Aprīkojums

Ģērbjam lapsu mednieku no galvas līdz kājām. Kā saģērbties medībām ziemā? Iesaka Armands Reķis0

Foto: Emīlija Mariševa

Lapsu medības ziemā ir kolosāls piedzīvojums, bet tām ir pareizi jāsagatavojas. Tā kā viens no izdošanās priekšnoteikumiem ir auksts laiks un sniedziņš, pašam jāsaģērbjas tā, lai jau pēc desmit minūtēm nebūtu jāmeklē karsta vanna, kurā sasildīties. Lapsas var medīt, sēžot uz gaidi, var arī apstaigāt laukus, izmantojot pievilināšanas svilpes. Šie abi medību veidi atšķiras ar kustību daudzumu, kas jāņem vērā, izvēloties apģērbu. Noteikti nevajadzētu aizmirst arī par maskēšanās tērpu, kas ļaus uz ainavas fona šķelt mednieka siluetu. Tas var būt biezs ziemas kostīms, bet tikpat labi arī plāns, uz virsjakas un biksēm uzvelkams slānis. Šoreiz padomu par to, kā ģērbties, jautājām veikala Huberts pārstāvim Armandam Reķim. Pats būdams mednieks jau astoņpadsmit gadus, Armands diendienā strādā ar medniekiem, kas ieradušies veikalā šī paša iemesla dēļ – piemeklēt sev apģērbu.

Kā saģērbties medībām ziemā? Iesaka Armands Reķis

Mednieks Armands Reķis iesaka

Jaka Swedteam Crest Booster M Classic
Šo jaku un šīs pašas sērijas bikses Armands pats savās medību gaitās ir aktīvi testējis jau gadu un jūtas ļoti apmierināts ar kvalitāti. Šai jakai ir COVERTEX® 100 membrāna, kas pasargā pret lietu un vēju. Mednieka pieredzē šī pati membrāna, tiesa, iestrādāta citā jakas modelī, ir paglābusi no nepatīkamiem laikapstākļiem. Armands stāsta: “Bija dzinējmedības, pirmais masts divu stundu garumā. Kā par nelaimi, toreiz lija lietus. Biju no ārpuses galīgi slapjš, bet ar rokām jutu, ka kabatu iekšpuse ir sausa. Dienai turpinoties, laiks uzlabojās un lietu nomainīja viegls vējiņš un saule. Pateicoties tiem, jau nākamajos mastos biju izžuvis sauss.” Tas nozīmē, ka arī slapjā laikā nebūs jāuztraucas par kabatās esošajiem dokumentiem un telefonu. Kabatas ir vairākas – gan jakas iekšpusē, gan ārpusē. Tostarp arī divas krūšu kabatas ar īpašu cilpiņu rācijai. Lai parūpētos par mednieka komfortu, piedurkņu aproces ir no elastīga neoprēna, bet apkakle no iekšpuses ir apstrādāta ar mīkstu flīsi, kas neberzīs kaklu un zodu. Izturību pret nodilumu uzlabo pastiprinājums uz elkoņiem un apakšējo kabatu virspusē – tās ir vietas, kas ikdienā visvairāk tiek pakļautas berzei. Interesanta un visai reti redzēta nianse, par ko padomājis ražotājs, ir aizkniedējami iegriezumi jakas sānos. Ja nepieciešams pieliekties vai pietupties, iegriezuma kniedes atveras pašas, ļaujot veikt brīvu kustību, viduklī jakai nespīlējoties pretī.

Jaka Swedteam Crest Booster M Classic

Bikses Swedteam Crest Booster M Classic
Līdzīgi kā jakai, arī biksēm ir COVERTEX® 100 membrāna, kas sevi pierādījusi gaides medībās, kad, pa rasu dodoties no torņa atpakaļ uz mašīnu, bikses no ārpuses samirkušas, bet iekšpuse bijusi pavisam sausa. Tām ir sešas lielas kabatas, elastīga jostasvieta. Staru galu ciešums ir regulējams – tā ir nudien noderīga funkcija, kad ziemā jābrien pa dziļu sniegu un gribas bikšu galus iespējami stingri nofiksēt pie zābakiem. Lai nodrošinātu nemainīgu siltumu, gan biksēm, gan jakai ir THERMAL BOOSTER viedā izolācija, kas atkarībā no ārējās vides temperatūras līdzsvaro siltumu ķermenim. Proti, jo aukstāks kļūst ārā, jo vairāk siltuma apģērbs spēj uzturēt.

Bikses Swedteam Crest Booster M Classic
Foto: Emīlija Mariševa

Cimdi Swedteam Ultra Dry M
Biezi, silti, bet vienlaikus neierobežo kustības pirkstiem. Nereti ziemā visvairāk saldē tieši mitrums un vējš, tādēļ cimdiem ir padomāts par vēja un ūdens aizsardzību. Plaukstas daļa nostrādāta ar neslīdošu materiālu.

Cimdi Swedteam Ultra Dry M
Foto: Emīlija Mariševa

Arxus Primo Nord LW zābaki
Zābaki ražoti no dabiskā kaučuka, apvienojot to ar ūdensnecaurlaidīga Rip-stop materiāla stulmu un siltu neoprēna oderi iekšpusē. Lai neļautu kājai sasvīst un kļūt mitrai, oderē ir iestrādāta divus milimetrus bieza gaisa padeves sistēma. Temperatūrai zābakā pieaugot, kondensāts tiek novadīts un iztvaiko caur zābaka augšpusi. Tas nozīmē, ka, piemeklējot atbilstošas zeķes, kājas jutīsies gana labi visās sezonās. Armands norāda arī uz rāvējslēdzēju zābaka aizmugurē un pastāsta, ka to visvairāk novērtēs cilvēki ar platiem apakšstilbiem. Ilgāk pastaigājot, var sajust, ka rāvējslēdzējs ir elastīgs, nespiež un viegli lokās līdzi kājas kustībām.

Arxus Primo Nord LW zābaki
Foto: Emīlija Mariševa

Maskēšanās tērps Swedteam Ridge Coverset M
Biezs maskēšanās tērps sniedz papildu slāni siltumam, toties plāns tērps dod iespēju to uzvilkt uz jebkura cita kostīma. Šo Swedteam tērpu var droši vilkt pa virsu Crest Booster komplektam. Sākumā pelēki baltais pikseļainais kamuflāžas raksts nešķiet diez cik efektīvs, taču pirmais iespaids ir mānīgs. Tobrīd zemi klāj sniegs, bet fonā ir biezs, krūmains pamežs. Līdzko Armands, uzvilcis tērpu, atkāpjas nedaudz tālāk, tā izdodas ieraudzīt, cik labi kamuflāža lauž cilvēka siluetu. Kostīmam ir arī elastīga jostasvieta un aproces. Tam ir vairākas kabatas, kurās var ielikt pievilināšanas svilpes un citus vajadzīgus sīkumus. Lai nespīdētu seja, noteikti nevajag aizmirst arī par cepuri vai kapuci un sejas masku.

Tērps ir plāns, to var uzvilkt pa virsu jebkuram izvēlētajam ziemas apģērbam. Cilvēka siluets uz pelēkbrūnā zaru fona zūd
Foto: Emīlija Mariševa

Swedteam ieteikumi, kā pareizi saģērbties, lai būtu silti un ērti

Swedteam ir zviedru ģimenes uzņēmums, kas jau kopš 1919. gada ražo medību apģērbus. Tas savu produkciju izplata teju visās Eiropas valstīs un savā mājaslapā piedāvā padomus, kā pareizi saģērbties, lai būtu silti un ērti.
 Esi gatavs laikapstākļu pārmaiņām! Tieši pavasarim un rudenim ir raksturīgas straujas temperatūras izmaiņas dažādos diennakts laikos. No rīta ir auksti, tad rīts iesilst un diena mēdz kļūt pat karsta. Šajā laikā vislabāk kombinēt vairākus plānus apģērba slāņus, ko pēc vajadzības pa vienam var novilkt, gaisa temperatūrai paaugstinoties.
 Neaizmirsti par termoveļu! Jā, tā ir paredzēta ne tikai aukstam laikam vien, jo tā pilda svarīgas funkcijas. Proti, sasvīstot tā novada lieko mitrumu, neļaujot sviedriem atdzist un ķermenim sākt salt.
 Pat sēžot uz vietas, ģērbies vairākās kārtās! Tas ir mīts, ka ģērbšanās kārtās ir vajadzīga tikai fiziski aktīvam medniekam. Ja esi uzvilcis biezu vidējo slāni, ejot uz torni, sasvīdīsi un apsēžoties sāksi salt. Tā vietā vidējo slāni veido no vairākiem apģērbiem, ko var novilkt vai uzvilkt pēc vajadzības.
 Izvēlies apģērbu atbilstoši savām vajadzībām! Katram medību veidam ir sava ģērbšanās specifika. Dzinējmedībās nevar iztikt bez košas vestes, putnu medībām būs vajadzīga kamuflāža, kas ļaus saplūst ar apkārtējo vidi.
 Rūpējies par apģērbu! Lai arī cik kvalitatīvs būtu tikko iegādātais apģērbs, par to ir atbilstoši jārūpējas, lai tas arī nākotnē saglabātu savas īpašības. Piemēram, apģērbus ar membrānu nekad nemazgā ar veļas mīkstinātāju. Noteikti izlasi ražotāja pievienoto kopšanas aprakstu!

Medības ar Pielikumiem + e-izdevumi + LASI.LV | e-žurnāls Mednieks/Makšķernieks

LA.lv
Medībām.lv aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Podkāsti un video blogi

ME
Medības
Aprīkojums
Iegādājoties termoierīci, dāvanā meža kamera 189 eiro vērtībā. GPSPRO jaunumi maijā
Ekskluzīvi 20 stundas
ME
Medības
Klausies!
Kad 95% gadījumu pats traucē ierocim izšaut precīzi! “Šauj garām!” #232 epizode
Ekskluzīvi 1 diena
ME
Medības
Klausies!
Tālšaušanas un munīcijas lādēšanas noslēpumi. Šauj garām! dalībniekiem #43
Ekskluzīvi 14. maijs, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
Labāk medīsim mežā, nevis uz ceļa!
Ekskluzīvi Nedēļa
ME
Medības
Klausies!
Mednieki ir “melnie kretīni” un daba ir jāsargā! “Šauj garām!” #231 epizode
Ekskluzīvi 15. maijs, 2024
Indulis Burka
Aprīkojums
Ietaupi! Kā Thermacell gāzes baloniņu uzpildīt atkārtoti?
Ekskluzīvi 12. maijs, 2024
Kate Šterna
Pieredze
Lūsis Valkas centrā no pagalma nolaupa ģimenes mīluli. DAP iesaka to tišināt prom! Aculiecinieka video
Ekskluzīvi 7. maijs, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
Eksperimentējam. Dzinējmedību pret individuālo medību tēmēklis, šaujot uz skrejošo mērķi
Ekskluzīvi 3. maijs, 2024
ME
Medības
Klausies!
Kad lēmumus pieņem nekompetenti cilvēki. Arnis Muižnieks. “Šauj garām!” #229 epizode
Ekskluzīvi 1. maijs, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
Daži praktiski padomi! Kas jāievēro, uzstādot meža kameru, lai nebūtu gļuku
Ekskluzīvi 29. aprīlis, 2024
ME
Medības
Virtuve
No medījuma jāpagatavo pilnīgi viss! Sirsnīgie salāti – mednieku rasols. No dabas līdz galdam #5
Ekskluzīvi 26. aprīlis, 2024
ME
Medības
Pieredze
Mēģināt trāpīt 800 metros. Vienoti valstij un nakts šaušana ar Pulsar Latvija. Video bloga #78 epizode
Ekskluzīvi 25. aprīlis, 2024
ME
Medības
Klausies!
Ja tu gribi sačakarēt kolektīvu, sadali to grupās! Artūrs Surmovičs “Šauj garām!” #228 epizode
Ekskluzīvi 24. aprīlis, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
Kā piešaut nakts redzamības tēmēkli Pard DS35 70 LRF. Stāsta Armands Reķis
Ekskluzīvi 18. aprīlis, 2024
ME
Medības
Klausies!
Kad gar medību tornīti brauc kaila dāma uz divriteņa… “Šauj garām!” #227 epizode
Ekskluzīvi 17. aprīlis, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
Kad peld ne tikai bebrs, bet arī mednieks…Testējam bebru medību komplektu
Ekskluzīvi 11. aprīlis, 2024
ME
Medības
Klausies!
Kad beidzot varēs naktī sākt medīt briežus? “Šauj garām!” #226 epizode
Ekskluzīvi 10. aprīlis, 2024
ME
Medības
Pieredze
“Tickless” ultraskaņas ērču atbaidītāja noslēpums – kā nomainīt bateriju
Ekskluzīvi 9. aprīlis, 2024
Indulis Burka
Aprīkojums
Jaudīga meža kamera, kas derēs ne tikai mežā. NITEforce Live-Cam PRO 4G
Ekskluzīvi 5. aprīlis, 2024
ME
Medības
Klausies!
Mednieki jāsoda ar lielākiem sodiem? Haralds Barviks “Šauj garām!” #225 epizode
3. aprīlis, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
Reāls piecu binokļu tests. Pirmais iespaids un komentāri
Ekskluzīvi 25. marts, 2024
LD
Linda Dombrovska
Aprīkojums
Mednieka soma. Vai kamera attaisno cerības? Zeiss Secacam 7
Ekskluzīvi 25. marts, 2024
ME
Medības
Klausies!
Zaļais kurss atgādina komunismu! Juris Lazdiņš “Šauj garām!” #223 epizode
Ekskluzīvi 20. marts, 2024
ME
Medības
Aprīkojums
Bebru lamatas, nažu komplekts un munīcija! SIA Ieroči jaunumi martā
Ekskluzīvi 18. marts, 2024
ME
Medības
Pieredze
Nodarbības suņa prātam? Intelektuālā slodze un apmācība. Sarunas par suņiem #16
Ekskluzīvi 14. marts, 2024
Emīlija Mariševa
Aprīkojums
Saskatīt stirnāža siltās paduses. Testējam Pulsar Thermion 2 LRF XL50
Ekskluzīvi 14. marts, 2024
ME
Medības
Klausies!
Kad esi izaudzis mednieku veikalā uz letes. “Šauj garām!” #222 epizode
Ekskluzīvi 13. marts, 2024
ME
Medības
Pieredze
Kāda ir pirmā komanda, kas jāiemāca sunim? Kontakts
Ekskluzīvi 12. marts, 2024
Indulis Burka
Aprīkojums
Aprīkojums medniekiem. Visa pasaule smilšu graudiņā (pulkstenī)
Ekskluzīvi 11. marts, 2024
ME
Medības
Pieredze
Video! Kā uzmontēt sarkanā punkta tēmēkli uz bises: uzmontēšana, piešaušana, treniņi
Ekskluzīvi 9. marts, 2024

Lasītākie