
Kā saka tautā – nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Tāpat ir zināma patiesība par to, ka laiks pavasarī ir viltīgs. Vienu dienu +15, saule, jauks laiks, pasaka! Nākamajā mirklī – sals vai līst lietus. Lai baudītu copes priekus jebkurā laikā, svarīgi ir būt gatavam jebkuriem laikapstākļiem.
Protams, daudz kas ir atkarīgs no copes veida – tu nekustīgi sēdi, dinamiski pārvietojies, kaut kas pa vidu, tādēļ bieži ir vajadzība apvienot visu vienā – makšķernieks meklē elpojošu, kustībām draudzīgu un pietiekami aizsargājošu pret vēju un vieglu lietu apģērbu. Un šeit softshell ir īstais atslēgvārds. Pamanījām, ka firma Tamrex piedāvā jaunus apģērba modeļus Snickers Workwear Softshell. Tādēļ radās jautājums – kas ir t. s. softshell, un kā tas atšķiras no citiem apģērbiem?
Kāpēc softshell ir piemērots makšķerēšanai?
Softshell apģērbs ir veidots no elastīga, viegla, elpojoša un vēju aizturoša materiāla. Tas apvieno komfortu, brīvību un aizsardzību, padarot to par ideālu izvēli aktīvai kustībai pie ūdens. Diemžēl latvisku jēdzienu šim vārdam neatradām, bet to var dēvēt par “mīksto apvalku” jeb elpojošu, vēju aizturošu virsapģērbu.
Galvenās priekšrocības:
• aizsargā no vēja – ļoti svarīgi pavasarī un rudenī,
• daļēji ūdensizturīgs – iztur vieglu lietu vai šļakatas (bet nav pilnībā ūdensnecaurlaidīgs kā lietusmētelis),
• ļoti elastīgs – netraucē mest, noliekties, kāpt laivā vai staigāt gar krastu,
• elpojošs – neatkarīgi no temperatūras sviedri tiek novadīti, un nav sajūtas, ka esi “ielīmēts plastmasā”.
Softshell vs hardshell, vs fleece
Softshell atrodas “zelta vidusceļā” – ideāli piemērots dienām, kad nav vētras, bet laikapstākļi ir mainīgi. Tas ir ideāls virsslānis pavasarī, rudenī vai kā otrais slānis zem jakas ziemā. Savukārt flīss jeb angliski fleece ir mīksts, pūkains, no poliestera veidots audums, kas ļoti labi silda, bet neaizsargā pret vēju un lietu. Tas parasti tiek izmantots kā vidējais slānis zem jakas vēsos rītos vai vakaros. Derīgs sausā laikā vai kā izolācija zem cita slāņa. Tas ir ideāli piemērots ziemas copē zem vējjakas vai telšu nometnēs vakaros. Tāpat, ja pavasarī un vasarā paliek vēsi, tad flīsa jaka var palīdzēt.
Savukārt hardshell jeb cietais apvalks nodrošina pilnīgu aizsardzību pret laikapstākļiem. Tas ir ūdens un vēja necaurlaidīgs apvalks ar tehniskām membrānām (piemēram, Gore-Tex). Parasti stīvāks, mazāk elpojošs. Tas būs ideāli piemērots lietainās un vējainās dienās kā ārējais aizsargslānis virs flīsa slāņa vai cita izolējoša apģērba. Šo apģērbu biežāk izmanto tieši kā ārējo slāni pie sliktākajiem laikapstākļiem.
Apģērba veids Elpošana Aizsardzība pret lietu Vēja aizsardzība Elastība
Softshell Lieliska Vidēja Lieliska Ļoti laba
Hardshell Vāja Lieliska (100%) Lieliska Zema
Fleece Ļoti laba Nav Zema Lieliska
Snickers Workwear vēsture – viss sākās ar niknu elektriķi
1975. gadā elektriķis vārdā Mati Vīo (Matti Viio) zaudēja pacietību, jo viņa darba drēbes nebija nekam derīgas. Ne vienu reizi vien viņš ieteica darba apģērba uzlabojumus, bet neviens viņā neklausījās. Mati Vīo stāsta: “Vienu dienu es vienkārši pārnācu mājās no darba un pats izveidoju sava darba apģērba dizainu! Tas bija sava veida protests pret pastāvošo darba apģērbu nozari. Es gribēju parādīt, ka mēs, strādnieki, esam lepni un mums ir zināšanas. Mūs ir jāciena tāpat kā citas sabiedrības grupas.”
Un tā dzima Snickers Workwear. Viņš nemaz nenojauta, ka patiesībā sāk revolūciju darba apģērbu nozarē, izstrādājot apģērbu, kas atbilst meistaru prasībām pēc maksimālas drošības, aizsardzības un funkcionalitātes. Kopš tā laika Snickers Workwear ir bijis darba apģērbu izstrādes līderis, nezaudējot cīnītāja sparu, kas valdīja uzņēmuma aizsākumos.
Snickers Workwear Softshell jaka, piemērota arī mašķerniekiem. Piedāvā Tamrex savos veikalos.
Solis pret medniekiem, labāk domāt bonusa sistēmu! “Šauj garām!” #284 epizode
Žurnāla Medības maija numurā lasi par ballistisko kalkulatoru
