Ādažu novada tīmekļvietnē lasāms, ka 10. maijā stājušies spēkā saistošie noteikumi Par publisko ūdeņu izmantošanu un apsaimniekošanu Ādažu novadā, kas nosaka to, kā tiek izmantoti publiskā lietošanā nodoti publiskie ūdeņi, atpūtas vietas pie publiskajiem ūdeņiem un krasta kāpu aizsargjosla, kādā veidā īstenojama pašvaldības īpašumā esošu un publiskā lietošanā nodotu ūdeņu aizsardzība un uzturēšana, kā arī kādi nosacījumi jāievēro kuģošanas līdzekļu satiksmei publiskajos ūdeņos. Atbilstoši izstrādātajiem noteikumiem pie pašvaldības īpašumā esošajiem publiskajiem ūdeņiem pieskaitāmi Vecgauja, Dzirnupe, mākslīgā ūdenstilpe Vējupe, Ummis, Kadagas ezers, Eimuru kanāls un ar tiem saistītās teritorijas, salas un krasti aizsargjoslas platumā. Uz tiem attiecas noteikumu II un III nodaļa par uzturēšanu, aizsardzību un izmantošanu. Savukārt IV nodaļa par kuģošanas satiksmi attiecas uz Ādažu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajiem publiskajiem ūdeņiem – Rīgas jūras līča piekrastes joslu, Dzirnezeru, Lielo un Mazo Baltezeru, Dūņezeru, Lilastes ezeru, Kadagas ezeru, Gauju, Gaujas-Baltezera kanālu, ūdenstilpēm – Vecgauju, Dzirnupi, mākslīgo ūdenstilpi Vējupi un ar tiem saistītās teritorijas, salām un krastiem aizsargjoslas platumā.
Saistošie noteikumi nosaka, ka Gaujā maksimālais kuģošanas ātrums ir 40km/h, Mazajā Baltezerā un Dūņezerā – 25km/h, Vējupē un Kadagas ezerā – 9km/h, Vecgaujā un Dzirnupē – 5km/h. Mazajā Baltezerā aizliegta ūdensmotociklu izmantošana, motorizētais ūdenssports, ūdensslēpošana un tai pielīdzināmie ūdenssporta veidi (veikbords, veiksērfs), bet Dūņezerā aizliegta ūdensmotociklu izmantošana un ūdensslēpošana, izņemot veikbordu. Lielajā Baltezerā, Lilastes ezerā maksimālais kuģošanas ātrums ir 60 km/h, bet tuvāk par 300 metriem no krasta līnijas nedrīkst nodarboties ar nodarboties ar motorizēto ūdenssportu, kā arī pārvietoties ar ūdensmotocikliem ātrāk par 9km/h. Lielā Baltezera un Mazā Baltezera kanālā maksimālais kuģošanas ātrums noteikts 7km/h, bet ūdensmotociklu izmantošana un ūdensslēpošana, tai skaitā veikbords, ir aizliegti. Piekrastes zonā priekšroka ir mazaizsargātajiem ūdenstilpes lietotājiem, piemēram, peldētājiem, airu laivām, SUP dēļiem un citiem. Piekrastes zonu drīkst šķērsot, uzsākot kustību no speciāli izveidotām vietām (laivu ielaišanas vietām) vai sava nekustamā īpašuma, kā arī atļauts pārvietoties ar kuģošanas ātrumu, kas nepārsniedz 9km/h, kustību uzsākot perpendikulāri krasta līnijai vai pa īsāko ceļu uz ezera vidu, neradot spēcīgu viļņošanos. Aizliegta ūdens sporta veidu trašu ierīkošana bez Būvvaldes saskaņojuma.
Citi saistošo noteikumu punkti nosaka, ka publiskajos ūdeņos aizliegts ilgstoši atstāt kuģošanas līdzekļus, neekspluatējot vairāk par sešiem mēnešiem, lēkt ūdenī no tiltiem un citām šim nolūkam neparedzētām konstrukcijām, lauzt koku vai krūmu zarus, plūkt lapas, ziedus, augļus, bojāt koku mizu, kā arī postīt putnu ligzdas, traucēt putnus un savvaļas dzīvniekus, izvietot vai noenkurot mājlaivas un veikt citas darbības, kas nav saskaņā ar šiem noteikumiem. Sākoties aktīvai atpūtas sezonai publiskajos ūdeņos, kārtību un drošību tajos uzraudzīs Ādažu novada pašvaldības policijas darbinieki, kam ir atbilstošs aprīkojums pienākumu veikšanai. Šogad aprīkojums būs papildināts ar videonovērošanas un ūdeņu uzraudzības kamerām atsevišķos ezeros. Savukārt pašvaldības īpašumu un teritorijas apsaimniekotājs pašvaldības aģentūra Carnikavas komunālserviss līdz šī gada maija beigām pie ūdenstilpēm izvietos informatīvās zīmes un norādes ar informāciju, kas iekļauta apstiprinātajos saistošajos noteikumos.
Jūsu Safari tīmekļa pārlūkprogramma ir novecojusi! Iesakām to nekavējoties atjaunot, lai saturu šajā portālā varētu lietot pilnā apmērā. Vai varat izmantot kādu no populārākajām pārlūkprogrammām, piemēram, Google Chrome vai Firefox.