Aprīkojums

Tests. Der lietū un sniegā: InfiRay Clip NV CD35 no GPSPRO.lv0

Žurnālam Medības bija iespēja izmēģināt digitālo nakts uzliku InfiRay Clip NV CD35. Uzlika paredzēta novietošanai dienas optikas priekšā. Testam ierīci piedāvāja veikals GPSPRO.lv.

Svars un attēla kvalitāte

Lai arī šķiet, ka optiskajam tēmēklim priekšā novietotā uzlika spēj būtiski ietekmēt optikas stiprinājumus un pašu optisko tēmēkli, nolēmu izmēģināt tieši šo uzliku, kas ir samērā viegla un kompakta. Turklāt manam ierocim ir klusinātājs, kas būtiski samazina ieroča atsitienu šāviena brīdī, tādējādi arī slodze uz optiku un tās stiprinājumiem būtiski samazinās. Arī uzlikas tehniskie parametri liecināja par to, ka attēls, ko varēšu vērot tēmēklī, arī diennakts tumšajā laikā būs gana kvalitatīvs.

Uzlikas komplektā ir viss nepieciešamais, lai to piestiprinātu optiskajam tēmēklim – gan pārejas, lai ierīci droši savienotu ar visām populārāko izmēru optikām, gan pats stiprinājums, kas ļauj ātri un ērti fiksēt uzliku uz optikas. Lai ierīci fiksētu, starp ieroci un tēmēkli nepieciešama vien aptuveni piecu milimetru atstarpe. Komplektā tāpat ir 940 nm piegaismotājs, tiesa, tam atsevišķi jāiegādājas lādējamais akumulators, vads pieslēgšanai pie ārējā barošanas avota, piemēram, bateriju bankas, atslēdziņu komplekts, mikrošķiedras lupatiņa optikas slaucīšanai un bateriju nodalījuma vāciņš lielākas ietilpības baterijām. Tāpat atsevišķi jāiegādājas barošanas elementi pašai uzlikai.

InfiRay Clip NV CD35

Sākotnēji ierīcē paredzēts ievietot divas CR123 markas 3V baterijas. Taču ierīces enerģijas patēriņš ir visai liels un pāris šādu bateriju pietiks tikai vienai medību reizei. Ņemot vērā augsto baterijas cenu – divas šādas baterijas nopērkamas par aptuveni astoņiem eiro –, tas ir visai dārgs prieks. Tāpēc prātīgāk izvēlēties lādējamus akumulatorus vai bateriju banku.

Der lietu un sniegā. Nakts redzamības uzlika InfiRay Clip NV CD35. Video bloga #60 epizode

Ja gaismas pietiek, attēls būs krāsains

Uzlikai ir augstas jutības HD sensors, un tā dienas režīmā spēj attēlot krāsainu attēlu, atsevišķs režīms paredzēts lietošanai mēness gaismā un atsevišķs lietošanai zvaigžņu gaismā jeb respektīvi pilnīgā tumsā. Tai ir videoieraksta funkcija, iespēja fotografēt, turklāt tas iespējams arī videoieraksta laikā.

Abonē žurnālu Medības 2023. gadam

Ierīces komplektā nebija lietošanas instrukcijas, kas sagādāja zināmas problēmas, taču lielāko daļu ierīces funkciju var saprast intuitīvi.

Uzlika ir jākalibrē

Šo uzliku, kad tā savienota ar optiku, nepieciešams nokalibrēt attiecībā pret optisko tēmēkli. Citu ierīces funkciju darbināšana bez lietošanas instrukcijas nesagādāja raizes, toties to nevarēja teikt par kalibrēšanu. Uzliekot uzliku un raidot šāvienu mērķī 100 metros, trāpījums, tēmējot centrā, bija A4 lapas apakšā un mazliet pa labi. Nebija iespējas ieslēgt jel kādu atzīmi, kas iezīmētu pašas ierīces optisko asi un to varētu savienot ar dienas optikas tēmēšanas tīkliņa centru. Bija vien iespēja mainīt X un Y koordinātas, taču nebija skaidrs, kādas skaitļu vērtības jāievada.

Taču pateicoties veikala GPSPRO, kas ir InfiRay oficiālais pārstāvis Latvijā, darbinieku pūlēm, vajadzīgo informāciju izdevās iegūt. Izrādās, lai veiktu kalibrēšanu, ieroča optikai jāuzliek uzlika un jāraida šāviens mērķī. Ierocis jāfiksē nekustīgi tā, lai optikas krustiņa centrs ir tajā pašā vietā, kur šāviena brīdī.

Izvēlnē jāizvēlas sadaļa, kurā iespējams mainīt koordinātas, un, mainot skaitliskās vērtības, varēs redzēt, kā dienas optikas krustiņa centrs pārvietojas. Koordinātas jāmaina tikmēr, kamēr tēmēšanas tīkliņa centrs sakrīt ar trāpījuma vietu. Pašā optikā nekas nav jāregulē! Veicot tēmēšanu no jauna, trāpījums bija mērķa centrā. Arī pēc uzlikas noņemšanas un novietošanas atpakaļ uz ieroča trāpījuma vieta būtiski nemainījās.

100 metru – par tālu

Vienīgi kalibrēšana jāveic nevis 100 metru, bet 50 metru distancē. Lai uzlikā būtu pēc iespējas kvalitatīvāks attēls, optikas palielinājumam jābūt no trīs līdz četri. Šādā attālumā un palielinājumā saskatīt lodes trāpījuma vietu mērķī ir neiespējami. Tāpat vēlams lodes trāpījuma vietu iezīmēt ar kādas kontrastējošas krāsas uzlīmi. Izvēloties lielāku optikas palielinājumu, attēlā var saskatīt uzlikas sensora pikseļus – attēls sastāv it kā no sīkām šūniņām, kas ir traucējoši, un attēls vairs nešķiet skaidrs.

Pēc nostiprināšanas uz optikas uzlikas vadības pogas ir visai tālu un grūtāk sasniedzamas. Tāpēc ražotājs piedāvā pulti, ko ar uzliku saslēdz Bluetooth savienojums. Pulti pie ieroča medniekam ērtā vietā piestiprina ar komplektā pievienoto lipīgo savienojumu. Savukārt uzņemtās bildes un video no uzlikas var lejuplādēt ar lietotni InfiRayOutdoor, ko instalē viedtālrunī. Savienojumu ar uzliku izveido ar Wi-Fi tīklu.

Der arī sniegā un lietū

Izmēģināju ierīci gan bezsniega, gan sniega apstākļos. Sākumā bija mazliet jāpierod pie papildu puskilogramu lielā svara uz ieroča un tā, ka nevar izmantot ierastos palielinājumus no pieci līdz astoņi. Tomēr attēla kvalitāte mani pilnībā apmierināja. Izmēģināju uzliku gan dienas režīmā, gan naktī, bezsniega un sniega apstākļos. Regulējot piegaismotāja gaismas stiprumu bezsniega apstākļos, uz absolūti melna lauka vairāk nekā 70 metru attālumā varēja labi izšķirt atsevišķus nopļautās kukurūzas stublājus. Tas ir pietiekami, lai šajā attālumā varētu izdarīt arī precīzu šāvienu. Savukārt sniega apstākļos tos pašus stublājus varēja skaidri saskatīt ap 100 metru attālumā arī bez piegaismotāja.

Turklāt tajā vakarā sniga smalks sniedziņš, kas piegaismotāja izmantošanu padarīja nelietderīgu – galu galā arī mūsu acīm neredzamā gaisma atstarojas no sniegpārslām, tāpat kā siltākā laikā no lietus lāsēm, un sensors šo atstaroto gaismu uztver, attēlojot spilgtas līnijas.

InfiRay Clip NV CD35

Bez piegaismotāja attēls pat šādos apstākļos ļāva izšķirt lielākus kukuržņus aptuveni 150 metru attālumā. Respektīvi arī nelielu sivēnu vai jenotsuni uz gaišā fona varētu labi saskatīt un izdarīt šāvienu, par lielāku ruksi nemaz nerunājot.

Šo ierīci vērts izmēģināt lietošanas ērtuma un attēla kvalitātes dēļ. Arī cena, par ko to šobrīd piedāvā, ir budžeta klasē. Turklāt, izvēloties uzliku, nav nepieciešams domāt par ātrajiem kronšteiniem, lai atkarībā no medību veida mainītu tēmēkļus. Šādu stiprinājumu iegāde var izmaksāt ap pussimts eiro un vairāk atkarībā no ieroča un izvēlēto stiprinājumu veida. Brīdī, kad izlika nepieciešama, to atliek vien piestiprināt tēmēklim. Protams, nedrīkst aizmirst, ka jāizpilda medību pārskats un ar šo ierīci diennakts tumšajā laikā drīkst medīt mežacūkas, lapsas un jenotsuņus.

Plusi un mīnusi

Plusi
* Ātra montāža
* Viegli saprotama saskarsme
* Labs attēls
* Budžeta klases cena

Mīnusi
* Bateriju pietiek vienai medību reizei
* Jālieto bateriju banka
* Mazliet traucē vads, kas uzliku savieno ar bateriju banku
* Komplektā nebija lietošanas instrukcijas

Tehniskā informācija
Ekrāns: 1024×768 OLED
Objektīvs: 35 mm
Pamata palielinājums: 1 x
USB-C
Digitālā tālummaiņa: nav
Citas īpašības: bezvadu vadība ar Bluetooth, kalibrēšana, gaidīšanas režīms
Barošanas avots: 2 x CR123 vai 2 x 16650
Ierakstīšanas failu formāti: .jpg 1024×768, .mp4 1024×768 25 kadri sekundē
IR viļņa garums: 940 nm
IR attālums: 200 m
Ekrāna krāsu režīmi: krāsains dienasgaismas un melnbalts nakts režīms
Sensors: 1920×1080 HD
Svars (g): 501
Darbības laiks: 4–7 stundas
Ūdensizturība: IP66
Piedāvā veikals GPSPRO.lv Lielirbes ielā 27

Jaunais žurnāla Medības numurs jau ir klāt!

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

ME
Medības
Pieredze
Jaunaudžu kopēji Limbažu pusē uziet midzeni ar lācēniem! Aculiecinieka video
Speciālreportāža 1 diena
ME
Medības
Klausies!
Medību demonizācija, svina aizliegumu un medību izstāde Dortmundē. “Šauj garām!” #164 epizode
Ekskluzīvi 4 dienas
ME
Medības
Pieredze
Kā sacirst medījumu. Praktiskais seminārs #25
Ekskluzīvi 4 dienas
ME
Medības
Pieredze
Kuilis, suns un dzelzs zirgs! Mednieka dienasgrāmata #18
Ekskluzīvi 6 dienas
ME
Medības
Klausies!
Par izsolītām medību platībām, barotavu aizvākšanu un lauztiem līgumiem. “Šauj garām!” #163 epizode
Ekskluzīvi 25. janvāris, 2023
ME
Medības
Aprīkojums
Ar binokli nomēra objektu 3000 m attālumā? Izrādās, ka var!
19. janvāris, 2023
ME
Medības
Klausies!
30-06 kalibrs opīšiem, 6,5×55 – pilsētas švītiņiem. “Šauj garām!” #162 epizode
Ekskluzīvi 18. janvāris, 2023
Sintija Dozberga
Pieredze
Kārlis Dadeiks: “Man nav lielākas cieņas pret mednieku pat ar trīsdesmit gadu stāžu, kad, atbraucot uz šautuvi, viņš palūdz, lai pamāca šaut!”
Ekskluzīvi 16. janvāris, 2023
ME
Medības
Klausies!
Kura munīcija aptur labāk, karabīnes izvēles kritēriji. “Šauj garām!” #161 epozide
Ekskluzīvi 11. janvāris, 2023
ME
Medības
Pieredze
Būtiskākās kļūdas un padomi. Kā pareizi ierīkot mākslīgās pīļu ligzdas
Ekskluzīvi 10. janvāris, 2023
ME
Medības
Pieredze
Medījuma pirmapstrāde – izvēdināšana soli pa solim. Praktisks padoms. UZMANĪBU REĀLI MEDĪBU SKATI
Ekskluzīvi 10. janvāris, 2023
ME
Medības
Pieredze
Praktiskais seminārs #2. Caunu ķeršana ar lamatām – ieteikumi un kļūdas
Ekskluzīvi 17. februāris, 2022
Emīlija Mariševa
Aprīkojums
VIDEO! Nomaini tēmēkli ātri un ērti! Dentler sistēmas priekšrocības
Ekskluzīvi 7. janvāris, 2023
ME
Medības
Klausies!
“Šauj garām!” diskutē! Sabiedrība nekad neuzzinās, kas notika medībās ar ģenerāli
Ekskluzīvi 6. janvāris, 2023
ME
Medības
Klausies!
“Šauj garām!” tiešraide dalībniekiem #29. Par medībām barotavā, uzliku plusi un mīnusi
Ekskluzīvi 4. janvāris, 2023
ME
Medības
Klausies!
Lācim pa degunu, neklejojošie aļņi un pirmā palīdzība! “Šauj garām!” #160 epizode
Ekskluzīvi 4. janvāris, 2023
ME
Medības
Pieredze
Būvējam koka trepi kopā ar Jāni Pūteli. Praktiskais seminārs #23
Ekskluzīvi 2. janvāris, 2023
Sintija Dozberga
Virtuve
Garšīgākā medījuma aknu pastēte, ko būsi ēdis! Recepte
Ekskluzīvi 30. decembris, 2022
LL
Lielais Loms
Cope
Urbji, makšķeres un mānekļi – zemledus makšķerēšanas teorija un prakse
Ekskluzīvi 28. decembris, 2022
ME
Medības
Klausies!
Par nozagtiem aļņiem, pelēko zonu un lodēm, kas lido kā meteorīti! “Šauj garām!” #159 epizode
Ekskluzīvi 28. decembris, 2022
ME
Medības
Pieredze
Mazkalibra ieroču nozīme treniņos. Praktiskais seminārs #22
Ekskluzīvi 28. decembris, 2022
ME
Medības
Pieredze
Mistika. Kas nojaucis bebru dambi – interesants novērojums
Ekskluzīvi 27. decembris, 2022
Linda Dombrovska
Aprīkojums
Seeland Climate – visām dzīves situācijām
Ekskluzīvi 27. decembris, 2022
ME
Medības
Pieredze
Medījamie dzīvnieki. Kā barā atpazīt kuilīti – divi kritēriji
Ekskluzīvi 8. maijs, 2022
LL
Lielais Loms
Cope
VIDEO! Vēdzeles iesācējiem, mānekļi lielām līdakām. Iesaka SIA Ieroči
25. decembris, 2022
ME
Medības
Pieredze
Kā lietot stobra tīrīšanas pastas? Praktiskais seminārs #21
Ekskluzīvi 21. decembris, 2022
ME
Medības
Klausies!
Saruna ar Kasparu Dukaļski – par aļņiem, ģimeni un piedzīvojumiem. “Šauj garām!” #158 epizode
Ekskluzīvi 21. decembris, 2022
LL
Lielais Loms
Cope
Ziemas copes noslēpumi. Sarunas laivā #5
Ekskluzīvi 20. decembris, 2022
ME
Medības
Aprīkojums
Skaties, kāda ir žurnāla Medības abonēšanas loterijas karabīne! CZ 600 Lux
Ekskluzīvi 20. decembris, 2022
ME
Medības
Pieredze
Kā atšķirt vilka pēdu no suņa pēdas? Trīs svarīgi kritēriji
Ekskluzīvi 17. jūnijs, 2022

Lasītākie