitātes dēļ. Arī cena, par ko to šobrīd piedāvā, ir budžeta klasē. Turklāt, izvēloties uzliku, nav nepieciešams domāt par ātrajiem kronšteiniem, lai atkarībā no medību veida mainītu tēmēkļus. Šādu stiprinājumu iegāde var izmaksāt ap pussimts eiro un vairāk atkarībā no ieroča un izvēlēto stiprinājumu veida. Brīdī, kad izlika nepieciešama, to atliek vien piestiprināt tēmēklim. Protams, nedrīkst aizmirst, ka jāizpilda medību pārskats un ar šo ierīci diennakts tumšajā laikā drīkst medīt mežacūkas, lapsas un jenotsuņus.

Plusi un mīnusi

Plusi
* Ātra montāža
* Viegli saprotama saskarsme
* Labs attēls
* Budžeta klases cena

Mīnusi
* Bateriju pietiek vienai medību reizei
* Jālieto bateriju banka
* Mazliet traucē vads, kas uzliku savieno ar bateriju banku
* Komplektā nebija lietošanas instrukcijas

Tehniskā informācija
Ekrāns: 1024×768 OLED
Objektīvs: 35 mm
Pamata palielinājums: 1 x
USB-C
Digitālā tālummaiņa: nav
Citas īpašības: bezvadu vadība ar Bluetooth, kalibrēšana, gaidīšanas režīms
Barošanas avots: 2 x CR123 vai 2 x 16650
Ierakstīšanas failu formāti: .jpg 1024×768, .mp4 1024×768 25 kadri sekundē
IR viļņa garums: 940 nm
IR attālums: 200 m
Ekrāna krāsu režīmi: krāsains dienasgaismas un melnbalts nakts režīms
Sensors: 1920×1080 HD
Svars (g): 501
Darbības laiks: 4–7 stundas
Ūdensizturība: IP66
Piedāvā veikals GPSPRO.lv Lielirbes ielā 27

Jaunais žurnāla Medības numurs jau ir klāt!

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

ME
Medības
Pieredze
Uzmanību – putnu gripa! Informācija iedzīvotājiem un mājputnu turētājiem
14 stundas
ME
Medības
Klausies!
Nažu meistars, mednieks, makšķernieks, baikeris Anri Anaņins. “Šauj garām!” #182 epizode
Ekskluzīvi 23 stundas
Indulis Burka
Pieredze
Foto un video. Koknesē atklāj Aizkraukles novada medību trofeju izstādi
6 dienas
ME
Medības
Klausies!
Seifu lobijs, tārpainas pīles un mīlestība, kas iet caur vēderu. “Šauj garām!” #181 epizode
Ekskluzīvi 31. maijs, 2023
ME
Medības
Klausies!
Joki un aizkadri #7. Kad nezini, ka Indulis jau filmē…
Ekskluzīvi 30. maijs, 2023
Sintija Dozberga
Pieredze
Pulsar ražots Latvijā! Daugavpilī tiek attīstītas zaļās tehnoloģijas ierīču ražošanā
Ekskluzīvi 30. maijs, 2023
ME
Medības
Pieredze
Mārcis Saklaurs: “Liela loma medību saimniecībā ir iedota staltbriedim, bet alnis ir aizmirsts”
Ekskluzīvi 30. maijs, 2023
ME
Medības
Klausies!
Kur mežā pat elpot nedrīkst? Gita Strode par medībām un dabas aizsardzību. “Šauj garām!” #180 epizode
Ekskluzīvi 24. maijs, 2023
ME
Medības
Pieredze
Kad lāči pat no signalizācijas nebaidās. Valmieras novads, Brenguļu pagasts
Speciālreportāža 21. maijs, 2023
ME
Medības
Klausies!
Likums ir, bet neviens nezina, ko tagad darīt. “Šauj garām!” #179 epizode
Ekskluzīvi 17. maijs, 2023
ME
Medības
Pieredze
Situācija ar alni – kritiska. Haralda Barvika, Jāņa Baumaņa un Artura Surmoviča viedoklis
Ekskluzīvi 12. maijs, 2023
Indulis Burka
Pieredze
Alnis. Interešu sadrusme startp medniekiem un mežsaimniekiem. Vai vajadzīgs aizsardzības plāns?
Ekskluzīvi 10. maijs, 2023
ME
Medības
Klausies!
Par ložu sijāšanu, sagrozītiem faktiem un gobelēniem. “Šauj garām!” #177 epizode
Ekskluzīvi 3. maijs, 2023
ME
Medības
Aprīkojums
VIDEO! Kad negaidīti satiec mežacūku baru! Pulsar Merger LRF XP 50 tests
27. aprīlis, 2023
ME
Medības
Virtuve
VIDEO! Recepte. Ķīnas kāposta un brieža gaļas tīteņi
26. aprīlis, 2023
ME
Medības
Klausies!
Kad beigsies čakarāšanās ar mežacūkām? “Šauj garām!” #176 epizode
Ekskluzīvi 26. aprīlis, 2023
ME
Medības
Klausies!
Kā samazināt Latvijas mednieku skaitu trīs reizes? “Šauj garām!” #175 epizode
Ekskluzīvi 19. aprīlis, 2023
ME
Medības
Pieredze
FOTO un VIDEO! Stendu apskats un jaunumi. Izstāde Outdoor Riga 2023
Ekskluzīvi 15. aprīlis, 2023
LL
Lielais Loms
Pieredze
VIDEO! Informatīvais seminārs klubu vadītājiem par lietotnes “Mednis” ieviešanu. II daļa
Ekskluzīvi 13. aprīlis, 2023
ME
Medības
Klausies!
Mednieks vienkāršais – Oskars Lauciņš. “Šauj garām!” #174 epizode
Ekskluzīvi 12. aprīlis, 2023
ME
Medības
Pieredze
Šaušanas skola #5. Ieroča un munīcijas izvēle
Ekskluzīvi 6. aprīlis, 2023
ME
Medības
Klausies!
Medības naktī ar pieiešanu. Kāpēc tas nav droši? Reģistrācijas žurnāls. “Šauj garām!” #173 epizode
Ekskluzīvi 5. aprīlis, 2023
ME
Medības
Klausies!
Slazds līdz pusei ūdenī un šaušana šaušanas pēc! “Šauj garām!” #172 epizode
Ekskluzīvi 29. marts, 2023
ME
Medības
Klausies!
Ragu drudzis, kriminālpārkāpumi un maksa par rācijām. “Šauj garām!” #171 epizode
Ekskluzīvi 22. marts, 2023
ME
Medības
Klausies!
Sezonas kartes, bebru piebarošana un kad katastrofa nav nekas īpašs. Šauj garām!” #170 epizode
Ekskluzīvi 15. marts, 2023
ME
Medības
Pieredze
Informatīvais seminārs klubu vadītājiem par lietotnes “Mednis” ieviešanu
Speciālreportāža 14. marts, 2023
ME
Medības
Pieredze
Šaušanas skola #2. Ieplecošana – trīs pozīcijas
Ekskluzīvi 14. marts, 2023
ME
Medības
Klausies!
“Mednis” ir izdējis trešo olu! Mežacūkām nebūs savilcēju. “Šauj garām!” #169 epizode
Ekskluzīvi 8. marts, 2023
ME
Medības
Pieredze
Ja nomedī nepareizi, tad aprok! Dobeles trofeju izstādes secinājumi. “Šauj garām!” ekstra #38
Ekskluzīvi 7. marts, 2023
Sintija Dozberga
Aprīkojums
Bore Snake – rīks medniekiem, kam patīk kopt ieroča stobru
Ekskluzīvi 3. marts, 2023

Lasītākie