Cope

Līdaku mānekļu tops un atskats uz 2020. gada sezonu0


Šis gads man ir bijis atklājumiem bagāts un pavēris acis uz to, cik īstenībā maz zinām par trofejas līdakas mērķtiecīgu ķeršanu.
Šis gads man ir bijis atklājumiem bagāts un pavēris acis uz to, cik īstenībā maz zinām par trofejas līdakas mērķtiecīgu ķeršanu.
Foto: žurnāla Lielais loms arhīvs

Šis gads man ir bijis atklājumiem bagāts un pavēris acis uz to, cik īstenībā maz zinām par trofejas līdakas mērķtiecīgu ķeršanu. Tāpat daudz jauna uzzināju par it kā vienkāršo Big Bait tehniku. Izrādās, ka arī šeit ir simtiem detaļu, kas tieši ietekmē to, cik veiksmīga būs cope. Tāpēc šajā rakstā atskatīšos uz savu 2020. gada trim topa mānekļiem, kā arī, lai raksts būtu objektīvāks, aptaujāšu sev zināmos Big Bait tehnikas piekritējus, kuri uz ūdens ir bieži un kuru lomi ir vērā ņemami. Pat pašam būs interesanti salīdzināt, cik daudz mans tops sakrīt ar viņu. Bet tagad pie lietas!
Šis gads bija pirmais, kad mērķtiecīgi pievērsos Big Bait tehnikai. Pirms tam biju mēģinājis gan džerkot, gan mētāt lielākas gumijas (+20 cm), bet tā arī līdz galam nebiju iedziļinājies, un šogad bija pienācis laiks atkost arī šo tehniku. Nu ļoti gribas pārspēt savu personīgo rekordu, bet izrādās, ka viss nav tik vienkārši, kā sākumā likās. Šoreiz gan neiedziļināšos tehniskajās lietās, to atstāsim garajiem ziemas mēnešiem, šoreiz tikai par mānekļiem un to, kādēļ tie ir iekļuvuši manā topā.

Gator Gum Bait

Šī mānekļa rezultativitāte ir neapšaubāma, un visspilgtāk man palikusi atmiņā pirmā nopietnā reize, kad darbojos ar Big Bait. Lai bilde būtu pavisam skaidra, jāsāk no sākuma. 1. un 2. maiju pavadīju Lielupē ar sev jau tik ļoti labi pazīstamo tviča tehniku. Rezultāti zem katras kritikas. Pāris mazas līdaciņas un daži nelieli asari. Turklāt, lai noķertu šīs necilā izmēra zivtiņas, nācās pielikt neierasti lielas pūles. Taču 4. maijā kopā ar Mārtiņu Balodi startējām uz Juglas ezeru. Šoreiz gan tikai ar lielajiem kātiem un lielajiem mānekļiem. Jau no rīta garastāvoklis nekāds. Pēc divu dienu mocīšanās likās, ka nekas prātīgs nevar sanākt, kur nu vēl ar lielām gumijām. Bet, vai, kā es kļūdījos! Jau ceturtajā metienā uz 27 cm Gator Gum Bait mānekļa bija spēcīgs bum!, un 93 cm līdaka laivā. Smaids līdz ausīm, rokas trīc, sajūtas neaprakstāmas. Bet pats labākais tikai sekoja. Copes bija daudz, līdakas lielas. Tajā dienā mūsu laivā mazākā līdaka bija 83 cm gara! Mārtiņam bija arī divas līdakas virs metra. Normunds Ikomass laboja savu personīgo rekordu. Emocijām bagāta diena ar daudz lielām zivīm. Un kopš tās dienas Gator silikona mānekļi vienmēr ir vieni no pirmajiem, ar ko sāku spiningot un pārbaudīt potenciālās vietas.
Nākamā reize, kad Gator mani pārsteidza, bija augusta beigās. Toreiz atkal ar Mārtiņu devāmies uz Lielupi ar lielajiem mānekļiem. Intensīvi spiningojām, bet rezultātu nebija. Mārtiņam bija pāris vājas copes, bet es pat nejutu pieskārienus māneklim. Tad uz zāļu malas izdevās pierunāt vienu nelielu līdaciņu – pat mērīt negribējās, izmērs ap 60 cm nav nopietns priekš Big Bait. Taču turpinājām mētāt un iebraucām interesantā vietā, kur sajūtas teica: ”Jābūt!” Un bija! 22 cm Gators pazuda mutē ap 90 cm garai zaļsvārcei! Sākumā gan likās, ka līdaka būs daudz lielāka, jo tā sagādāja ļoti sparīgu cīņu. Un likās, ka bez variantiem, pretiniece būs virs metra. Interesanti bija tas, ka tajā dienā testēju jaunās Gator krāsas, un secinājums bija sekojošs – uz citām gumijām copes bija, bet nebija realizācijas – līdaka pa mānekli uzsita, bet virsū nesēdās. Turpretī, kad uzsita pa Gator, realizācija bija 100%. Nezinu, ar ko to izskaidrot – veiksmi, vadīšanas ātrumu vai mānekļa formu, bet ir dienas un apstākļi, kad tieši Gator mānekļi atnes vislabāko lomu. Tādēļ manā topā šis modelis ir stabilā pirmajā vietā.

Svartzonker McRubber

Šis māneklis man deva rezultātus visu vasaru. Tieši karstajās, saulainajās dienās, kuras galīgi nav piemērotas spiningošanai un kad līdaku aktivitāte ir zem katras kritikas. Zema, Svartzonker Mc Rubber deva rezultātu. Jā, parasti tā bija viena līdaka, bet tādām dienām arī tas bija daudz. Visspilgtāk man atmiņā palika Eholotes.lv Pike Fight 2020 otrais posms. Ārā +30 grādi, minimāls vējiņš, saule pie debesīm, un vienīgais, ko var noķert, ir saules dūriens. Sacensību dalībnieki dodas Babītes ezerā, un es kā tiesnesis palieku krastā, gaidot rezultātus. Diemžēl no 30 ekipāžām pirmo divu stundu laikā tiek iesūtīta tikai viena līdaka – 67 cm. Skaidrs, ka nekas dižs šodien nebūs. Tādēļ nolemju, ka došos uz ūdens kopā ar operatoru un savu veiksmes amuletu – Lauru. Uztaisīt smukas bildes ar dalībniekiem un pie viena aizvest vēsu ūdeni, ja nu kādam beidzies dzeramais laivā. Dalībnieki ir plaši izklīduši pa visu ezeru, un, kamēr meklējam kadrus, nolemju nedaudz paslidināties pa ezeru un paspiningot krasta bedrēs. Slīdam gar vietu, kur ir rets niedru puduris un dziļums strauji palielinās. Pirms metiena vēl pasaku – šeit ir jābūt. Pirmais metiens, un nekā. Operators smiedamies paņem rokās kameru un saka: “Rādi, kur ir?!” Otrais metiens pa puduri. Lēni vadu mānekli un redzu, kā no niedrēm izskrien līdaka un uzklūp māneklim. Toreiz gan izmērīt zivi neizdevās, jo uztveramo tīkliņu un mērlenti bijām atstājuši krastā, bet līdaka ap 90 cm laivā. Visiem prieks. Īpaši pārsteigts es biju par kopējiem rezultātiem. Diemžēl no 30 ekipāžām pie zivs tika tikai trīs sportisti. Svartzonker atnesa tās dienas lielāko zivi no vairāk nekā 60 spiningotājiem.
Vēl viena fantastiska reize bija septembra vidū Lielupē. Iebraucam uz ātro rīta copi. Diemžēl copei varu veltīt tikai pāris stundiņas un zivi jācenšas atrast ātri. Pārbaudām jau zināmas vietas, taču seko tikai pāris tukšas copes, un pēc sajūtām nekas nopietns tas nav. Es aktīvi mainu mānekļus, un uz Svartzonker Big Mc Rubber izdodas iegūt astoņas copes divu stundu laikā, no kurām vienu izdevās paturēt galā visai ilgi, un pēc sajūtām zivs nebija no mazākajām. Diemžēl to pazaudēju, jo kārtīgi nepiecirtu. Turpretī kolēģis, aktīvi mainot mānekļus, tiek tikai pie vienas vājas copes. Arī man citi mānekļi rezultātu nenesa. Tā bija Svartzonker diena.

Svartzonker
Foto: žurnāla Lielais loms arhīvs

Wolfcreek Shad 23 cm

Par pirmajām divām pozīcijām man nebija nekādu šaubu, bet par trešo vietu nācās spēcīgi apdomāties. Mānekļu ir patiešām daudz, izvēle plaša, un gandrīz uz visiem ir izdevies noķert zivi, bet topā vēlos iekļaut kaut ko īpašu un izceļamu. Wolfcreek Shad man arī ir iedevis zivis, kad viss pārējais klusēja. Atšķirībā no Gator un Svartzonker, Wolfcreek mānekļus pamatā izmantoju, tikai apstrādājot dziļuma kanti ar papildu 10–14 g atsvaru. Zinu, ka ir spiningotāji, kas atkoduši šo mānekli arī copei seklumā, bet savas specifiskās spēles dēļ pauzēs man patīk to izmantot 3–4 m dziļumā. Konkrēti ar šo mānekli man saistās viena cope Lielupē. Tajā dienā dodos upē kopā ar savu meitu. Ir jūlija beigas, diena solās būt karsta, tādēļ dodamies copēt agri no rīta ar domu, ka paspēsim paspiningot, pirms uz ūdens parādās atpūtnieki, un laicīgi dosimies mājās. Pārbaudām līdaku vietas. Es spītīgi darbojos ar Big Bait, Olīvija mētā rotiņus un citus nelielus mānekļus. Līdaku vietās dabūjam pāris vājas copes, bet saule jau pacēlusies un pa upi sākas aktīvāka kustība. Nolemjam nostāties vietā, kur vēsturiski ir bijuši asari. Es personīgi uz lomu neceru, bet vairāk domāju, lai bērnam prieks. Dziļums ap 3–4,5 m. Meita sāk mētāt, bet īpašu rezultātu nav. Asaris ir visai pasīvs, un, garlaicības mākts, paņemu savu spiningu. Aprīkoju ar Wolfcreek Shad 23 cm izmērā un iemetu uz kants. Ļauju māneklim pagrimt un sāku to vadīt ar stop go metodi, apmēram metru virs grunts. Trešajā metienā – bums! Līdaka mani pārsteidz nesagatavotu un sākumā liekas daudz lielāka, nekā ir patiesībā. Pie laivas nopētām izmēru – ap 70 cm. Bērnam vismaz prieks, ka esam zivi redzējuši. Man jaunas pārdomas par vietas izvēli, un pēc zivs atbrīvošanas dodamies mājās ar smaidu sejā.

Tas bija mans mānekļu tops 2020. gadā. Tagad vēršos ar jautājumiem pie tiem makšķerniekiem, kuri to dara daudz un mīl eksperimentēt ar mānekļiem, – kāds ir jūsu 2020. gada Big Bait mānekļu TOP 3?

Mārtiņš Balodis: “Šis jautājums ir daudz sarežģītāks, nekā sākumā liekas. Katriem apstākļiem ir savi mānekļi, kuri strādā vislabāk. Es varu nosaukt trīs savus iecienītākos mānekļus, un secībai nebūs nozīmes. Tie ir modeļi, ar kuriem sāku apstrādāt potenciālu vietu.”

Svartzonker Big McRubber – šis māneklis labi strādā kā seklumā, tā arī dziļākās vietās, ķerot pelaģiski. Es dodu priekšroku lēnām gumijām, un tieši Svartzonker sevi ir pierādījis vislabāk.
Gator GumBait – es dodu priekšroku tieši 22 cm versijai, kas arī ir lēna gumija, kura dažreiz dara brīnumus dienās, kad viss pārējais klusē. Parasti to lietoju dziļumā līdz 4 m.
Miuras Mouse – ar šo mānekli parasti apstrādāju seklumus, taču pēdējā laikā tā pierāda savu rezultativitāti, arī ķerot pelaģiski. Šim māneklim ir ļoti liela ūdens pretestība, kas piesaista plēsēja uzmanību, un dubultā tvisteraste bieži sakaitina ne tikai līdaku.
Vēl noteikti vajadzētu pieminēt arī Eastfield Wingman XL, taču šo mānekli vēl neesmu paspējis pilnībā atkost. Tāpat noteikti ir jāpiemin Strike Pro Pig Shad un Giant Pig Shad, un Snack Baits dažādos izmēros, bet, kā jau teicu, uzskatu, ka katrai vietai un apstākļiem ir savs māneklis.

Mārtiņš Balodis
Foto: žurnāla Lielais loms arhīvs

Kristiāns Godiņš: “Es piedāvāju dalīt manu topu divās daļās.”

1. trīs mānekļi, uz kuriem šogad esmu noķēris lielākās līdakas:
Savage Gear Eel 30 cm svarotais (80 g), Keitech Easy Shiner 8 collas un CWC Giant Pig Shad (121 cm; 118 cm un 110 cm).
2. trīs, kuri man visvairāk patīk un tiek biežāk lietoti klasiskajā Big Bait:
Gator Gum 27 cm; Snack Baits XL 28 cm; Eastfield Wingman XL ir devuši gan metriņus, gan šī gada jaudīgākā līdakas cope ir bijusi uz Gator Gum 27, joprojām nevaru aizmirst to bliezienu.

Kristiāns Godiņš
Foto: žurnāla Lielais loms arhīvs

Normunds Ikomass: “Ikdienā vairāk lietoju CWC ražotos mānekļus, un mans tops šogad ir šāds.

Strike Pro Giant Pig Shad. Pēc pieredzes – ir liela atšķirība starp oriģinālu un pakaļdarinājumiem.
Miuras Mouse. Šis māneklis ļoti labi strādā zālēs – platā galvas daļa pašķir zāles, un stingera āķi turas māneklī.
Strike Pro Buster Jerk. Atkarībā no dziļuma var piemeklēt atbilstošo modeli: Super Shallow – seklumiem, Shallow – vidējam dziļumam un Sinking – dziļākām vietām. Džerka priekšrocība ir tā, ka tas ķer visa izmēra līdakas un dienās, kad lielā negrib ēst, var pastrādāt arī uz mazākām līdakām un vismaz sajust copes.

Normunds Ikomass
Foto: žurnāla Lielais loms arhīvs

Dāvis Griķis: “Ikdienā lietoju ļoti lielu klāstu ar mānekļiem un to krāsām, un izvēle ir atkarīga no ūdenstilpes, laikapstākļiem un mērķa, līdz ar to top 5 mainās dinamiski visu laiku, bet, lai iezīmētu no šīs sezonas tādu kā universālu search and destroy top 5 komplektu, tas varētu izskatīties šādi.”

1. Gator Gum 22 cm
2. StrikePro PigShad 23 cm
3. StrikePro Buster Jerk 15 cm
4. Eastfield Wingman Curly 23 cm (šī gada atklājums)
5. Gator Gum 27 cm

Pig Shad
Foto: žurnāla Lielais loms arhīvs

Māris Krēpausis Team Jagermeister, Eholotes.lv Pike Fight 2020 kopvērtējuma otrās vietas ieguvējs: “Šī gada sezona (1. maijs – …) ir bijusi grūti prognozējama un ar ļoti mainīgām sekmēm. Vasaras sākumā bija sajūta, ka strādā gandrīz jebkurš liels māneklis ar jebkādu animāciju, bet jūnija beigās un vēlāk vasarā viss mainījās. Vai līdaku aktivitāti un uzvedību ietekmēja ūdens temperatūra un līmenis, vai arī kādā brīdī bija jūtamas sekas pēdējai bezledus ziemai, taču vairākkārt no pieredzējušiem copmaņiem un konkrētu ūdenstilpju pārzinātājiem esmu dzirdējis par izmaiņām līdakas uzvedībā.
Sezonai ieskrienoties, diezgan ātri ar savu copes kolēģi secinājām, ka lēna un pat ļoti lēna mānekļa animācijas apstākļos kontakti ar zivi ir regulārāki un rezultatīvāki. Tā kā visu zināmais Strike Pro Pig Shad savu labāko animāciju rāda, velkot to salīdzinoši ātri, un pat deguna apgraizīšana nepalīdzēja iegūt vēlamo nesteidzīgo tempu, bija nepieciešami citi mānekļi.
Kā visas sezonas neapšaubāms līderis šogad ir izrādījies māneklis Svartzonker Big McRubber (25 cm/116 g). Tāpat rezultatīvs bija šī paša mānekļa nedaudz mazākā versija (21 cm, 88 g), taču tieši lielākā versija izrādījās rezultatīvākā, iekārdinot gan 90+ cm līdakas, gan 50 cm līdacēnus.
Kā viens no sezonas atklājumiem kļuva tā paša ražotāja Svartzonker McRubber Shad (23 cm, 62 g). Vairākas reizes piedāvājot kādu lielu, masīvu mānekli un redzot līdakas iznācienu vai sajūtot nelielu kontaktu ar to, tieši nomainot mānekli uz McRubber Shad, tika panākts rezultāts un foto ar gana cienīgām līdakām (līdz 90 cm). Tiem mānekļiem, lai iegūtu labāku spēli pie lēnas izvadīšanas, līdzīgi kā Strike Pro Pig Shad gumijām, es mēdzu veikt nelielu plastisko ķirurģiju degunam, nogriežot tā spico daļu. Varbūt tikai ticība pašam sev, taču esmu pārliecināts, ka tas man ir palīdzējis pierunāt ne vienu vien zaļo.
Vasaras karstākajos mēnešos (jūlijs, augusts), šķiet, līdakas sasniedza savu zemāko aktivitātes līmeni. Protams, ar maziem mānekļiem, zālēs un starp tām varēja atrast 50–60 cm līdaķeļus, taču ne jau ar viņiem vēlējāmies sasveicināties. Tā kā vienās sacensībās, kurās piedalījāmies, bija papildu punkti par Eastfield mānekļu izmantošanu līdakas noķeršanā, mēs padziļināti iepazināmies arī ar šī ražotāja mānekļu līniju, kurā ir gan vibroastes, gan liela izmēra tvisteri (ļurkastes). Tādējādi secinājām, ka Eastfield Wingman (21 cm, 80 g) ir izcils lēnas animācijas māneklis seklām vietām. Gadījumos, kad šo mānekli ir nepieciešams iegremdēt nedaudz dziļāk vai tomēr paātrināt animāciju, ir nepieciešams papildu izsvarojums. Taču šajā gadījumā nederēja piekarināt svaru pie priekšējās karabīnes, jo, paātrinot animāciju, tam vienalga bija tendence gāzties uz sāniem un pat apgriezties par visiem 360 grādiem. Secinājām, ka vislabāk ir ieskrūvēt papildu svaru vēderā starp priekšējām spurām, kas stabilizē mānekli, palielinot animācijas ātruma diapazonu.

Team Jagermeister
Foto: žurnāla Lielais loms arhīvs

Kā pēdējo mānekli gribētu pieminēt Strike Pro Buster Jerk II. Māneklis ar plašu animācijas paleti. Vienmērīga ievilkšana, aktīva džerkošana, īsas/garas pauzes, slinki vai agresīvi. Kad lielās gumijas noklusē, šis salīdzinoši tomēr jau mazais māneklis ir pierunājis gan 40 cm līdaku, gan 85 cm līdaku. Domāju, tieši forma un animācija ir šī mānekļa stiprās puses. Īpaši daudz kontaktu ir bijis ar tiem džerkiem, kas uzvedas kā suspenderis un pauzes brīdī vienkārši paliek uz vietas. Tādējādi viņiem arī izmantoju fluorkarbona pavadu, jo smagāka pavada tomēr defund novels uz leju un tas lēnām grimst.
Krāsas izvēlē es vēl joprojām esmu konfliktā ar sevi par to, cik tam ir liela nozīme. Uzskatu, ka vispirms panākumus nodrošina mānekļa lieluma, formas un animācijas pareizo attiecību atrašana. Tajā pašā laikā tomēr vados pēc principa, kāda barības bāze līdakām ir pieejama konkrētajos apstākļos un vietā. Savā laikā pat esmu pēc vairākām tukšām copes stundām beidzot noķēris līdaku, laivā taisījis tai sekciju, lai saprastu, ar ko viņa barojas. Secinot, ka tas ir breksis, asaris, mazas mailītes vai līnis, var piemeklēt gan krāsu, gan formu attiecīgajiem apstākļiem. Protams, nav noslēpums, ka seklākos ezeros labi strādā zeltainas un zaļas eļļas tipa krāsas, kas, iespējams, atgādina līņus, kuri ir iecienīta barība līdakām. Ja copes vieta mērķtiecīgi tiek izvēlēta tuvumā brekšu baram, var izmantot gaišākas krāsas. Un, protams, klasiski nemirstīgā asaru imitācija gan dabiskā, gan skābās krāsas toņos, kam ir jābūt pieejamo krāsu arsenālā.

Modris Skulte un Mārtiņš Tihanovs, komanda MarMoRS, Eholotes.lv Pike Fight 2020 uzvarētāji:
1. McRubber un Big McRubber flash sērijas. Krāsojums: breksis (Bream) duļķainākā ūdenī, motoroil variācijas, asaris – saulainā laikā, dzidrā ūdenī. Ļoti laba mānekļa spēle, vienmērīgi velkot, absolūts favorīts, kopš pievērsāmies Big Bait tēmai.
2. Wolfcreek Shad ( un Shad Jr.). Šīs sezonas atklājums. Krāsojums: Langbam shad un motoroil variācijas. Savas īpatnējās formas un spēles dēļ ieguvis iesauku “sportists”. Izcila mānekļa spēle, vienmērīgi velkot vai ar nelielām pauzēm.
3. Pig Shad. Lielo mānekļu klasika. Komentāri šeit laikam būtu lieki. Krāsojumi: Jeppan un Black okoboji perch.

Oskars Drešmanis: “Mānekļu secībai nebūs nozīmes, jo viss tops mani šogad ir labi iepriecinājis, divi no tiem arī iepriekšējos periodos.”

Daiwa Prorex Duckfin Shad XL 25 cm – daudzu nenovērtēts māneklis, kurš man sniedzis pozitīvas emocijas gan pērn, noķerot gandrīz 10 kg smagu līdaku, gan šogad, vienā no februāra dienām iebraucot Babītē kopā ar Dairi Kandeli. Sākumā izbraukājām manas ziemas lielo līdaku vietas, bet šīs neatsaucās, tad devāmies uz viņa zināmajām vietām, un tur es viņu apspēlēju, noķerot 92 un 96 cm garas līdakas, kuras šajā periodā izskatās smuki, jo ir labi paēdušas un ar ikriem, tādējādi to svars ir robežās no 6 līdz 7 kg. Šīs gumijas mazais brālis (20 cm, 50 g) manās rokās (zinu copmani, kuram ar šo mānekli nesanāk sadraudzēties) arī bieži ir darījis brīnumus, bet tas pārsvarā piemāna zivis līdz 90 cm robežai.
Džerks Strike Pro BIG BANDIT (grimstošā versija, 98 g) – šis māneklis man dikti mīļš un rezultatīvs jau ne pirmo gadu. Zinu, ka pārsvarā džerkotājiem sirdij tuvi ir par klasiku kļuvušie Buster Jerk mānekļi, bet man tieši lielākais brālis ir favorītos. Tas ķer gan pavasarī, gan vasarā, gan vēlā rudenī un ziemā. Tā nu ir sanācis, ka iepatikās tieši lēni grimstošā versija, nevis suspending vai shalow, kas Babītē būtu vairāk piemērotas. Šī iemesla dēļ ne tik daudz, kā gribētos, varu to pielietot. Tomēr tas man 2020. gadā atnesa smuku zaļsvārci 1 m+ (101 cm), un šajā dienā vēl viena 1 m+ līdaka tam sekoja līdz laivai. Ja lielākie silikona mānekļi man parasti palielina vidējo zivju izmēru, bet mazākie to samazina, tad šim džerkam gan klūp virsū visa kalibra zivis, tādēļ, neskatoties uz tā izmēru, nav jāuztraucas, ka tas ķers tikai trofejas un copju būs krietni mazāk, nekā ķerot ar mazākajiem brāļiem.
Wolfcreek Skinny Wolf 18 cm, 99,8 g džerks. Tas ir mans 2020. gada jaunatklājums – tiešām iepatikās no pirmās dienas, skaļuma ziņā un skaņas zemo frekvenču ziņā kabina pat vecajam krabim Bandītam. Lēni grimst, kas arī man patīk, var izvadīt seklāk, kā jau iepriekš minēto Bandītu. Spēle saprotoša, smuki glaidi, provocējoši šūpo sānus. Jau Babītes ezera sezonas atklāšanas dienā tas skaļi sevi pieteica un kļuva par vienu no mīļākajiem mānekļiem, kaut gan to man ir pietiekami daudz. Kā parasti 1. jūnijā centos apmeklēt Babītes ezeru, un Wolfcreek džerks šajā dienā priecēja mani jau no paša rīta – kopā noķēru sešas mēra līdakas, no kurām četras bija no 4 līdz 6+ kg smagas (garākā 97 cm). Vēlāk arī sezonas turpinājumā šis māneklis priecēja, bet, kā jau minēju iepriekš, copēju pārsvarā Babītē. Šis seklais ezers no vasaras vidus līdz vēlam rudenim zema ūdens līmeņa dēļ ir maz izmantojams džerkošanai, tādēļ Skinny Wolf gaida vēlo rudeni, lai varētu atkal sevi pierādīt.

Oskars Drešmanis
Foto: žurnāla Lielais loms arhīvs

Ingus Dukaļskis: “Šis man ir bijis ļoti līdacīgs gads – 24 metri laivā, no kuriem 11 Latvijā. Tops ir izveidojies šāds.”

Lucky John Kubira
Svarzonker McRubber
Gator Gum Bait

Ingus Dukaļskis
Foto: žurnāla Lielais loms arhīvs

Anatolijs Livdāns: “Mans TOP 3 klasiskajā Big Bait spiningošanā būtu šāds.”

Gator Gum 27 cm Black Perch krāsā atnesa man visvairāk 90+ līdakas pēdējos divos gados.
Svartzonker Big McRubber 25 cm C7 papagaiļa krāsā, sākot ar šī gada maiju, regulāri dod iespējas tikt pie copes. Slaidāka forma, salīdzinot ar Gatoru ar mazāku rollingu, bet aktīvāku astes spēli.
Snack Baits Shad XL 28 cm. Retāk dod zivis, tomēr izmērs visām pāri metram.

Anatolijs Livdāns
Foto: žurnāla Lielais loms arhīvs

Pāvels Jerk Bait: “Mums topā šogad ir tieši Strike Pro Pig Shad Giant. Gumiju mums ir ļoti daudz un dažādas, bet Giant Pig Shad strādā vislabāk – māneklis ir universāls, to var novadīt kā 10 cm dziļumā, tā arī lielākā dziļumā ar papildu atsvaru. Man tā strādā visu sezonu un pārsteidzoši arī uz visa izmēra zivīm.

Jerk Bait
Foto: žurnāla Lielais loms arhīvs

Apskatot manis aptaujāto ekspertu viedokļus, varu secināt, ka ir vairāki modeļi un ražotāji, kas topā atkārtojas biežāk nekā citi. Kādus secinājumus tas ļauj mums izdarīt? Acīmredzot ir mānekļi, kas līdakai patīk labāk, tāpat ir makšķernieku ticība konkrētajam ražotājam. Tāpat ir jāatceras, ka katram ražotājam ir savi īpašie krāsojumi, kas nav citiem. Arī tam var būt nozīme. Bet ar šo rakstu vairāk gribēju pats saprast, kas tad īsti šogad ir nesis labākos rezultātu un kas varbūt nav attaisnojis uz sevi liktās cerības. Ja esat nolēmis nākamgad pievērsties Big Bait spiningošanas tehnikai vai vienkārši papildināt savu mānekļu arsenālu, manuprāt, šis ir labs, objektīvs špikeris, jo, kā jau minēju – aptaujātie uz jautājumu atbildēja individuāli un pēc saviem ieskatiem.
Vēl sezona nav galā! Ja paveiksies, tad varēsim spiningot vēl vismaz mēnesi vai pusotru. Tikmēr – distancējamies pie ūdeņiem un ķeram lielās!

Lasi un abonē žurnālu Lielais loms!

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

ME
Medības
Aprīkojums
Kā piešaut nakts redzamības tēmēkli Pard DS35 70 LRF. Stāsta Armands Reķis
Ekskluzīvi 1 diena
ME
Medības
Klausies!
Kad gar medību tornīti brauc kaila dāma uz divriteņa… “Šauj garām!” #227 epizode
Ekskluzīvi 1 diena
ME
Medības
Aprīkojums
Kad peld ne tikai bebrs, bet arī mednieks…Testējam bebru medību komplektu
Ekskluzīvi 11. aprīlis, 2024
ME
Medības
Klausies!
Kad beidzot varēs naktī sākt medīt briežus? “Šauj garām!” #226 epizode
Ekskluzīvi 10. aprīlis, 2024
ME
Medības
Pieredze
“Tickless” ultraskaņas ērču atbaidītāja noslēpums – kā nomainīt bateriju
Ekskluzīvi 9. aprīlis, 2024
Indulis Burka
Aprīkojums
Jaudīga meža kamera, kas derēs ne tikai mežā. NITEforce Live-Cam PRO 4G
Ekskluzīvi 5. aprīlis, 2024
ME
Medības
Klausies!
Mednieki jāsoda ar lielākiem sodiem? Haralds Barviks “Šauj garām!” #225 epizode
3. aprīlis, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
Reāls piecu binokļu tests. Pirmais iespaids un komentāri
Ekskluzīvi 25. marts, 2024
LD
Linda Dombrovska
Aprīkojums
Mednieka soma. Vai kamera attaisno cerības? Zeiss Secacam 7
Ekskluzīvi 25. marts, 2024
ME
Medības
Klausies!
Zaļais kurss atgādina komunismu! Juris Lazdiņš “Šauj garām!” #223 epizode
Ekskluzīvi 20. marts, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
Bebru lamatas, nažu komplekts un munīcija! SIA Ieroči jaunumi martā
Ekskluzīvi 18. marts, 2024
ME
Medības
Pieredze
Nodarbības suņa prātam? Intelektuālā slodze un apmācība. Sarunas par suņiem #16
Ekskluzīvi 14. marts, 2024
Emīlija Mariševa
Aprīkojums
Saskatīt stirnāža siltās paduses. Testējam Pulsar Thermion 2 LRF XL50
Ekskluzīvi 14. marts, 2024
ME
Medības
Klausies!
Kad esi izaudzis mednieku veikalā uz letes. “Šauj garām!” #222 epizode
Ekskluzīvi 13. marts, 2024
ME
Medības
Pieredze
Kāda ir pirmā komanda, kas jāiemāca sunim? Kontakts
Ekskluzīvi 12. marts, 2024
Indulis Burka
Aprīkojums
Aprīkojums medniekiem. Visa pasaule smilšu graudiņā (pulkstenī)
Ekskluzīvi 11. marts, 2024
ME
Medības
Pieredze
Video! Kā uzmontēt sarkanā punkta tēmēkli uz bises: uzmontēšana, piešaušana, treniņi
Ekskluzīvi 9. marts, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
VIDEO. Attālajā Vaiņodē InfiRay prezentē jaunāko produkciju!
Ekskluzīvi 8. marts, 2024
ME
Medības
Klausies!
Ja čaulītes kabatā nevis seifā – visticamāk, esi pārkāpējs! “Šauj garam!” #221 epizode
Ekskluzīvi 6. marts, 2024
ME
Medības
Uncategorized
VIDEO. Lauksaimnieki un mežsaimnieki sagaida Siliņu pie Ministru kabineta
5. marts, 2024
LD
Linda Dombrovska
Pieredze
Kad ej pa suņa atstātajām asinspēdām jeb Neskrieniet uzreiz pakaļ medījumam!
Ekskluzīvi 5. marts, 2024
Emīlija Mariševa
Aprīkojums
Top pieci Vector Optics tēmēkļi lapsu medībām. Iesaka Juris Kušķis
Ekskluzīvi 4. marts, 2024
Emīlija Mariševa
Aprīkojums
Ģērbjam lapsu mednieku no galvas līdz kājām. Kā saģērbties medībām ziemā? Iesaka Armands Reķis
Ekskluzīvi 4. marts, 2024
ME
Medības
Pieredze
Stirna, glābjoties no vilkiem, ieskrien pagalmā. Bet tas nav šķērslis plēsējiem! Aculiecinieka video
Ekskluzīvi 1. marts, 2024
ME
Medības
Pieredze
Lielākā nozares izstāde pasaulē Shot Show! Arvida Baumaņa un Dāvja Zaubes iespaidi
Ekskluzīvi 1. marts, 2024
ME
Medības
Klausies!
129 lāči un saudzējamie šakāļi! Kā sevi pasargāt mežā? “Šauj garām!” #220 epizode
Ekskluzīvi 28. februāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
Četri veidi, kā ielikt bebru lamatas. Praktiskais seminārs #37
Ekskluzīvi 26. februāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
VIDEO! Lapsu riesta dejas kameras priekšā. Savvaļas dzīvnieki
24. februāris, 2024
ME
Medības
Pieredze
SKATIES! Neliels ieskats medību un makšķerēšanas izstādē Zalcburgā
Ekskluzīvi 23. februāris, 2024
ME
Medības
Klausies!
Mednieku skaits samazinās! Cik viegli kļūt par mednieku?! “Šauj garām!” #219 epizode
Ekskluzīvi 21. februāris, 2024

Lasītākie