Pieredze

Pēc malumedību incidenta medību kolektīvs “Jaunmuižas Mežrags” izstājas no Latvijas Mednieku savienības0


Stāvtornītis
Stāvtornītis
Foto: Kate Šterna

Jau informējām par notikumiem Ošeniekos, kluba “Jaunmuižas Mežrags” medību platībās, kur no pa ceļu braucošas automašīnas tika raidīti šāvieni pa briežiem. Saistībā ar 9. decembra incidentu, medību kolektīvs “Jaunmuižas Mežrags” sasauca ārkārtas pilnsapulci, kura notika pirmajā biedriem pieejamajā brīvdienā – 16. decembrī.
Mednieku kluba pārstāvji žurnālu Medības informē, ka ārkārtas kopsapulcē kluba biedri nolēma izslēgt no kolektīva incidentā iesaistīto biedru par to vienbalsīgi visiem balsojot “Par”. Tāpat tika nolemts izstāties no Latvijas Mednieku savienības vienbalsīgi visiem balsojot “Par”.

Tāpat klubs informē, ka ārkārtas pilnsapulcē papildus balsojumiem tika apspriests, kā uzlabot medību norisi. Nolemts līdz pavasara pilnsapulcei analizēt, apgūt pieredzi un pilnveidot medību organizēšanu kolektīvā.
“Jaunmuižas Mežrags” atkārtoti nosoda un izsaka nožēlu, ka šādās darbībās iesaistījies arī viens kolektīva biedrs. Tāpēc kolektīvs ir apņēmies mācīties no notikušā, un pilnveidos savu medību praksi un papildinās, gan jauno gan veco kluba biedru zināšanas un izpratni, lai šādi gadījumi neatkārtotos.
Savukārt lēmumu izstāties no Latvijas Mednieku savienības (LMS) klubs pamato ar to, ka reaģējot uz 9. decembra notikumiem, biedrība “Latvijas Mednieku Savienība” nekavējoties nāca klajā ar publiskiem paziņojumiem par medību kolektīva atbildību, kā arī aicinājumu AS “Latvijas Valsts meži” lauzt medību tiesību nomas līgumu.
“Diemžēl, pirms publisko paziņojumu paušanas LMS nesazinājās ar medību kolektīvu “Jaunmuižas Mežrags”, lai mēģinātu noskaidrot faktiskos apstākļus.

Saskaņā ar Medību likumu atbildība par iespējamiem medību pārkāpumiem var iestāties personai, kas nav mednieks, medniekam, medību vadītājam vai medību tiesību lietotājam. Konkrētajā situācijā LMS, nenoskaidrojot apstākļus, izdarīja pieņēmumus un publiski pauda viedokli par medību tiesību lietotāja (medību kolektīva) atbildību.
Medību kolektīvs “Jaunmuižas Mežrags” ir viens no LMS biedriem un kā biedrs atbilstoši LMS statūtiem sagaida, ka konkrētā gadījumā LMS pirms viedokļa paušanas noskaidro faktiskos apstākļus.
Nekorekti ir LMS vadītāja Baumaņa kunga izteikumi, par to ka kolektīvam nav nožēlas. Medību kolektīva “Jaunmuižas Mežrags” un tā biedri stingri nosoda šādas darbības, kā arī ir izteikuši nožēlu, ka iespējams šādas darbībās iesaistījies arī kolektīva biedrs. Tomēr jāņem vērā, ka kolektīvam nav pieejami tādi publicitātes resursi, kā LMS vadītājam, lai ļoti plaši paustu viedokli. Kā LMS biedrs sagaidījām, ka LMS noskaidros apstākļus un nepieciešamības gadījumā atbalstīs medību kolektīvu viedokļa paušanā.
LMS publiskajā paziņojumā ietvertie apgalvojumi ne tikai nomelno klubu, bet arī visus medniekus. Tāpat pāragrie LMS vadītāja aicinājumi izbeigt medību tiesību nomas līgumus, iespējams varētu norādīt uz viņa vai kādas trešās personas interesi uz medību kolektīva nomas platībām.

Lai arī minētā kluba medību platībās notikušā incidenta apstākļi vēl tiek skaidroti, rīcībām medību tiesību pārkāpumos jābūt konsekventām. Konkrētajā gadījumā LMS vēl pirms apstākļu noskaidrošanas aicināja izbeigt medību tiesību nomas līgumus ar medību kolektīvu “Jaunmuižas Mežrags”. Līdz ar to rodas jautājums vai arī citos gadījumos, kur pat medībās ir bijuši letāli gadījumi, LMS vēl pirms apstākļu noskaidrošanas par atbildīgiem atzīst medību kolektīvu un publiski aicina izbeigt medību tiesību nomas līgumus.
Nevienā dzīves situācijā nav iespējams izslēgt negodprātīgu rīcību, kļūdas, nolaidību vai neuzmanību, tomēr rīcībām un lēmumiem, izdarot publiskus spriedumus ir jābūt konsekventām.
Minētajā situācijā LMS paziņojumi un aicinājumi norāda, ka savienībā netiek ievērota vienlīdzīga attieksme, tiesiskums un lojalitāte pret tās biedriem.
Līdz ar to medību kolektīvs “Jaunmuižas Mežrags” biedru sapulcē balsojot, nolemj izstāties no LMS,” teikts dokumentā, ko saņēma žurnāls Medības.

Vai piebarošanas noteikumi jāmaina un kā negribot kļūt par pārkāpēju? “Šauj garām!” #209 epizode

👉 Abonē 2024 gadam bez pielikumiem.
👉 Abonē 2023 gadam
ar 3 pielikumiem.

Decembra numurā par to, kad inspektors traucē medības!

Abonē žurnālu Medības 2024. gadam

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

ME
Medības
Pieredze
VIDEO. Kad āzis nāk kā pa diedziņu! Nekad nevajag skriet pakaļ! Mednieka dienasgrāmata #43
Ekskluzīvi 1 diena
ME
Medības
Pieredze
VIDEO. Krūškurvis vaļā un mednieks beigts! Ko patiesībā par lāču medībām domā Kate
Ekskluzīvi 2 dienas
ME
Medības
Pieredze
VIDEO. 24 h, teju 900 m un balts lietus! Vai suns var sajust asinspēdu? Praktiskais seminārs #63
Ekskluzīvi 3 dienas
ME
Medības
Pieredze
VIDEO. Kā nerīkoties, medījot uz gaidi! Kad nejauši padzen ne pirmā svaiguma āzi!
Ekskluzīvi 3 dienas
ME
Medības
Klausies!
Kad kā alķīmiķi – no brozas zeltu taisa! Papīra mērķi apēst nevar! “Šauj garām!” #345 epizode
Ekskluzīvi 22. jūlijs, 2026
Indulis Burka
Aprīkojums
VIDEO. Mežā svarīgs redzeslauks, laukā – distance. Kā izvēlēties pareizo termālo tēmēkli?
Ekskluzīvi 20. jūlijs, 2026
ME
Medības
Pieredze
FOTO un VIDEO. Nomedīja lāci, izvilka zivtiņu ar lazdu un dīķī neiekrita! Vērgalē noskaidroti veiklākie mednieki
Ekskluzīvi 17. jūlijs, 2026
ME
Medības
Pieredze
VIDEO. Atļauts nomedīt 410 vilku. Kāpēc svarīgi ziņot par novērojumiem un postījumiem?
Ekskluzīvi 15. jūlijs, 2026
ME
Medības
Klausies!
Kad galvu saspiež kā riekstu un kad izdveš dīvainas skaņas. “Šauj garām!” #344 epizode
Ekskluzīvi 15. jūlijs, 2026
ME
Medības
Pieredze
VIDEO. Ko dara meitenes, kad veči ir baznīcā? Protams, brauc medīt āžus!
Ekskluzīvi 14. jūlijs, 2026
ME
Medības
Pieredze
FOTO un VIDEO. Vai iespējams precīzs šāviens puskilometrā? Arī tad, ja mērķis tikai piecus centimetrus liels!
Ekskluzīvi 9. jūlijs, 2026
ME
Medības
Klausies!
Lai nebūtu sūdi ventilatorā! Tehnoloģiju lielie noslēpumi! “Šauj garām!” #343 epizode
Ekskluzīvi 8. jūlijs, 2026
ME
Medības
Pieredze
VIDEO. Šogad staltbriežu medību sezona sākas ātrāk nekā ierasts. Bet vai medniekiem viss ir skaidrs?
Ekskluzīvi 7. jūlijs, 2026
ME
Medības
Aprīkojums
VIDEO. Kad tumsā jāskrien pakaļ cūkām, ko neredzi! Cik ērti ir izmantot divus attēla kanālus vienlaikus?
Ekskluzīvi 7. jūlijs, 2026
ME
Medības
Pieredze
VIDEO. Sasiet barības vadu? Kā lauku apstākļos izvēdināt stirnāzi. Padomi jaunajiem medniekiem #12
Ekskluzīvi 6. jūlijs, 2026
Indulis Burka
Aprīkojums
FOTO un VIDEO. Vai tiešām radīta ierīce, ko mednieki gaidīja jau sen? Multispektrālais binoklis ar attēla stabilizāciju!
Ekskluzīvi 6. jūlijs, 2026
ME
Medības
Aprīkojums
VIDEO. Ja pats nenomedīsi, kāds cits nošaus? Āzis pie mašīnas, kazlēna pīkstiens un lielākais pārsteigums
Ekskluzīvi 3. jūlijs, 2026
ME
Medības
Pieredze
VIDEO. Lācis vietu jau pārbaudīja, tagad kārta medniekiem! Festivāls “Minhauzens” tuvojas. MSAF stāsti #4
Ekskluzīvi 3. jūlijs, 2026
Kate Šterna
Pieredze
VIDEO! Mednieki tikai grib gaļu un tādēļ medī vilkus. Pirmā Dienvidkurzemes medību trofeju izstāde Liepājā!
Ekskluzīvi 2. jūlijs, 2026
ME
Medības
Aprīkojums
VIDEO! Multispektrālais bums ir sācies! Kas medniekiem aktuāls šosezon?
Ekskluzīvi 2. jūlijs, 2026
ME
Medības
Klausies!
Noplūdušie dati, dzīvnieku dzenāšana un lielākais mednieku pasākums! “Šauj garām!” #342 epizode
Ekskluzīvi 1. jūlijs, 2026
ME
Medības
Virtuve
VIDEO. Kad piebrauc medību inspektors un nezini, ko tur dari! No dabas līdz galdam #26
Ekskluzīvi 25. jūnijs, 2026
Emīlija Mariševa
Pieredze
VIDEO. Izdzīvot visu mednieka dzīvi piecās dienās. Vanaga acs – nometne topošajiem medniekiem
Ekskluzīvi 25. jūnijs, 2026
ME
Medības
Klausies!
Asinis tikai tek pa degunu! Nav attaisnojuma dzīvniekus nemeklēt. Šauj garām!” #341 epizode
Ekskluzīvi 24. jūnijs, 2026
ME
Medības
Aprīkojums
VIDEO. Veikals GPSPRO pārsteidz ar vērienu! Ja medniekam vajag gadžetu, šī adrese jāzina no galvas
Ekskluzīvi 22. jūnijs, 2026
ME
Medības
Pieredze
Uzmanību! Kad bērni un suņi vairs nevar dzīvoties pa pagalmu jaunu kaimiņu dēļ!
Ekskluzīvi 19. jūnijs, 2026
ME
Medības
Pieredze
VIDEO. Kad smadzenēs veidojas lentenīšu cistas! Atliek vien lapsu tišināt prom
17. jūnijs, 2026
ME
Medības
Klausies!
Kad skaties lācim acīs, palīdzēt var tikai lūgšanas. “Šauj garām!” #340 epizode
Ekskluzīvi 17. jūnijs, 2026
ME
Medības
Klausies!
Kad sistēmā ir bardaks un paliec bez ieročiem! “Šauj garām!” #339 epizode
Ekskluzīvi 10. jūnijs, 2026
Indulis Burka
Pieredze
FOTO un VIDEO. ThermTec Hunt 650L – viegla, precīza un moderna termālā uzlika nopietnām nakts medībām
Ekskluzīvi 8. jūnijs, 2026

Lasītākie