Aprīkojums

Kādu kameru izvēlēties? Parametri0

Foto: Linda Dombrovska

Meža kameras var iedalīt divās lielās grupās. Tās, kuras tikai bildē, un tās, kuras arī nosūta attēlu īsziņā vai e-pastā.

Protams, tās, kuras sūta īsziņas, ir krietni vien dārgākas par tām, kuras tikai bildē, un nereti cenas starpība var sasniegt pat trīs reizes. Tomēr, iespējams, ilgtermiņā šī nauda atpelnās, jo nav katru nedēļu jābrauc uz medību platībām pārbaudīt SD karti.

Ir pieejamas dažādas kameras ne tikai Latvijas veikalos, bet arī interneta ārēs – lētākas un dārgākas versijas. Mēģināsim aplūkot dažus no piedāvājumiem, kas reāli pārbaudīti dzīvē.

Dörr Snapshot Mobile Black 5.1

Izturīga, kvalitatīva un uzticama. Viens no vecākajiem modeļiem, ko lietoju jau kopš 2016. gada pavasara. Ja neskaita incidentu ar zirnekļu famīliju, kura bija ievākusies uz dzīvi kamerā un kuras dēļ vajadzēja vest ierīci iztīrīt, vairāk problēmu nav bijis. Kameras korpusā ir neliels caurumiņš, kas paredzēts papildu akumulatora pieslēgšanai, un pa to kamerā bija salīduši zirnekļi. Tagad šis caurumiņš ir aizlīmēts un citiem nelegāliem īrniekiem ceļš slēgts. Nepieciešamas 12 AA baterijas, kas ir diezgan daudz, bet kamera ar visu ziņu sūtīšanu darbojas pietiekami ilgi, siltā laikā līdz pat trim mēnešiem. Iestājoties aukstam laikam, vajadzētu nomainīt svaigas baterijas. Taisa gan bildes, gan video, bet, ja uzlikts video, tad sūtīs tikai paziņojumu, ka kaut kas nofilmēts. Lai sūtītu ziņas, nepieciešama SIM karte, pagaidām izmantoju LMT pakalpojumus, un ar tiem nav bijušas problēmas.

Ja kamera pārstāj sūtīt ziņas, visticamāk, ir beidzies SIM kartes limits un tas būtu jāatjauno. Lietot ir diezgan viegli, kameru vienmēr palīdz konfigurēt veikalā. Kameru piedāvā Ieskaties.lv, bet arī pats var saprast, kā to darīt. Var izmantot gan pirkstiņbaterijas, gan arī atbilstošas jaudas akumulatoru. Tomēr viens mīnuss – nav iespējams attaisīt kameru, ja pieslēgts akumulators. Tādēļ, lai iestatītu kameru, tajā var atstāt četras pirkstiņbaterijas, kuru jaudas pietiks, lai mainītu uzstādījumus, un, atslēdzot akumulatoru, kamera turpinās darboties. Pat tad, ja kamera kādu laiku nav darbojusies, to atkal ir viegli iedarbināt, pareizi visu saliekot uzstādījumos.

Ikdienā kamera uzstādīta tā, ka uzņem trīs attēlus, bet sūta tikai vienu reizi 10 minūtēs, lai nav tā, ka kamera nepārtraukti nosūta attēlus. Šādā režīmā informācijas pilnīgi pietiek. Tomēr lielākais šīs kameras pluss ir tas, ka Dörr pārstāvis Rīgā nodrošina ļoti labu pēcpārdošanas servisu, palīdzot atrisināt visas problēmas, kas saistītas ar kameras lietošanu.

Dörr Snapshot Mobile Black 5.1 specifikācijas

•Attēla sensors: 5 MP
•Optikas diametrs: F/2,8
•Skata leņķis: 52o
•Sensora uztveršanas diapazons / leņķis: 15 m / 52o
•Intervāla attēli: 5 sekundes līdz 8 stundas
•Video ilgums: no 5 līdz 60 sekundēm
•Attēla izšķirtspēja: 12 MP
•Attēlu pārraide: GSM / GPRS, patērē 137 līdz 261 mA
•Video sūtīšana: nav
•Barošana: 4/8/12 AA baterijas vai ārējā baterija 6 V / AC adapteris 100–240 V
•Atmiņas karte: SD / SDHC 2 līdz 32 GB
•Izmēri, mm: 145x112x68
•Svars bez baterijām, kg: 0,352

Burrel Edge HD+ 4G

Tā sūta video, kas to izceļ starp citām kamerām. Viegli uzstādāma, ierakstot uzstādījumos attēlu saņemšanas e-pasta adresi. Iesaka šai kamerai izmantot iespēju sūtīt attēlus un video nevis uz tālruni kā īsziņu, bet pa e-pastu, izmantojot interneta iespējas. Tas ir lētāk un ērtāk. Iespējams pat, piemēram, Gmail izveidot atsevišķu e-pasta adresi, kuru izmanto tikai attēlu saņemšanai. Latvijas dīleri iesaka izmantot LMT un Tele2 SIM kartes, ar citiem operatoriem varot būt problēmas. Kamera pārraida 4G tīklā, un lietotāji apgalvo, ka informācija tiek nosūtīta ļoti ātri.

Tiek uzsvērts, ka kamera netērē daudz enerģijas, tādēļ baterijas vai akumulators darbosies ilgi – līdz pat sešiem mēnešiem atkarībā no apstākļiem un tā, cik daudz un bieži tiek bildēts un nosūtīta informācija. Ja atmiņas karte ir pilna, tā tiks pārrakstīta, bet, izvēloties lielu atmiņas karti, vajadzēs daudz laika, lai to aizpildītu. Kamera piedāvā video ar skaņas ierakstu, kā arī iespējams vienlaikus gan iegūt attēlus, gan arī filmēt video. Ir iespējams kamerai ar īsziņu nosūtīt dažādas komandas, piemēram, likt fotografēt, mainīt iestatījumus. Šo kameru nav testējis neviens no žurnāla Medības komandas, tādēļ varam atsaukties tikai uz tirgotāju un dažu lietotāju sniegto informāciju.

Burrel Edge HD+ 4G Specifikācijas

•IR zibspuldzes darbības attālums, m: 18
•Fotoslēdža reaģēšanas laiks, s: 0,6
•Skata leņķis: 58o
•Kustības devēja darbības attālums, m: 25
•Videofilmas maksimālā izšķirtspēja: 1080 p 30 fps
•Attēla izšķirtspēja: 12 MP
•Video sūtīšana: i
•Barošana: AA 1,5 V baterijas, 12 gab.
•Atmiņas karte: līdz 32 GB
•Izmēri, mm: 153x124x90

Minox DTC 550

No šīs kompānijas, kuras saknes meklējamas Latvijā, lietots un sekmīgi testēts viens modelis – DTC 550. Kamera strādā praktiski bez problēmām jau otro gadu, palaikam gan prasās pārstartēt rūpnīcas iestatījumus. Tā gan filmē, gan arī uzņem attēlus un to dara vienlaikus. Par spīti uzstādījumiem, dienā kamera filmēs ap 15 sekundēm garus video, iespējams uzstādīt arī ilgāk, bet diennakts tumšajā laikā ilgāk par piecām sekundēm nefilmē. Iespējams, tā ir konkrētās kameras īpatnība. Attēla kvalitāte ir ļoti laba. Baterijas jāmaina apmēram trīs līdz četras reizes gadā. Mēģinājām testēt arī šīs kompānijas kameru, kas sūta ziņas, bet ar Latvijas SIM karti nekas neizdevās. Kamera bildē, bet neko nesūta, vismaz līdz šim nav izdevies to panākt.

Minox DTC 550 Specifikācijas

•Attēla sensors: 5 MP
•Optikas diametrs: F/2,18
•Skata leņķis: 63o
•Sensora uztveršanas diapazons / leņķis: 15 m / 52o
•Intervāla attēli s/min/h: 5, 10, 30/1, 5, 30/ 1
•Video ilgums, s: 10 līdz 180
•Fotoslēdža reaģēšanas laiks, s: 0,4Meža kameras var iedalīt divās lielās grupās. Tās, kuras tikai bildē, un tās, kuras arī nosūta attēlu īsziņā vai e-pastā.
•Attēla izšķirtspēja: 12 MP/8 MP/5 MP/2 MP/0,5 MP
•Attēlu pārraide: nav
•Video sūtīšana: nav
•Barošana: AA 1,5 V baterijas, 8 gab.
•Atmiņas karte: līdz 32 GB
•Izmēri, mm: 135,5x101x7
•Svars bez baterijām, kg: 0,295

Lētais ķīnietis HC 300–M


Komentē Oskars Treilihs:
Vienu kameru pirku 2016. gadā, otru – 2017. gadā. Joprojām abas strādā, kas ir pozitīvi. Pasūtīju no Aliexpress, pirmo reizi cena bija ap 100 eiro, bet pēc gada jau ar atlaidi – ap 60 eiro kopā ar piegādi. Bija jāgaida aptuveni divi mēneši. Mēģinu neatstāt zem klajas debess, lai netek virsū ūdens, jo veidojas kondensāts, iespējami elektroniski traucējumi. Pēkšņi sāka pienākt tukši attēli. Ar jumtiņu šādas problēmas pazuda. Attēla kvalitāte pietiekama, lai saprastu, kas notiek konkrētajā vietā.

Ieteikums kameru likt tā, lai uzņemamais objekts kamerā nāktu iekšā, nevis ietu garām. Kamerai ir ilgs t. s. pamošanās laiks, un, kamēr tā noreaģē, tikmēr objekts jau aizgājis. Uzstādījumi elementāri – uzstāda datorā, vienkārši saprotams. Uztaisa failu, kuru ieliek mikro SD kartē, iesprauž kamerā, ieliek SIM karti, un viss strādā. Lietoju Tele2 SIM karti, saņemu attēlus gan pa e-pastu, gan kā īsziņu. Izmantoju arī video, bet to varu apskatīt, kad esmu pie kameras. Papildus nopirku adapteri iPhone, kas uzreiz nolasa visas bildes un pa tiešo ielādē tālrunī. Mēģinu ik pa laikam iztīrīt, izžāvēt. Zonu ķer normāli. Lielākais mīnuss ir ilgais pamošanās laiks, bet barotavā tas ir pietiekami. Iestatījumos uzlikts, ka uzņem trīs attēlus, sūta vienu, reaģē reizi 10 minūtēs. Attēls varēja būt labāks, tāpat uztrauc mitrumizturības trūkums, bet ar pārējo esmu apmierināts.

Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

ME
Medības
Klausies!
Slazds līdz pusei ūdenī un šaušana šaušanas pēc! “Šauj garām!” #172 epizode
Ekskluzīvi 3 dienas
ME
Medības
Klausies!
Ragu drudzis, kriminālpārkāpumi un maksa par rācijām. “Šauj garām!” #171 epizode
Ekskluzīvi 22. marts, 2023
ME
Medības
Klausies!
Sezonas kartes, bebru piebarošana un kad katastrofa nav nekas īpašs. Šauj garām!” #170 epizode
Ekskluzīvi 15. marts, 2023
ME
Medības
Pieredze
Informatīvais seminārs klubu vadītājiem par lietotnes “Mednis” ieviešanu
Speciālreportāža 14. marts, 2023
ME
Medības
Pieredze
Šaušanas skola #2. Ieplecošana – trīs pozīcijas
Ekskluzīvi 14. marts, 2023
ME
Medības
Klausies!
“Mednis” ir izdējis trešo olu! Mežacūkām nebūs savilcēju. “Šauj garām!” #169 epizode
Ekskluzīvi 8. marts, 2023
ME
Medības
Pieredze
Ja nomedī nepareizi, tad aprok! Dobeles trofeju izstādes secinājumi. “Šauj garām!” ekstra #38
Ekskluzīvi 7. marts, 2023
Sintija Dozberga
Aprīkojums
Bore Snake – rīks medniekiem, kam patīk kopt ieroča stobru
Ekskluzīvi 3. marts, 2023
ME
Medības
Klausies!
Šauj garām! dalībniekiem #32. Juris Lazdiņš par dažādām problēmām – ekskluzīva informācija par Medni
Ekskluzīvi 2. marts, 2023
ME
Medības
Klausies!
Vai policija medniekus padara par pārkāpējiem? “Šauj garām!” #168 epizode
Ekskluzīvi 1. marts, 2023
LL
Lielais Loms
Pieredze
Bez uzraudzības atstāti klaiņojoši suņi iedzen jūrā briežu teļu! Aculiecinieka video
25. februāris, 2023
ME
Medības
Aprīkojums
Lidl vakuuma pakotāja tests. Funkcionalitāte, vakuumošanas laiks un citas fīčas
Ekskluzīvi 24. februāris, 2023
ME
Medības
Klausies!
“Kāda eža pēc ar tozeni jābrauc uz pīlēm?” “Šauj garām!” #167 epizode
Ekskluzīvi 22. februāris, 2023
ME
Medības
Aprīkojums
What the h..ll? Tas ir Hellcat binoklis Razor HD!
Ekskluzīvi 21. februāris, 2023
ME
Medības
Pieredze
Pieredzējusi lācene atgriezīsies pie lācēniem! Igaunijas pieredze. “Šauj garām!” ekstra #36
Ekskluzīvi 15. februāris, 2023
ME
Medības
Klausies!
Caunu Janka un Rīmdari. Kas kopīgs caunu medībām un repam? “Šauj garām!” #166 epizode
Ekskluzīvi 15. februāris, 2023
ME
Medības
Klausies!
Par PVD ārštata palīgiem, smirdīgām cūkām un kaiju jūrā. “Šauj garām!” #165 epizode
Ekskluzīvi 8. februāris, 2023
ME
Medības
Pieredze
Jaunaudžu kopēji Limbažu pusē uziet midzeni ar lācēniem! Aculiecinieka video
Speciālreportāža 3. februāris, 2023
ME
Medības
Klausies!
Medību demonizācija, svina aizliegumu un medību izstāde Dortmundē. “Šauj garām!” #164 epizode
Ekskluzīvi 1. februāris, 2023
ME
Medības
Pieredze
Kā sacirst medījumu. Praktiskais seminārs #25
Ekskluzīvi 31. janvāris, 2023
ME
Medības
Pieredze
Kuilis, suns un dzelzs zirgs! Mednieka dienasgrāmata #18
Ekskluzīvi 30. janvāris, 2023
ME
Medības
Klausies!
Par izsolītām medību platībām, barotavu aizvākšanu un lauztiem līgumiem. “Šauj garām!” #163 epizode
Ekskluzīvi 25. janvāris, 2023
ME
Medības
Aprīkojums
Ar binokli nomēra objektu 3000 m attālumā? Izrādās, ka var!
19. janvāris, 2023
ME
Medības
Klausies!
30-06 kalibrs opīšiem, 6,5×55 – pilsētas švītiņiem. “Šauj garām!” #162 epizode
Ekskluzīvi 18. janvāris, 2023
Sintija Dozberga
Pieredze
Kārlis Dadeiks: “Man nav lielākas cieņas pret mednieku pat ar trīsdesmit gadu stāžu, kad, atbraucot uz šautuvi, viņš palūdz, lai pamāca šaut!”
Ekskluzīvi 16. janvāris, 2023
ME
Medības
Klausies!
Kura munīcija aptur labāk, karabīnes izvēles kritēriji. “Šauj garām!” #161 epozide
Ekskluzīvi 11. janvāris, 2023
ME
Medības
Pieredze
Būtiskākās kļūdas un padomi. Kā pareizi ierīkot mākslīgās pīļu ligzdas
Ekskluzīvi 10. janvāris, 2023
ME
Medības
Pieredze
Medījuma pirmapstrāde – izvēdināšana soli pa solim. Praktisks padoms. UZMANĪBU REĀLI MEDĪBU SKATI
Ekskluzīvi 10. janvāris, 2023
ME
Medības
Pieredze
Praktiskais seminārs #2. Caunu ķeršana ar lamatām – ieteikumi un kļūdas
Ekskluzīvi 17. februāris, 2022
Emīlija Mariševa
Aprīkojums
VIDEO! Nomaini tēmēkli ātri un ērti! Dentler sistēmas priekšrocības
Ekskluzīvi 7. janvāris, 2023

Lasītākie