Uz Talsu un Kandavas robežas pie Cūkezera gaišā dienas laikā pie ceļa novēroti divi vilkiem līdzīgi dzīvnieki, kuri netraucēti dodas savās gaitās. Kā atšķirt vilku no suņa? Pēc ārējām pazīmēm – raksturīgā kažoka krāsojuma un raksta, bet arī pēc gaitas – vilks atšķirībā no suņa, asti nekad netur augšā, kad pārvietojas. Arī šajā video redzams, ka astes ir nolaistas.
2024. gada 15. jūlijā sākas vilku medību sezona. Valsts meža dienests noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 300 dzīvnieku apmērā. Vilku populācijas stāvoklis Latvijā ir stabils un medības to nepasliktina.
Vilks Latvijā ir medījama suga, kurai Medību likums un Medību noteikumi nosaka stingrus ieguves apstākļus ierobežotā apmērā. Pamatojoties uz medījamo dzīvnieku populācijas stāvokļa novērtēšanas datiem, Valsts meža dienests katru gadu nosaka vilku pieļaujamo nomedīšanas apjomu medību platībās. Iepriekšējā medību sezonā pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms arī tika noteikts 300 dzīvnieku apmērā, un tas tika izpildīts pilnā apmērā jau 2023. gada noslēgumā.
Kā atšķirt vilka un suņa pēdas? Trīs svarīgi kritēriji
Ik gadu vilki uzbrūk mājlopiem, nodarot lopkopjiem finansiālus zaudējumus. Līdz šā gada 10. jūlijam Valsts meža dienestam ziņots par 39 apstiprinātiem vilku uzbrukumiem, kuros cietuši 90 mājdzīvnieki. Pagājušajā gadā kopumā dienests saņēma informāciju par 120 apstiprinātiem vilku uzbrukumiem, kuros cietuši 597 mājdzīvnieki. Medības nodrošina, ka kaitējumi mājlopiem ir pēc iespējas mazāki, kā arī lauku iedzīvotājiem ļauj justies komfortablāk un drošāk, dzīvojot līdzās vilku populācijai.
Divi vilki dupletā un kā var zināt, kur ies kuilis. Aldis Sāvičs . “Šauj garām!” #244 epizode
Abonē žurnālu Medības!